وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 5 فروردين 1399 ساعت 09:32   |   کد مطلب: 39193
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان:
٢۶ درصد همدانی‌ها غربالگری فعال شدند
رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: تاکنون ۲۶ درصد جمعیت این استان در طرح غربالگری فعال پایش شدند.

به گزارش نافع، دکتر رشید حیدری مقدم  در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: در این چارچوب ۴۳۴ هزار نفر توسط مراقبان سلامت و بهداشتی مورد پایش قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه مراکز غربالگری بیماری‌های واگیر در نقاط مختلف این استان راه‌اندازی شده است، افزود: این مراکز وظیفه غربالگری مراجعان دارای علایم تنفسی را از نظر ابتلای احتمالی به ویروس کرونا و در صورت لزوم ارجاع به بیمارستان ها بر عهده دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان از شهروندان خواست تا از ظرفیت سامانه salamat.gov.ir برای ارزیابی وضعیت خود و خانواده از نظر ابتلای احتمالی به این ویروس استفاده کنند.

حیدری مقدم اظهار داشت: مردم به جای مراجعه حضوری به مراکز درمانی و جلوگیری از هر گونه ازدحام که خود سبب انتشار ویروس کرونا می شود می توانند از طریق سامانه یاد شده و با وارد کردن شماره ملی به سوالات ساده خودارزیابی بیماری کووید-۱۹ پاسخ داده و راهنمایی لازم را مطابق آخرین دستور عمل های وزارت بهداشت دریافت کنند. 

وی گفت: همچنین همشهریان می توانند برای مشاوره و دریافت پاسخ سوال های خود در مورد بیماری کرونا با سامانه ۳۱۴۳ تماس گیرند و از راهنمایی ها کارشناسان حاضر و مستقر در این سامانه استفاده کنند.

به گفته رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۲۳ هزار و ۴۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و هزار ۸۱۲ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و  هشت هزار ۳۷۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاه شما