وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 7 ارديبهشت 1399 ساعت 09:03   |   کد مطلب: 39430
فرمانده انتظامی تبریز گفت: فردی که با شیوه مسافرکشی اقدام به اخاذی و زورگیری از شهروندان می کرد با همکاری مردم با پلیس دستگیر شد.

به گزارش نافع،  فرهنگ نوروزی، فرمانده انتظامی تبریز اظهار داشت: راننده مسافر کش نما با خودرو پراید و با نصب تابلوی تاکسی تلفنی، خانم جوانی را به عنوان مسافر در منطقه باغمیشه تبریز سوار خودرو می کند.

وی افزود: مسافر مزبور با مشاهده وضعیت غیر متعارف داخل خودرو، درخواست توقف و پیاده شدن از خودرو می کند که راننده نیز اهرم تعبیه شده در سقف خودرو برای  ضربه زدن و انتقال مسافر به صندوق عقب را رها می کند که خانم نیز با هوشیاری صفحه را رد کرده و ضمن درگیری با راننده از رانندگان عبوری در خواست کمک می کند.

این مقام انتظامی گفت: راننده خودرو سواری دوو ای که متوجه موضوع می شود ضمن اطلاع به  پلیس ۱۱۰ با کمک سایر مردم، متهم را تعقیب و در نهایت به همراه یکی از خودروهای عبوری دیگر ضمن برخورد با خودروی پراید، آن را متوقف می کنند.

نوروزی خاطرنشان کرد: ماموران گشت کلانتری ۱۷ پس از حضور در محل، متهم را که در حال فرار بود  با همکاری مردم دستگیر و به یگان انتظامی منتقل می کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان تبریز ادامه داد: در بررسی های صورت گرفته  مشخص شد متهم در تاریخ ۲۶ فروردین ۹۹، خودرو پراید را از شهر جدید سهند ربوده و از آن برای سرقت به عنف و زورگیری استفاده می کرده که تاکنون به ۴ فقره سرقت به عنف و زور گیری نیز اعتراف کرده است.

وی درباره نحوه زورگیری و سرقت نیز ،گفت: متهم با تعبیه یک صفحه فلزی به سقف خودرو و دست کاری در پشتی صندلی عقب، پس از سوار کردن طعمه های خود، صفحه مزبور را رها و پس از برخورد با مسافر و وارد کردن ضربه ناگهانی و چرخش پشتی صندلی، مسافر به صندوق عقب خودرو پرتاب می شود.

نوروزی ضمن قدردانی از همکاری مردم تبریز در دستگیری متهم، به شهروندان توصیه کرد: از سوار شدن به خودروهای مسافر کش شخصی خودداری کرده و اگر شکایتی در این رابطه داشته باشند به پلیس آگاهی استان مراجعه کنند.

منبع: فارس
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما