وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 2 فروردين 1399 ساعت 22:52   |   کد مطلب: 39180
نماینده ولی‌فقیه در استان همدان گفت: تحقق جهش تولید به جدیت و تلاش بیشتر مسؤولان هر سه قوا، همکاری مردم و باور به توانستن در داخل کشور وابسته است.

به گزارش نافع، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگارما در همدان ضمن تبریک سال نو به همه مردم اظهار کرد: دغدغه اصلی رهبر معظم  انقلاب در سال‌های گذشته معیشت مردم بوده است و شعارهایی که در این سال‌ها مطرح می‌شود نشان از این دغدغه دارد.

وی با بیان اینکه معشیت، اشتغال و مسائل اقتصادی مد نظر مقام معظم رهبری است افزود: با وجود همه اقداماتی که در این حوزه انجام شده، اثرات مد نظر ایشان در زندگی مردم روی نداده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان گفت: انتظار می‌رود اقدامات در این حوزه، بیش از آنچه رخ داده به وقوع می‌پیوست و مسؤولان به معنای واقعی کلمه بیشتر و بهتر در این زمینه ورود می‌کردند.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۸ رونق تولید مطرح شد تصریح کرد: در برخی از عرصه‌ها به ویژه در توجه به جوانان اتفاقات خوبی را شاهد بودیم.

شعبانی ادامه داد: جهش تولید که توسط مقام معظم رهبری مطرح شده فراتر از رونق تولید است لذا جدیت مسؤولان را می‌طلبد بنابراین این شعار باید جدی گرفته شود و نگاه به درون کشور مد نظر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه تجربیات هفت سال گذشته نشان داده در عرصه اقتصاد نمی‌توانیم منتظر کشورهای ثروتمند باشیم گفت: البته این سخن بدان معنا نیست که نباید تعامل کنیم و دور کشور را دیوار بکشیم بلکه نگاه اصلی در عرصه مدیریت باید به تولید داخلی باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان اظهار کرد: تحقق این مهم در گرو همکاری مردم نیز هست، اگر بخواهیم در عرصه تولید جهش داشته باشیم و با سرعت بیشتری به سمت تحقق اهداف اقتصادی برویم، همکاری مردم شرط لازم و ضروری است.

تنها راه نجات کشور توجه به تولید داخل است

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری تنها قوه مجریه را متولی پیشرفت و توسعه کشور و تحقق شعار سال ندانستند افزود: انتظار داریم مجلسی قوی شکل بگیرد و علاوه بر آن سایر نهادهای حاکمتی نیز شعار سال را جدی بگیرند و در مبانی خود توجه به تولید داخل را داشته باشد.

شعبانی با اشاره به اینکه باید باور به توانستن به صورت واقعی وجود داشته باشد تصریح کرد: ممکن است در کشوری توانستن وجود داشته باشد اما این باور وجود نداشته باشد که موفق نخواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه برای تحقق جهش تولید باور به توانستن بسیار مهم است ادامه داد: امیدواریم با ایجاد وحدت بین مسؤولان خواسته مقام معظم رهبری که همانا تأمین معشیت مردم است به خوبی و به طور کامل محقق شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه اشتغال جوانان و معیشت مردم دغدغه اصلی مقام معظم رهبری است خاطرنشان کرد: مسؤولان به خوبی درک کرده‌اند که این مشکلات با نگاه به بیرون برطرف نمی‌شود و دیده شده که طرف مقابل مذاکره منطق ندارد.

وی با بیان اینکه تنها راه نجات کشور توجه به تولید داخل است گفت: فهم این مسأله چندان دشوار نیست که برای رشد اقتصاد باید به درون توجه کنیم.

شعبانی با اشاره به اینکه رونق و جهش تولید از لحاظ مفهومی و بار معنایی یکی نیست اظهار کرد: تحقق جهش تولید نیاز به تلاش بیشتر دارد و با توجه به بیماری کرونا که به مشکلات ما دامن زده شده است، اصل تلاش، پررنگ‌تر می‌شود.

منبع:فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما