وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 5 فروردين 1399 ساعت 09:26   |   کد مطلب: 39192
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان:
شمار فوتی‌های کرونا در همدان به ۲۵ تن رسید
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: از ابتدای شروع اپیدمی کووید ۱۹ تا امروز /دوشنبه/ ۲۵ نفر در این استان به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند.

به گزارش نافع، منوچهر کرمی روز دوشنبه در گفت وگو با  خبرنگارما افزود: آمار مبتلایان به کرونا در همدان تا چهارم فروردین ماه ۲۶۶ نفر است که از این شمار ۱۵۷ نفر بهبود یافتند و بیش از ۸۰ نفر تحت درمان هستند.

وی با بیان اینکه از روز گذشته تاکنون آزمایش ۲۳ مورد جدید در استان مثبت اعلام شده است، گفت: از بین موارد مبتلا به کووید ۱۹ به طور کلی در گروه سنی زیر ۲۰ سال چهار نفر و گروه سنی بالای بین ۲۰ تا ۳۰ سال ۱۲ نفر بوده است و ۳۰ درصد مبتلایان در گروه سنی بالای ۷۰ سال هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی و شستشوی مکرر دست ها، اضافه کرد: از مردم می خواهیم برای قطع زنجیره انتشار ویروس کرونا با ما همکاری داشته باشند و جز در مواقع ضروری از منزل خارج نشوند.

وی ادامه داد: براساس آمارهای استخراج شده، ۷۱ درصد مبتلایان به این بیمارس در استان همدان از جامعه شهری و ۲۹ درصد روستایی بوده اند.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۱۵۰ کشور سرایت کرده است.

به گفته رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۲۳ هزار و ۴۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و یک هزار ۸۱۲ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و  هشت هزار ۳۷۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما