وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 6 فروردين 1399 ساعت 09:09   |   کد مطلب: 39207
امام جمعه همدان با بیان اینکه ستاد پیشگیری از کرونا در کل کشور باید به شدت تقویت شود گفت: در ایام تعطیلات، حدود ۷۰ درصد از مردم همکاری لازم را داشتند اما ۳۰ درصدی که به درخواست‌ها توجه نکرده‌اند باید به نحوی کنترل شوند.

به گزارش نافع، آیت الله حبیب‌الله شعبانی در ستاد پیشگیری از کرونا اظهار داشت: امروز باید از همکاری حداکثری مردم تشکر کنیم چراکه اغلب افراد جامعه در شرایط فعلی همراه بوده و دغدغه‌مند هستند.

وی افزود: آنچه در شرایط فعلی بسیار ضروری‌است این است که مردم باید درک مشترکی با ستاد پیشگیری از کرونا داشته باشند تا بهترین همکاری را شاهد باشیم، در غیر اینصورت به هر دلیل و با یک حرف غیر واقع جایگاه این ستاد تضعیف خواهد شد.

امام جمعه همدان با تأکید بر تقویت بیش از پیش ستاد پیشگیری از کرونا در کشور گفت: نتیجه تضعیف این ستاد، سلب اعتماد عمومی و کاهش همکاری‌ها خواهد بود، به همین دلیل باید در مساله امنیت روانی با برنامه پیش رفت.

وی تصریح کرد: از آن جا که زمان پایان کرونا قابل پیش‌بینی نیست در مسیر مبارزه با آن نیاز به تقویت این ستاد داریم و باید برنامه‌ها در جهتی باشد که به جایگاه آن کمک کند.

شعبانی با تاکید بر مخالفت با برگزاری تجمعات در شرایط کنونی اظهار کرد: ما نماز جماعت مساجد را تعطیل کردیم اما می‌بینیم سبزه میدان و سرگذر در شهر همدان باز است و تجمعاتی در آنجا ایجاد می‌شود، بنابراین نباید این حس تناقض در جامعه ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: اعلام شده تا برخی از خرده‌فروشی‌ها در سطح شهر تعطیل باشند در حالی که اگر فعالیت خود را ادامه دهند از تجمع مردمی در سبزه میدان و سرگذر جلوگیری می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان همدان در ادامه با اشاره به بحث حضور مسافران در همدان گفت: عموم مردم نمی‌توانند تشخیص دهند خودروی دارای پلاک تهرانی که در همدان حضور دارد، به ملاقات خانواده‌اش آمده یا مسافر است بنابراین آنچه که در خیابان می‌بینند را مورد قضاوت قرار می‌دهند.

وی با بیان اینکه زمان پایان شیوع ویروس کرونا مشخص نیست و صرفا با اقناع نمی‌توان راه مقابله را ادامه داد؛ گفت: نباید تمرکز بر کنترل این ویروس ما را از تمرکز بر آسیب‌هایی که فردا به وجود خواهد آمد غافل کند.

شعبانی افزود: در ایام تعطیلات، حدود ۷۰ درصد از مردم همکاری لازم را داشتند اما ۳۰ درصدی که به درخواست‌ها توجه نکرده اند باید به نحوی کنترل شوند.

وی با اشاره به برخی گله‌مندی‌های ستاد مردمی از ستاد استانی گفت: ستاد مردمی نیروهای اجرایی ستاد استانی در میدان هستند، اما در مسیر انجام خدمت خود با مشکلاتی چون کمبود تجهیزات و امکانات مواجه هستند.

امام جمعه همدان یادآور شد: از آنجایی که کمبودهایی در عرضه اقلام و تجهیزات پزشکی وجود داشت، اعضای ستاد مردمی مقابله با کرونا اعلام آمادگی کردند می‌توانند آنها را زیر نظر ستاد استانی تولید کنند، اما عدم وجود برخی از تجهیزات مانع از انجام این کار شده است.

وی در پایان با بیان اینکه بنده با تعطیلی مساجد موافق نیستم و فقط تصمیم گرفتیم نماز جماعت برگزار نشود، گفت: قرار بر این است امروز مرکز رسیدگی به امور مساجد در جلسه‌ای این موضوع را بررسی کند.

منبع:فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما