وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 24 اسفند 1398 ساعت 17:28   |   کد مطلب: 39160
حالا که یک سال از انتصاب شایسته و بجای حضرت آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی به عنوان امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان همدان می‌گذرد این انتصاب را می‌توان یکی از اولین جرقه‌های تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب در ایجاد تحول در کشور نامید.

به گزارش نافع، این کهن شهر تاریخی، منشا تحولات و اتفاقات تاثیرگذار در تاریخ و تمدن ایران‌زمین و مخصوصا در تاریخ تحولات انقلاب اسلامی بوده است. واقعه ۲۱ بهمن و قیام ۳۰ مهر سال ۱۳۵۷ دانش‌آموزان در همدان از اتفاقاتی است که حرکت پرشتاب انقلاب اسلامی را سرعت بخشید.

صدور بیانیه گام دوم انقلاب از سوی رهبر معظم انقلاب نقطه عطف تاریخی در تحولات قرن اخیر و به ویژه بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی است که یکی از اصول اساسی در آن توجه به جوان‌گرایی است.

 ۲۲ اسفندماه ۹۷ بود که رهبر فرزانه انقلاب حکم جوان‌ترین نماینده ولی فقیه در کشور را زد و آیت‌الله شعبانی را به این مسئولیت گمارد، ایشان نیز روز ۲۴ اسفندماه رسماً کار خود را آغاز کردند.

حالا که یک سال از انتصاب شایسته و بجای حضرت آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی به عنوان امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان همدان می‌گذرد این انتصاب را نیز می‌توان یکی از اولین جرقه‌های تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب در ایجاد تحول در کشور نامید.

بررسی این انتصاب و عملکرد امام جمعه همدان راهگشا و الگویی برای مدیران خدوم استان همدان خواهد بود. کار، مدیریت جهادی و مدیران انقلابی پیشران حرکت عظیم به سوی تمدن نوین اسلامی است، در واقع مردمی بودن، انقلابی بودن و جهادی بودن؛ از مهمترین ویژگی های مدیران و حرکت های جهادی و انقلابی است، اتفاقی که آیت‌الله شعبانی در این پیشگام این اقدام است.

یکی از اولین نشانه‌های تحول در شهر، رونق هرچه بیشتر نماز جمعه همدان با محتوای مختصر ولی پرمغز و معنای خطبه‌های نماز جمعه است که زمینه‌ساز حضور جوانان شده است. نگاهی به عملکرد یک ساله امام جمعه جوان شهرمان نشان می‌دهد ایشان با پیروی از سبک زندگی اسلامی و حفظ زی‌طلبگی، زندگی ساده و بی‌آلایش و ساده‌زیستی در زندگی را پس از انتصاب نیز همچون گذشته حفظ کرده است.

ارتباط با اقشار مختلف جامعه و توجه به بُعد مردمی بودن از کسبه و بازاریان گرفته تا دانش‌آموزان و دانشجویان و اساتید، کارمندان، علمای دینی، حوزه و طلاب، کشاورزان و فعالان حوزه‌های مختلف سیاسی و فرهنگی و اقتصادی از جمله برنامه‌های روال ایشان بوده که حرکت‌های دینی و انقلابی را در استان رونق بخشیده است.

ارتباط گسترده با معتمدین، علمای دینی، فرزانگان دانشگاهی و استفاده از تجربه کارشناسان و متخصصین و مشاوره نیروهای باتجربه و بزرگان استان و ایجاد انسجام در بین اقشار مختلف و به ویژه ایجاد اتحاد بین نیروهای مومن و انقلابی در استان و شهر همدان از برکات حضور آیت‌الله شعبانی در همدان است.

توجه به مستضعفان و رفع محرومیت‌ها و روحیه جهادی در برخورد با مشکلات نیز از ویژگی‌های برجسته ایشان است. این روحیه بالای جهادی در تشکیل ستاد مردمی مقابله با ویروس کرونا با محوریت آیت‌الله شعبانی در همدان به خوبی نشان داده شد. ایشان در سالروز انتصاب به امامت جمعه و نماینده ولی فقیه در استان همدان با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) راه‌اندازی ستاد مردمی مقابله با ویروس منحوس کرونا را اعلام کرد.

حال پس از یک سال اثرات این انتصاب در ابعاد مختلف مدیریت مجموعه‌های فرهنگی، ارتباط با اقشار مختلف مردم و ایجاد تحول در حرکت های دینی و انقلابی به خوبی نمایان شده است. این شیوه کار و مدیریت جهادی تنها راه برون‌رفت از مشکلات این روزهای کشور است که بارها در طی دوران چهل سالگی انقلاب اسلامی به کار گرفته شده و اثرات و برکات آن در اذهان مردم باقی مانده است.

ضمن تقدیر و تشکر قلبی و صمیمانه و آرزوی توفیق روزافزون و سلامتی برای رهبر معظم انقلاب، و آرزوی توفیق برای آیت‌الله شعبانی امیدواریم نوع حرکت و فعالیت جهادی و انقلابی ایشان الگویی برای فعالان اجتماعی و فرهنگی و مدیران استان قرار گیرد.

منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت