وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 5 فروردين 1399 ساعت 11:15   |   کد مطلب: 39194
فرماندار تویسرکان از تلاش شرکت‌های داروسازی این شهرستان برای تولید داروی درمان کرونا خبر داد، گفت: سه شرکت دارویی توسرکان تمام توان خود را برای تولید این دارو به کار گرفته‌اند.

به گزارش نافع، سید رسول حسینی  در گفت و گو با خبرنگارما افزود: شهرستان تویسرکان با برخورداری از سه شرکت بزرگ تولید دارو یعنی "فاران شیمی"، "هگمتان دارو" و "تدبیر دارو" یکی از مهمترین قطب های تولید دارو در غرب کشور به حساب می آید.

وی اظهار داشت: پس از نشست هم اندیشی با رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت، معاون اقتصادی استاندار و معاون غذا و داروی علوم پزشکی همدان، مقرر شد شرکت های یاد شده با به کارگیری ظرفیت های تخصصی و فنی خود، تولید داروی درمان کووید ۱۹ را در دستور کار قرار دهند.

حسینی اضافه کرد: هنوز نمی توانیم اعلام کنیم که داروی درمان قطعی کرونا در تویسرکان ساخته می شود اما به این سمت و سو حرکت می کنیم.

وی گفت: امیدواریم نخستین داروی کمک کننده به بهبود سلامت بیماران مبتلا به کرونا توسط شرکت های داروسازی تویسرکان تا پایان فروردین جاری و دومین دارو نیز طی شش ماهه آینده تولید و روانه بازار شود.

به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان، از ابتدای شروع اپیدمی کووید ۱۹ تا امروز /دوشنبه/ ۲۵ نفر در این استان به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند.

منوچهر کرمی افزود: آمار مبتلایان به کرونا در همدان تا چهارم فروردین ماه ۲۶۶ نفر است که از این شمار ۱۵۷ نفر بهبود یافتند و بیش از ۸۰ نفر تحت درمان هستند.

وی با بیان اینکه از روز گذشته تاکنون آزمایش ۲۳ مورد جدید در استان مثبت اعلام شده است، گفت: از بین موارد مبتلا به کووید ۱۹ به طور کلی در گروه سنی زیر ۲۰ سال چهار نفر و گروه سنی بالای بین ۲۰ تا ۳۰ سال ۱۲ نفر بوده است و ۳۰ درصد مبتلایان در گروه سنی بالای ۷۰ سال هستند.

به گفته رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۲۳ هزار و ۴۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و یک هزار ۸۱۲ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و  هشت هزار ۳۷۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاه شما