وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 18 فروردين 1399 ساعت 18:43   |   کد مطلب: 39270
فرمانده سپاه ناحیه همدان گفت: برنامه‌های ویژه سالروز منجی عالم بشریت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام خواهد شد.

به گزارش نافع، علی بقایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگارما در همدان با اشاره به در پیش بودن سالروز میلاد منجی عالم بشریت اظهار کرد: در شرایط فعلی درگیر  کرونا هستیم اما برنامه‌های نیمه‌شعبان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

وی گفت: از جمله این برنامه‌ها که با هماهنگی هیات امنای مساجد برگزار خواهد شد پخش مولودی از بلندگوهای مساجد در دو روز چهاردهم و پانزدهم ماه مبارک شعبان است.

فرمانده سپاه ناحیه همدان با بیان اینکه دعای و فرج و دعای هفتم صحیفه سجادیه نیز از بلندگوی مساجد پخش خواهد شد افزود: برخی از مساجد در شب نیمه شعبان در محدوده بیرونی مسجد نورافشانی و آذین‌بندی را در برنامه دارند.

وی ادامه داد: بسته‌های بهداشتی، حمایتی و ذبح قربانی در برخی از پایگاه‌های بسیج بین خانواده‌های نیازمند و همسایگان مسجد توزیع می‌شود.

بقایی با بیان اینکه به منظور ایجاد نشاط اجتماعی در محلات ۱۲ گروه سرود با همکاری دستگاه‌های فرهنگی در ۱۲ مجتمع مسکونی برنامه اجرا می‌کنند گفت: مردم از پنجره منازل خود این گروه سرود را که با موضوع نیمه شعبان و امام زمان(عج) برنامه خواهند داشت، مشایعت خواهند کرد.

وی یکی دیگر از برنامه‌های ویژه نیمه‌شعبان را آذین‌بندی فضای بیرونی حسینیه‌ها، بقاع متبرکه و مساجد با همکاری بسیجیان عنوان کرد و گفت: هماهنگی لازم با شهرداری انجام شده تا آذین بندی شهر به صورت جدی پیگیری شود.

فرمانده سپاه ناحیه همدان تاکید کرد: توزیع نذورات، بسته‌های بهداشتی و غذایی در محلات نیز انجام می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در حال حاضر مردم در خانه‌ها به سر می‌برند مسابقه کتابخوانی به صورت غیر حضوری با دو عنوان کتاب که نیمه شعبان آغاز و تا نیمه رمضان ادامه دارد برگزار می‌شود.

بقایی اظهار کرد: کتاب «آب هرگز نمی‌میرد» به مناسبت شهادت سردار حاج میرزا سلگی و «من قاسم سلیمانی هستم» به مناسبت شهادت سردار سلیمانی برای مسابقه کتابخوانی انتخاب شده است.

منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما