وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 1 فروردين 1399 ساعت 14:27   |   کد مطلب: 39174
علیرضا عبدلی؛ کارمند دانشگاه بوعلی سینا همدان و کارشناس شیمی توانست در فضای آزمایشگاهی دانشگاه مدت زمان تخمیر ماده اولیه الکل طبی را بدون تجهیزات و کمترین امکانات کاهش دهد و روزانه بیش از 300 لیتر طی پنج روز اتانول تولید کند.

به گزارش نافع، کرونا هم می‌تواند بهانه‌ای برای مهربانی باشد و هم بهانه‌ای برای سودجویی و سوداگری، این روزها مردم به دلیل محافظت از سلامتی خود و عزیزانشان نیاز به مواد ضدعفونی‌کننده، ماسک و دستکش دارند، اما از همان روزهای ابتدایی نبود برخی از این اقلام در بازار دردسر ساز شد و تدابیر مسؤولان برای پر کردن این خلأها آغاز شد.

در این میان مواد ضدعفونی‌کننده به ویژه الکل اهمیت بسیاری پیدا کرد به طوری که بر روی اکثر داروخانه‌ها برچسب «الکل طبی نداریم، سؤوال نفرمایید» نقش بست،  به همین منظور به طور طبیعی از دانشگاه، اساتید و دانشجویان انتظار می‌رفت که در این زمینه اقدام کنند و نیاز استان را برطرف سازند، به ویژه آنکه دانشکده شیمی دانشگاه بوعلی سینا همدان به دلیل حضور اساتید برجسته و دانشجویان با استعداد، بیشتر نمود پیدا می‌کرد.

در حال حاضر نیز به نظر می‌رسد این دانشگاه موفق شده الکل طبی را در فضای آزمایشگاهی تولید کند به ویژه اینکه در داخل همدان واحد تولید الکل طبی وجود ندارد و همین مسأله بر چالش‌ها افزوده و نیاز مبرم به این ماده ضدعفونی‌کننده شدیدا احساس می‌شود.

اما متاسفانه همکاری لازم برای صدور مجوزهای  تولید این ماده مهم و حیاتی در این شرایط بحرانی هنوز صورت نگرفته است و تولیدکنندگان سردرگم هستند که چه باید کنند در این مطلب ماجرای تولید الکل طبی در فضای آزمایشگاهی دانشگاه بوعلی سینا و عدم موافقت مسؤولان سازمان غذا و داور  برای صدور مجوز این تولید را با هم می‌خوانیم.

علیرضا عبدلی؛ کارمند دانشگاه بوعلی سینا و کارشناس شیمی توانست در فضای آزمایشگاهی دانشگاه مدت زمان تخمیر ماده اولیه الکل طبی را بدون تجهیزات و کمترین امکانات کاهش دهد و روزانه بیش از ۳۰۰ لیتر اتانول تولید کند.

این کارشناس شیمی می‌گوید: الکل‌ها یک خانواده هستند در مواد شیمیایی و تنها الکلی که خاصیت ضدعفونی‌کنندگی دارد الکل اتیلیک، اتیل الکل یا الکل طبی و یا به اصطلاح الکل میوه است.

عبدلی ادامه می‌دهد: اتانول در واقع یک الکل تک‌ظرفیتی است و خاستگاه این نوع الکل از انواع گیاهان و میوه‌هایی است که طعم شیرین دارند بنابراین از هر میوه‌ای که طعم شیرین داشته باشد همچون چغندر، نیشکر، خرما، هندوانه و کشمش می‌توان الکل اتانول استخراج کرد.

وی می‌افزاید: در حال حاضر حدود ۲۰ کارخانه تولید اتانول در سراسر کشور فعالیت هستند و برای تولید الکل از ملاس چغندر و یا از باگاس نیشکر استفاده می‌کنند.

این کارشناس شیمی در ادامه تأکید می‌کند: در این شرایط بحرانی شیوع ویروس کرونا متاسفانه تعدادی از سوداگران از عدم آگاهی مردم سوء استفاده کرده و الکل تقلبی که هیچ نوع خاصیت ضدعفونی ندارد را به بازار عرضه کردند و مردم هم به ناچار برای سپری کردن این بحران از آنها استفاده کرده‌اند.

الکل‌های مضر سرطان‌زا هستند

وی اضافه می‌کند: بعضی از این انواع الکل‌های مضر تاثیر مخربی همچون سرطان‌زایی دارد به عنوان مثال بوتیل الکل و متیل الکل که بیشترین میزان توزیع در جامعه را به خود اختصاص داده‌اند.

عبدلی اظهار می‌کند: تقاضای استفاده الکل از سوی مردم افزایش یافته و زمینه برای عرضه الکل‌های صنعتی مضر در جامعه ایجاد شده است  فردا ویروس کرونا از بین می‌رود اما در پی استفاده از الکل‌های مضر ناراحتی‌های پوستی، ریوی و سرطان‌ها بروز پیدا می‌کند.

وی تاکید می‌کند: باید برای تولید الکل طبی مورد نیاز جامعه ورود کردیم البته اقدامی جدیدی صورت نگرفت تنها فرآیند پیچیده و مدت طولانی تخمیر و آماده‌سازی ملاس چغندر و باگاس نیشکر را در محیط آزمایشگاهی دانشگاه بوعلی سینا کاهش دادیم.

کاهش زمان تخمیر مواد اولیه الکل در آزمایشگاه

این کارشناس شیمی ادامه می‌دهد: تخمیر مواد اولیه تولید الکل در کارخانجات با دستگاه مجهز و پیشرفته بسیار سریع انجام می‌شود و خط تولید مداوم در حال تخمیر و الکل‌گیری است اما در محیط آزمایشگاهی چنین دستگاه‌هایی وجود ندارد.

وی می‌افزاید: در مراحل ابتدایی تولید الکل باید ضایعات نیشکر و یا چغندر تخمیر شود که بدون تکنولوژی زمان‌بر است در حالی که در فرآیندی جدید و در محیط آزمایشگاهی مدت زمان این تخمیر را به پنج روز کاهش دادیم.

عبدلی می‌گوید: خاستگاه اتانول نیشکر است و کشف جدیدی نیست تنها با حداقل تجهیزات و امکانات محدود در کمترین زمان ممکن نمونه‌ای تولید کردیم و رئیس دانشگاه بوعلی از این اقدام نهایت حمایت را به عمل آورد و حتی مبلغی را برای این اقدام اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه از طرفی تمام مدیران مرتبط در استان در شرایط فعلی و نیاز مبرم مردم به الکل به اهمیت تولید الکل اشراف دارند می‌گوید: در حال حاضر آزمایش‌های تخصصی برای الکل تولید شده در فضای دانشگاه موجود و آزمایشگاهی فنی به طور کامل انجام شده است.

برای صدور مجوز با دژ مستحکم غذا و دارو مواجه شدیم

این کارشناس شیمی با اشاره به اینکه برای اخذ مجوز و تولید روزانه بیش از ۳۰۰ لیتر الکل طبی به سازمان غذا و دارو مراجعه کردیم بیان می‌کند: اما پس از مراجعه به سازمان غذا و دارو با دژ مستحکم این سازمان مواجه شدیم و موافقت برای تولید الکل طبی در فضای آزمایشگاهی دانشگاه صورت نگرفت، حتی پیشنهاد دادم هر فضایی که سازمان غذا و دارو در نظر دارد الکل را تولید کنیم اما موافقت نکردند.

وی اضافه می‌کند: استدلال کارشناسان این سازمان منطقی است اما صدور مجوز در شرایط عادی و در شرایط بحرانی با هم متفاوت است، در حال حاضر نیاز به الکل در شرایط بحرانی و نیاز مهم و مبرم مردم در اولویت است و باید در این شرایط تصمیم گیری صورت گیرد.

عبدلی ادامه می‌دهد: در شهر همدان کارخانه تولید اتانول وجود ندارد و مردم هم بیش از بیش نیازمند این کالا هستند از طرفی تعدادی افراد سودجو از نیاز مردم در شرایط بحرانی سوء استفاده کرده و الکل تقلبی و مضر در اختیار آنها قرار می‎دهند.

وی اظهار می‌کند: با وجود این شرایط خاص این اقدام دانشگاه بوعلی سینا پاسخی است به نیاز مردم در حالی که هیچ یک از مسؤولان در این شرایط خاص مجوزی برای تولید این میزان الکل طبی برای شهروندان همدانی صادر نکرده‌اند.

شجاعت مدیریتی نیاز است

این کارشناس شیمی با بیان اینکه در این شرایط یک شجاعت مدیریتی نیاز است تا در شرایط بحرانی و برای حفظ جان مردم تصمیمی با وجود وضعیتی فعلی اخذ شود می‌گوید: برای تولید روزانه ۳۰۰ لیتر الکل اتانول باید فضای آزمایشگاه دانشگاه را ارتقا داد و به کارگاهی کوچک تبدیل کرد.

وی اضافه می‌کند: با توجه به اینکه مدیران استان درخواست تولید الکل دارند اما مجوز تولید صادر نمی‌شود همچنین فشارها و مراجعات به جامعه دانشگاهی همدان وجود دارد بنابراین احتمالا دانشگاه بوعلی با همکاری تیم دانشگاه صنعتی آتش به اختیار به منظور حفظ سلامتی مردم اقدام به تولید اتانول در محیط دانشگاه کنند.

عبدلی در پایان می‌گوید: تاکنون مسؤولی ما را برای تولید این الکل منع نکرده است اما کسی هم مجوز صادر نمی‌کند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما