وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 22 فروردين 1399 ساعت 14:16   |   کد مطلب: 39306
مدیرکل مدیریت بحران استان همدان از خسارت باغات همدان به دلیل بارش تگرگ و سرمازدگی خبر داد و گفت: هنوز برآوردی نسبت به خسارت وارده انجام نشده است.

به گزارش نافع، علیمردان طالبی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به بارش‌های اخیر در همدان و میزان خسارت وارده اظهار کرد: با توجه به حجم بارندگی خوشبختانه خسارت بالایی در همدان نداشتیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه بیشترین خسارت‌ها در بخش کشاورزی به خصوص باغات است گفت: هنوز برآوردی نسبت به میزان خسارات در این زمینه انجام نشده و باید توسط جهاد کشاورزی به صورت دقیق انجام شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان با اشاره به اینکه در دو حادثه بارش تگرگ و سرمازدگی باغات استان آسیب دیده‌اند افزود: بیشتر در جنوب و مرکز استان به دلیل تگرگ و شمال به خاطر سرما شاهد آسیب به باغات بودیم.

وی با بیان اینکه در بخش تاسیسات نیز با توجه به وقوع رعد و برق‌ها تا عصر روز گذشته ۶ ترانس برق آسیب دیده بودند بیان کرد: سه ترانس در ملایر، دو ترانس در کبودراهنگ و یک ترانس در تویسرکان دچار آسیب شدند که شرکت توزیع برق نیز به موقع بازسازی و جایگزینی را انجام داد.

طالبی از تلف شدن ۱۰ راس گوسفند در اثر رعد و برق در نهاوند خبر داد و افزود: در این روزها چندان شاهد آبگرفتگی معابر نبوده‌ایم.

وی با بیان اینکه احتمالا تا سه روز آینده شاهد بارش‌ها در استان خواهیم بود تاکید کرد: مردم علاوه بر اینکه به دلیل بیماری کرونا می‌طلبد در منزل بمانند، از آنجا که یکی از ایمن‌ترین مکان‌ها در  رعد و برق‌ها نیز خانه و اماکن سقف دار است تا جایی که امکان دارد از منزل خارج نشوند تا این بحران‌ها بگذرد.

مدیرکل مدیریت بحران استان همدان با اشاره به اینکه علت اصلی آبگرفتگی شهری رها کردن زباله‌ها در جوی و کانال‌هاست که باعث انسداد پل‌ها و لوله‌ها و برگشت آب می‌شوند، از مردم درخواست کرد نظافت در شهر را رعایت کنند تا شاهد آبگرفتگی نباشیم.

منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت