وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 3 فروردين 1399 ساعت 15:25   |   کد مطلب: 39187
رئیس پلیس راه استان همدان از لغزنده بودن جاده‌های همدان به دلیل بارش برف و باران خبر داد.

به گزارش نافع، رضا عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار ما در همدان از لغزنده بودن جاده‌ها به دلیل بارش برف و باران در استان خبر داد و اظهار کرد: ترافیک بسیار روانی را در استان شاهد هستیم.

وی با اشاره به اینکه این روزها پلیس راه به عوامل بهداشت و درمان استان در کنترل بیماری کرونا کمک می‌کند گفت: هدایت خودروها برای تب‌سنجی و غربالگری انجام می‌شود.

رئیس پلیس راه استان همدان با اشاره به کاهش ۴۱ درصدی تردد خودروها در جاده‌های استان، آن را بی‌سابقه عنوان کرد و افزود:‌ به ندرت شاهد عبور و مرور خودروهای غیربومی هستیم و آن هم عبوری است و در استان نمی‌مانند.

وی با اشاره به اینکه خودروهایی را به شهر خود بازگردانده‌ایم و البته خیلی کم بوده و قابل شمارش نیست گفت: ۵۹ درصد تردد در جاده‌های استان مربوط به خودروهای بومی بوده که داخل استان از شهری به شهر دیگر رفته‌اند.

عزیزی به رانندگان توصیه کرد که کاهش سرعت در رانندگی را مدنظر داشته باشند و خاطرنشان کرد: رانندگان بومی استان به دلیل خلوت بودن جاده‌های استان، رانندگی با سرعت مطمئه را ندارند و این خطرناک است.

وی با اشاره به اینکه امیدوارم رانندگان با سرعت بالایی رانندگی نکنند تا باعث آسیب به خود و یا عابران پیاده و... شوند گفت: برای نمونه یک روز مانده به عید نوروز در مقابل کارخانه آرد مریانج عابری در حال رد شدن از عرض جاده بود که خودرویی با سرعت به او برخورد کرد و کشت؛ چنان سرعت این خودرو بالا بوده و شد بلافاصله رد شده که حتی شماره پلاکش نیز یادداشت نشده است.

رئیس پلیس راه استان همدان استفاده از کمربند ایمنی را لازم دانست و افزود: این روزها چون تردد در جاده‌ها کم شده خوشبختانه شاهد تصادفات در استان نبوده‌ایم و البته این کاهش به بیماری کرونا برمی‌گردد که بهتر است در روزهای عادی نیز شاهد این اتفاق باشیم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما