وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 17 ارديبهشت 1399 ساعت 07:59   |   کد مطلب: 39537
فرماندار شهرستان تویسرکان گفت: با توجه به تعداد مبتلایان و طرح غربالگری انجام شده توسط بهداشت و مراکز درمانی، شهرستان تویسرکان در شیوع کروناویروس وضعیت قرمز ندارد.

سیدرسول حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ما، از ابتلای ۵۵ نفر از مردم شهرستان تویسرکان به کرونا از ابتدای شیوع تاکنون خبر داد و اظهار کرد: براساس آمار شبکه بهداشت اکنون در مجموع سه نفر بر اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری هستند و در مجموع دو نفر بالای ۶۵ سال نیز بر اثر ابتلا به این بیماری فوت کرده اند.

وی با اشاره به اینکه براساس فرمول مشخص شده که اگر در طول ۱۴ روز از هر ۱۰۰ هزار نفر سه نفر مثبت باشد، وضعیت قرمز است، افزود: این در صورتی است که در شهرستان اینگونه نبوده و برای بررسی مطلب بیان شده در زمینه وضعیت قرمز در سطح استان تشکیل جلسه شده است.

حسینی با اشاره به غربالگری ۱۰۴ هزار در شهرستان مطرح کرد: در بحث اجرای طرح غربالگری در استان رتبه اول را داریم و در بحث بهبودی بیماران در رتبه دوم هستیم و اعلام وضعیت قرمز کاملاً اشتباه است و به صورت جدی پیگیر این موضوع و رفع این اشتباه هستیم و در این زمینه گفتگوهایی با مسئولان بهداشت استان و ‌استاندار داشته ایم و خواستار پیگیری این اشتباه در این باره هستیم چراکه با این اشتباه تلاش بی وقفه مسئولان بهداشتی و پزشکی این شهرستان را در طرح غربالگری، بیماریابی، قرنطینه و مداوای این افراد نادیده گرفته شده است.

وی اعلام کرد: در حوزه بهبود بیماران مبتلا به کرونا در رتبه دوم استان قرار داریم و این امر نشان دهنده اقدامات پیشگیرانه مثبت در حوزه مقابله با شیوع کرونا در شهرستان است و طی بررسی های مداوم شاهد بودیم که اگر شخصی مبتلا به مراکز درمانی مراجعه می کرد، تیم پزشکی از تمامی اعضای آن خانواده تست گرفته و تحت مراقبت قرار می داد.

فعال‌تر شدن کادر بهداشت و درمان تویسرکان در بیماریابی برای مقابله با کرونا

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تویسرکان نیز به خبرنگار ایسنا گفت: کادر بهداشت و درمان این شهرستان در شاخصه بیماریابی در دو هفته اخیر فعال تر از روزهای پیشین عمل کردند و در این زمینه شفاف وارد میدان شدند.

سیدابراهیم طواف‌زاده اعلام کرد: در سنجش نهایی از ابتدای اسفندماه سال گذشته یعنی همزمان با آغاز شیوع کروناویروس در تویسرکان تاکنون وضعیت این شهرستان در مقایسه با سایر شهرستان های استان به صورت نسبی مناسب بوده تا جایی که از نظر تعداد بیماران ثبتی قطعی به کرونا در رتبه دوم در استان قرار داریم و با قاطعیت عنوان می کنیم که تویسرکان وضعیت قرمز ندارد.

به گزارش ایسنا، به تازگی یکی از رسانه ها لیستی از شهرهایی که در وضعیت قرمز در زمینه شیوع کروناویروس قرار دارند، منتشر کرد که نام دو شهرستان تویسرکان و کبودراهنگ از استان همدان خودنمایی می کرد.

منبع:ایسنا

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت