وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 1 فروردين 1399 ساعت 14:24   |   کد مطلب: 39173
فرماندار تویسرکان از برگزاری جلسه‌ای به منظور تولید داروی درمان کرونا توسط شرکت‌های داروسازی تویسرکان با حضور معاون اقتصادی استاندار خبر داد و گفت: تیم داروساز آماده شده و مطالعات و آزمایشات اولیه دارو را انجام می‌دهند.

به گزارش نافع، سید رسول حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگارما در تویسرکان با اشاره به خدمات‌دهی شبانه‌روزی تیم‌های تست مسافران در مبادی خروجی و ورودی این شهرستان اظهار کرد: با وجود اینکه از شهرستان‌هایی هستیم که موظف به انجام این امر نبودیم اما خدمات‌دهی در راستای جلوگیری از شیوع کرونا در مبادی را توسط جمعیت هلال احمر، اورژانس، بهداشت و درمان، بسیج و گروه‌های خودجوش مردمی داریم.

وی با بیان اینکه امکانات اولیه از جمله دستگاه تب‌سنج با کمک خیران و معاونت درمانی دانشگاه علوم پزشکی برای تست مسافران مهیا کردیم افزود: نمی‌خواهیم بگویم که همه امکانات صد درصد فراهم است اما آنچه در توان داشتیم مهیا و مبادی ورودی و خروجی در کنترل قرار دادیم.

همت خیران تولیدکننده در ریشه‌کن کردن ویروس کرونا

فرماندار تویسرکان از فعال شدن کمیته مشارکت‌های مردمی در مجموعه‌ای از خیران خبر داد و خاطرنشان کرد: تولید و عرضه رایگان ۷۰ هزار عدد ماسک توسط یک خیر و تولید روزانه بالای ۲ هزار و ۵۰۰ عدد ماسک یک تولیدکننده پوشاک در شهرستان در راستای تامین نیاز شهرستان در حال انجام است.

وی از تولید ماسک توسط تولیدکننده‌ تویسرکانی در دبیرستان شبانه‌روزی روستای کرزان  با تولید روزانه ۲ هزار و ۵۰۰ عدد خبر داد و درباره تولید ماسک‌ در شهرستان یادآور شد: نظارت کارشناسان مرکز بهداشت و درمان تویسرکان با هماهنگی معاونت غذا و دارو در تولید ماسک برای رعایت استاندارد وجود دارد حتی بعد از تولید ماسک‌های تولیدی توسط واحد اتوکلاو بیمارستان حضرت ولیعصر(عج)  اتوکلاو می‌شود در این صورت اگر مشکلی باشد، مسوولان بهداشت و درمان باید پاسخگو باشند.

حسینی با اشاره به تولید روزانه حدود ۵ هزار عدد ماسک در شهرستان و توزیع تولیدات با هماهنگی اداره صمت افزود: این تعداد ماسک کم است؛ اما به همین منظور تلاش کردیم چهار تولیدکننده دیگر برای تولید ماسک به تولیدکننده‌های موجود با تایید مرکز بهداشت و درمان اضافه ‌شود امیدواریم حدود ۲۰ روز آینده ماسک اولیه و حداقل در حد نیاز شهرستان را تولید کنیم.

 وی با بیان اینکه در شهرستان مواد شوینده کم نداریم در ادامه از تامین مواد شوینده توسط مجموعه خیر نیک‌اندیش  تویسرکان خبر داد و اضافه کرد: این خیر مواد شوینده به اندازه کافی در اختیار شهرستان قرار داده بر همین اساس کار گندزدایی توسط شهرداری های سه شهر تویسرکان، فرسفج و سرکان روزانه و مستمر انجام می‌شود.

فرماندار تویسرکان خاطرنشان کرد: مجموعه خیری نهادهای آموزش و پرورش، منابع طبیعی، دامپزشکی و جهاد کشاورزی با استفاده از امکانات خود در کار ضدعفونی حداقل روز یکبار ورود جدی دارند.

وی با اشاره به حمایت رایگان شرکت پاک سرکان در تامین نیاز تویسرکان در خصوص الکل افزود: شرکت الوند شیمی برای خدمات‌دهی به مردم در وضعیت کنونی برای افزایش تولیدات پد الکل شیفت کاری خود را از دو شیفت به سه شیفت افزایش داده است، اکنون ضمن اینکه ما به اندازه کافی پد الکل داریم، در اختیار شهرستان‌ها و استان‌های دیگر هم می‌گذاریم.

همت شرکت‌های داروسازی تویسرکان بر تولید داروی درمان کرونا

حسینی در بخش دیگری از سخنانش از برگزاری جلسه‌ای با حضور معاون اقتصادی استاندار همدان،، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت و معاون غذا و دارو به منظور تولید دارو برای بهبود افراد مبتلا به کرونا توسط مجموعه شرکت‌های دارو سازی تویسرکان یعنی فاران شیمی، هگمتان دارو و تدبیر دارو  خبر داد و گفت: این امر یکی از اقدامات شاخص در استان است.

وی با بیان اینکه تویسرکان با وجود سه شرکت داروسازی قطب تولید دارو است ادامه داد: در نشستی با مسوولان و کارشناسانشان داروسازی که داشتیم تولید دارو در مقطع اولیه ظرف یک ماه و در مقطع بلند مدت در مقطع ۶ ماهه آینده انجام می‌شود چراکه طبق گفته صاحبنظران ویروس کرونا به تازگی توسط علم پزشکی شناخته است.

فرماندار تویسرکان با بیان اینکه تولید داروی درمان ویروس کرونا امری تخصصی است و مجموعه داروسازان تویسرکان به این نتیجه رسیده‌اند که بتوانند نهایت تا پایان فروردین ماه امسال اولین تولیداتشان را وارد بازار کنند تاکید کرد: تیم تولید دارو آماده‌اند و مطالعات و آزمایشات اولیه دارو را انجام می‌دهند، این امر در نوع خودش گامی مثبت در این راستا به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه تیم داروسازی تویسرکان قول دادند که بتوانند برای ۶ ماه آینده دارو به قطعیت را برای کشور تولید کنند، تصریح کرد: البته به طور حتم دارو تولیدی باید مورد تایید مجموعه پزشکی کشور قرار گیرد.

آماده‌سازی ۹۵۰ تخت برای دوران نقاهت بیماران کرونایی در شرایط ضروری

حسینی در خصوص تمهیدات اندیشیده شده برای روزهای پیش رو درباره بیماری کرونا گفت: برای طی دوران نقاهت افراد بیمار در شرایط ضروری تاکنون ۹۵۰ تخت بیمارستانی در قالب سه مرکز مجموعه ورزشی جمعیت هلال احمر، دانشکده فنی و مهندسی و دانشگاه آزاد اسلامی تخت آماده داریم البته ۵۰ تخت ویژه برای مبتلایان قطعی بیماری کرونا از آغاز وجود بیماری کرونا در بیمارستان مهیا داریم.

وی با اشاره به پای کار بودن گروه‌های جهادی و مردمی، همکاری مردم در تحقق طرح ترافیکی و امنیتی برای عدم حضور در روزهای آخر سال در آرامستان‌های شهرستان، از مردم شهرستان تقاضا کرد برای قطع کردن زنجیره ویروس کرونا «در خانه بمانند»، مگر در حالت ضروری.

فرماندار تویسرکان منبع موثق اطلاع رسانی، در خصوص تعداد مبتلایان به ویروس کرونا را مجموعه وزارت بهداشت و درمان دانست و افزود: طبق اعلام رئیس مرکز بهداشت و درمان شهرستان چهار نفر مبتلا به کرونای قطعی در تویسرکان داریم؛ البته از این تعداد دو بانوی سالخورده کرونای مثبت در سنین حدود ۷۰ و ۶۰ سال بهبود یافته‌اند و دو نفر مبتلا دیگر هم در قرنطینه قرار دارند.

وی در خصوص شایعه دفن دو نفر مشکوک به کرونا در تویسرکان گفت: یک مورد در شهر فرسفج فردی ۸۱ ساله برا اثر تجویز پزشک سکته مغزی کرده بود که ۴۸ ساعت پیکر این فرد هم تحت مراقبت بوده و ضمن اینکه تست وی منفی بوده است و مورد دوم نیز طبق بررسی‌های انجام شده قطعیت ندارد.

حسینی تصریح کرد: دفن حتی فرد مشکوک به کرونا براساس پروتکل وزارت بهداشت و درمان در کشور باید زیر نظر کارشناسان بهداشت محیط و طبق اصول دینی تاکید شده مراجع تقلید انجام می‌شود.

وی در پاسخ به گلایه کادر بیمارستانی از نبود ابتدایی‌ترین امکانات چون ماسک بیان کرد:کمبود امکانات پزشکی در این زمان ویژه تویسرکان نیست با این وجود ما توانستیم از طریق وزارت بهداشت و درمان یک سهمیه برای شهرستان بگیریم همچنین بخشی از این نیاز  نماینده مردم در مجلس تامین کرده است.

فرماندار تویسرکان با بیان اینکه اوایل دانشگاه علوم پزشکی کمبود تا میزانی را تایید کرد اما اکنون نیاز مدافعان سلامت تامین شده است افزود: اکنون ما در شهرستان با این کمبود مواجه نیستیم، حتی فرد خیری گان یکبار مصرف تولید و به اندازه نیاز در اختیار  بیمارستان گذاشته و امکانات تخصصی را دانشگاه علوم پزشکی تهیه کرده است.

شکل‌گیری بسیج ضدعفونی در تویسرکان

وی با اشاره به ضدعفونی کل شهرستان از جمله شهر تویسرکان با توجه به تمرکز جمعیت با کمک نیروهای نظامی و مردمی گفت: تلاش بر شکل‌گیری بسیج ضدعفونی در سطح شهرستان داریم به همین منظور آب و مواد اولیه ضدعفونی تهیه شده و عمل گندزدایی روزهای ابتدای هفته آینده انجام می‌شود.

حسینی با بیان اینکه اکنون گندزدایی اماکن پرتردد در روستاهای شهرستان توسط دهیاران انجام می‌شود تاکید کرد: همه آنچه را در توان داریم به کار گرفتیم تا از شیوع ویروس کرونا در سطح شهرستان جلوگیری کنیم؛ مردم هم با ماندن در خانه ما را همراهی کنند.

منبع:فارس

 انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت