وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 22 فروردين 1399 ساعت 13:59   |   کد مطلب: 39304
وقتی جهادگران نهاوندی بدون چشمداشت و انتظار در حال خدمت‌رسانی به مردم برای مبارزه با کرونا بودند، به یکبار ندایی از سوی مقام معظم رهبری شنیدند که آن‌ها را خطاب قرار می‌دهد و قصه از خودگذشتگی‌شان را ورد زبان‌ها می‌کند.

به گزارش نافع، خلوص نیت مردمان زادگاه سردار رشید اسلام، قهرمان بی‌چون و چرای جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شهید حاج میرزا سلگی باعث شد باری دیگر رهبر معظم انقلاب از این مردمان دلاور به نیکی یاد کنند.

گروه جهادی نهاوند از این پس با انگیزه صدچندان به خدمت‌رسانی در راه مقابله با کرونا این ویروس ناخوانده به میهن خواهند پرداخت چراکه آنها مزد خود را از زبان رهبر و مولایشان گرفتند.

برادران و خواهران بسیجی، همان مهمترین تشکل مردمی تاریخ باز هم به میدان آمدند، باز هم در بطن حادثه جان بر کف جانانه از جان و مال خود گذشته‌اند.

این بار در پی شیوع کرونا در کشور، گروه‌های جهادی خودجوش و آتش به اختیار در نقاط مختلف استان و طبع آن شهرستان نهاوند بر اساس نیاز مردم  فعالیت‌های جهادی را آغاز کردند تا با پشتیبانی هم این ویروس منحوس را شکست دهند.

یکی از مهمترین گروه‌های جهادی شهرستان، گروه جهادی بقیه‌الله(ارواحنافداه) است که هسته مرکزی آن توسط جوانان  بسیجی تشکیل شده و در راستای خدمت‌رسانی به مردم با توجه به نیاز شهرستان به تولید ماسک، تهیه و توزیع بسته‌های غذایی و بهداشتی می‌پردازند.

 

بلی؛ باز هم جهادی‌ها پا به عرصه گذاشتند و خودجوش برآمدند تا نیاز مردم را در یکی از بحرانی‌ترین شرایط روز دنیا رفع کنند، گروه‌های جهادی همان پدیده انقلاب اسلامی که اروپا و امریکا هرگز مفهوم آن را درک نکرد و از وجود آنها محروم هستند، نقطه عطف ایران اسلامی برای مبارزه با کرونا شد.

همان مردمی که در هشت سال دفاع مقدس با همراهی و همدلی و از همه مهمتر کار جهادی دشمن را زمین‌گیر کردند امروز نیز با همدلی در مقابل کرونا که دنیا را به عجز کشانده قد علم کرده‌اند.

گروه جهادی بقیه‌الله نهاوند از پنجم اسفندماه تاکنون با شعار «سنگر همان سنگر است، مردم همان مردم» و با محوریت مسجد فعالیت‌های عام‌المنفعه خود را در قالب چهار گروه مسجد محمدیه (بانوان پایگاه زکیه)، حوزه علمیه خواهران،  پایگاه بسیج روستای توانه(بانوان پایگاه ام‌ابیها) و آستان مقدس شاهزاده محمد (بانوان فیلم عمار و حوزه فاطمه‌الزهرا) آغاز کردند.

در این گروه جهادی کارها تقسیم‌بندی و با سازماندهی پیش می‌رود به طوری که تهیه مواد اولیه مورد نیاز اعم از پارچه، نخ، کش، لایه چسب، چرخ‌خیاطی، برش و استریل تولیدات و در نهایت بسته‌بندی بر عهده برادران است، خواهران هم در چهار شعبه مشغول دوخت ماسک و اتو اولیه اقلام بهداشتی هستند.

۵۰ نفر از خواهران بسیجی در کارگاه‌های خیاطی به طور متوسط روزانه بیش از ۲ هزار عدد ماسک تولید می‌کنند و تا کنون حدود ۴۰ هزار ماسک تولید و بین مردم توزیع شده است.

ناگفته نماند فعالیت جهادی‌های نهاوند به تولید ماسک محدود نمی‌شود آنها در فاز دوم بیش از یکصد هزار ماسک سه‌لایه پزشکی که توسط کارخانه‌ها تولید می‌شود را خریداری و هر هفته ۱۵ هزار عدد بین مردم شهر و روستاها توزیع می‌کنند.

این اقدامات چشمگیر بود که آن جملات دلنشین را از سوی ولی امر مسلمین بنا شد و روحیه‌ای مضاعف به مردم نهاوند بخشید. بنابراین بعد از بیانات دیروز مقام معظم رهبری و تقدیر از گروه جهادی بانوان نهاوند بر آن شدیم تا با تعدادی از فعالان این عرصه به گفت‌وگو بنشینیم.

رهبر انقلاب بزرگترین عیدی را به بانوان نهاوندی دادند

«اکرم حیدری» بانوی فعال در عرصه کار جهادی و مسوول بانوان جهادی در تولید ماسک با ابراز خرسندی از اینکه فعالیت‌های گروه جهادی نهاوند از زبان مبارک مقام معظم رهبری مطرح شده است می‌گوید: راستش برای ما قابل باور نبود که حضرت آقا به کار بانوان نهاوند اشاره کنند، وقتی این مطلب را شنیدیم توان مضاعفی برای ادامه کار پیدا کردیم.

او با بیان اینکه تقدیر از این فعالیت‌‌ها بزرگترین عیدی بود که مولایمان به ما دادند ادامه می‌دهد: جمعی از بانوان جهادگر این شهرستان با پشتیبانی گروه جهادی بقیه‌الله(عج) و همکاری مرکز نیکوکاری شاهزاده محمد(ع) با افتخار برای حفظ سلامتی مردم ماسک تولید می‌کنند.

این بانوی جهادی که مسوولیت اکران فیلم عمار شهرستان نهاوند را هم بر عهده دارد اضافه می‌کند: گروه اکران جشنواره فیلم عمار یکی از شعب چهارگانه گروه جهادی بقیه‌الله(عج) این شهرستان است که بیش از یک ماه است به فعالیت در کارگاه تولید ماسک مشغول هستند.

تقدیر از این فعالیت‌‌ها بزرگترین عیدی بود که مولایمان به ما دادند

حیدری به  فعالیت کارگاه تولید ماسک در طبقه بالای آستان مقدس شاهزاده محمد(ع) نهاوند به صورت روزانه و در دو شیفت کاری اشاره می‌کند و می‌افزاید: در گروه اکران جشنواره فیلم عمار ۳۰ نفر از بانوان فعالیت دارند که این تعداد به صورت نوبتی و شیفتی در کارگاه خیاطی برای دوخت ماسک حضور می‌یابند.

او بیان می‌کند: با توجه به اینکه تعداد بانوان داوطلب در این گروه زیاد هستند بنابراین طبق برنامه‌ریزی به عمل آمده در هفته هر کدام از بانوان یک تا دو روز به صورت شیفتی و در دو نوبت صبح و بعداز ظهر مشغول تولید هستند.

این بانوی فعال و بازنشسته آموزش و پرورش با بیان اینکه در این کارگاه روزانه بیش از یک‌هزار عدد ماسک تولید می‌شود ادامه می‌دهد: تاکنون حدود ۴۰ هزار ماسک توسط چهار گروه از بانوان تولید و در بین مردم به ویژه محلات محروم توزیع شده است.

حیدری با اشاره به اینکه در این گروه بانوان با سنین متفاوت حضور دارند افزود: به طور مثال از ۱۸ ساله تا ۵۰ ساله که در دوران دفاع مقدس هم در کارهای پشت جبهه حضور داشته‌اند با انگیزه فراوان به مردم خدمت می‌کنند.

بانوان نهاوندی که در دوران دفاع مقدس در پشت جبهه‌ها رزمندگان را یاری می‌کردند امروز هم  برای مقابله با کرونا عاشقانه پای‌کار آمدند

او در ادامه می‌گوید: بانوان نهاوندی که در دوران دفاع مقدس در پشت جبهه‌ها رزمندگان را یاری می‌کردند امروز هم  برای مقابله با کرونا عاشقانه پای‌کار آمدند و در حال فعالیت مجدانه هستند بنابراین قدردانی رهبر معظم انقلاب را بهترین پاداش کار خود می‌دانند.

با افتخار سر خود را بالا می‌گیریم

یکی دیگر از بانوان فعال در گروه جهادی نهاوند با بیان اینکه بانوان نهاوندی خوشحالی رهبری را مایه افتخار خود می‌دانند اضافه می‌کند: بعد از اینکه شنیدیم حضرت آقا از فعالیت‌های جهادی بانوان نهاوند اظهار خوشحالی کرده و اسم این شهرستان را آورده‌اند به خود افتخار کردیم و به همین خاطر سرمان را بالا می‌گیریم.

«معصومه فریادرس» ادامه می‌دهد: اگر فعالیت ما باعث شده که رهبری خوشحال شوند این موضوع برای ما تا لحظه‌ای که زنده هستیم مایه افتخار است ضمن اینکه همواره گوش به فرمان دستورات ایشان هستیم.

وی با بیان اینکه بانوان این شهرستان علاوه بر فعالیت در زمینه تولید ماسک، در سایر بخش‌ها از جمله بسته‌بندی و توزیع مواد غذایی و بهداشتی هم فعال هستند بیان می‌کند: ما فقط در زمینه تولید ماسک فعالیت داریم و سایر بانوان در قسمت‌های دیگر.

این فعال بسیجی می‌افزاید: البته به نظر می‌رسد اشاره حضرت آقا مربوط به نفس فعالیت جهادی و مربوط به فعالیت بانوان در همه زمینه‌ها باشد و فقط منظورشان به تولیدکنندگان ماسک نباشد.

او در ادامه می‌گوید: فکر می‌کنم عاملی که باعث شده مقام معظم رهبری از بین این همه گروه جهادی برادر و خواهر، اسم بانوان نهاوند را بیاورند اخلاص و پشتکار خانم حیدری، مسوول این گروه جهادی است، البته این موضوع بدان معنا نیست که افراد دیگر مناطق مخلص نباشند اما بنده از نزدیک کار خالص خانم حیدری را دیده‌ام و درس‌ها گرفته‌ام.

این بانوی بسیجی که فرمانده گردان شمسا در فضای مجازی است در رابطه با انگیزه حضور خود در کارگاه تولید ماسک اظهار می‌کند: وقتی شنیدم افراد مختلف از جمله کارمند و معلم گرفته تا طراح دوخت حتی زنان خانه‌دار به اینجا می‌آیند و هر کدام در حد توانشان باری را برمی‌دارند تصمیم گرفتم به جمع آنها بپیوندم.

فریادرس ادامه می‌دهد: از ۱۹ اسفندماه دراین کارگاه مشغول فعالیت هستم که امیدوارم همه با هم بتوانیم این ویروس منحوس را شکست داده و پیروز شویم.

او به سابقه مردم شهرستان در فعالیت‌های جهادی اشاره می‌کند و می‌گوید: نهاوند از پیشینه تاریخی در کارهای گروهی و فعالیت‌های جهادی برخوردار بوده و چه قبل از انقلاب از طریق گروه ابوذر و چه پس از انقلاب در دوران دفاع مقدس همواره در زمینه جهاد خوش درخشیده‌ است.

از مبارزه با بعثی‌ها تا مبارزه با کرونا

از دیگر بانوان فعال در کارهای جهادی که روزگاری در سنین نوجوانی در عرصه دفاع مقدس همراه با مادرش در کار پخت نان و بسته‌بندی لباس و دیگر مایحتاج برای رزمندگان فعالیت داشته  این روزها هم با فعالیت در کارگاه تولید ماسک کمر همت بسته تا سهمی در نابودی ویروس کرونا داشته باشد.

در عرصه دفاع مقدس همراه با مادرش در کار پخت نان و بسته بندی لباس و دیگر مایحتاج برای رزمندگان فعالیت داشته  این روزها هم با فعالیت در کارگاه تولید ماسک کمر همت  بسته تا سهمی در نابودی ویروس کرونا داشته باشد

 

«فروزان نصرتی»  می‌گوید: از زمانی که کرونا در کشورمان شیوع پیدا کرد ما به اتفاق جمعی از خواهران بسیجی متحد شدیم که یک کار فی سبیل‌الله و در راه رضای خدا برای مردم شهرمان داشته باشیم لذا به توصیه خانم‌ها تصمیم گرفتیم در شاهزاده محمد(ع) دور هم جمع شویم و برای تولید ماسک که از مهمترین ملزومات امروز مردم برای مقابله با این ویروس است فعالیت کنیم.

او با گریزی به دوران نوجوانی خود که ۱۵ ساله داشت ادامه می‌دهد: هنگامی که در اینجا شروع به کار کردم به یاد دوران دفاع مقدس و زمانی که همراه با مادرم در چنین گروه‌ها و تجمعاتی شرکت می‌کردم افتادم.

نصرتی می‌افزاید: زمانی که مادرم نان می‌پخت من هم در کار بسته‌بندی لباس‌های بافتنی و درست کردن شربت برای رزمندگان با آنها مشارکت داشتم فعالیت در این گروه‌های جهادی چه لذت معنوی برایم به همراه داشت هنوز هم خاطرات آن دوران در ذهنم مانده است.

این بانوی میانسال جهادی با اشاره به اینکه سخنان مقام معظم رهبری در رابطه با بانوان نهاوندی را یکی از بهترین و ماندگارترین خبرهای دوران عمر خود می‌دانم می‌گوید: سخنان رهبر انقلاب بهترین عیدی برای ما بود که با شنیدن آن تمام خستگی فعالیت‌های روزانه و مشغله خانه‌داری را از ذهنمان بیرون کرد و ما را برای انجام فعالیت بیشتر مصمم‌تر.

سخنان امروز رهبر انقلاب بهترین عیدی برای ما بود که با شنیدن آن تمام خستگی فعالیت‌های روزانه و مشغله خانه‌داری را از ذهنمان بیرون  رفت  و ما را برای انجام فعالیت بیشتر مصمم‌تر کرد

او بیان می‌کند: این پیام انگیزه ما را چندین برابر کرده و نیروی ما را برای انجام کار در تمام عرصه‌ها مضاعف ساخته، نمی‌دانیم که چگونه باید از حضرت آقا بابت تقدیرشان از بانوان نهاوند تشکر کنیم.

قوت قلب رهبری برای بانوان نهاوندی

از دیگر بانوان جهادگر بسیجی نهاوند که در کارگاه تولید ماسک در کنار دیگر بانوان فعالیت دارند در رابطه با آغاز فعالیت خود در این عرصه می‌گوید: به عنوان یکی از اعضای کوچک گروه جهادی «بقیه‌الله» و عضو گروه جشنواره فیلم عمار از روزی که احساس کردم کشور نیاز به جهاد و همکاری در زمینه مبارزه با ویروس منحوس کرونا دارد پا به میدان گذاشتم.

«زینب سیاوشی»  ادامه می‌دهد: همه خواهرهایی که در این مکان گرد هم آمده‌اند بدون هیچ چشمداشتی از وقت و زندگی خودشان مایه گذاشته و با وجود داشتن مسوولیت خانه‌داری به طور شیفتی طی چندین روز در هفته در این مکان حضور پیدا می‌کنند.

او درباره  نحوه فعالیت در این کارگاه می‌افزاید: اقلام مورد نیاز از طرف سپاه و گروه جهادی بقیه‌الله(عج) در اختیار ما قرار می‌گیرد و ما قبل از هر گونه اقدامی ابتدا آنها را ضد عفونی و اتوکلاو کرده و سپس  تبدیل به ماسک می‌کنیم و بعد در شهر بین مردم تقسیم می‌شوند.

این بانوی جهادگر با اشاره با سخنان امروز مقام معظم رهبری و تجلیل ایشان از بانوان نهاوند با ابراز خوشحالی می‌گوید: از طرف تک تک بچه‌های گروه از فرمایشات مقام معظم رهبری تشکر می‌کنم چراکه این فرمایشات به همه جهادگران به ویژه بانوان جهادگر نهاوند قوت قلب داد.

از طرف تک‌تک بچه‌های گروه از فرمایشات رهبری تشکر می‌کنم چراکه به جهادگران به ویژه بانوان جهادگر نهاوند قوت قلب داد

سیاوشی در پایان بیان می‌کند: بانوان جهادگر این شهرستان از سخنان رهبر معظم انقلاب فوق العاده به وجد آمده‌اند و به خاطر این لطف و عنایت آقا بسیار شادمانند به طوری که توان آنها برای ادامه کار صدچندان شده است.

اگرچه کرونا این روزها صحنه‌های دردناکی را رقم زد اما جهاد در راه خدا، همکاری و همدلی مردم ایران نیز توانست تصاویری به دنیا عرضه کند که باعث افتخار انسان شود.

منبع:فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت