وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 19 فروردين 1399 ساعت 08:05   |   کد مطلب: 39277
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی همدان گفت: دانش‌آموختگان پزشکی و پیراپزشکی طبق دستورالعمل جدید و به منظور استفاده از توان آنها برای مقابله با کرونا باید برای اعزام به خدمت سربازی اقدام کنند.

به گزارش نافع، حسین بشری در گفت و گو با خبرنگارما یادآوری کرد: تمامی کسانی که پیشتر از دانشگاه دانش آموخته می شدند برابر دستور العمل ها و قوانین مربوط به حوزه سازمان نظام وظیفه، بعد از یکسال راهی خدمت مقدس سربازی می شدند.

وی اضافه کرد: اما برابر با دستورالعمل جدید این مهلت یکساله استراحت از تحصیل لغو شده  و در حال حاضر باید دانش آموختگان رشته های پزشکی و پیراپزشکی به محض فارغ التحصیلی از دانشگاه، با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) نسبت به دریافت دفترچه اعزام به خدمت اقدام کنند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان همدان بیان کرد: این دستورالعمل از سوی معاونت نظام وظیفه انتظامی همدان به مسوولان دانشگاه های آزاد، دولتی و پیام نور این استان ابلاغ شده تا آنها موضوع را به دانشجویان اطلاع دهند.

بشری تاکید کرد: دانش آموختگان تمامی رشته های گروه پزشکی و پیراپزشکی که هم اکنون در مهلت معرفی قرار دارند اگر نسبت به دریافت دفترچه اقدام نکنند به عنوان غیبت برای آنها تلقی شده و طبق مقررات با آنها برخورد می شود.

وی ادامه داد: بنابراین به دانش آموختگان این رشته ها توصیه می شود نسبت به معرفی و ثبت درخواست اعزام به خدمت در مراکز پلیس+۱۰ این استان اقدام کرده تا مرتکب غیبت نشوند.

به گفته رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ، تاکنون  ۶۰ هزار و ۵۰۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۳۶ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به سه هزارو ۷۳۹ نفر رسید.

منبع:ایرنا
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما