وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 24 اسفند 1398 ساعت 18:22   |   کد مطلب: 39156
برای گروه‌های جهادی و هیئتی‌ها فرقی ندارد در کجای این مملکت چه اتفاق تلخی رخ داده باشد و مهم نیست که غرور مردانه‌شان با لباس‌های خاکی و وصله‌پینه‌شده خدشه‌دار شود؛ چیزی که برایشان اهمیت دارد، اینکه همیشه گوش به فرمان‌اند تا برای هموطنِ رنجور، امید و شادی را به هم پیوند بزنند.

به گزارش نافع، فراموش‌کردن مردم را به یاد نمی‌آورند، حتی در تلاطم‌ها و مخاطره‌ها. حتی در تکاپوی فرار از ویروس و در بحرانی‌ترین لحظه‌هایی که مرگ هم‌بالین هموطن است. آنها الگوهایی دارند فرازمینی. از ابرقهرمان‌های زندگی‌شان یاد گرفته‌اند که در دنیای خودشان، هر که هستند و هر چه دارند، «کنار مردم‌ بودن» و «دست‌گیری از هموطن» گران‌مایه‌تر از تمام باورها و ارزش‌هاست.

مثل خیلی از بچه‌های این سرزمین جهادگونه و جان‌برکف و در سخت‌ترین روزهای زندگی که وخامت لحظه‌ها، دردناک و عذاب‌آور است، کنار مردم هستند و الفتی ابدی دارند با «خدمت». برخلاف خیلی از آدم‌های این مملکت که سلبریتی‌بودنشان را آوار کرده‌اند بر سر ملت و همیشه هم آماده‌اند تا هر حرفی بهشان بربخورد، خلاف جریان رفتاریِ سلبریتی‌ها حرکت و خود را در مشکلات و مصائب، با مردم و کنار آنها می‌دانند.

برای گروه‌های جهادی فرقی ندارد که در کجای این مملکت چه اتفاق تلخی رخ داده باشد و مهم نیست که غرور مردانه‌شان با لباس‌های خاکی و وصله‌پینه‌شده خدشه‌دار شود؛ چیزی که برایشان اهمیت دارد، اینکه همیشه گوش به فرمان‌اند تا برای هموطنِ رنجور، شادی و امید را به هم پیوند بزنند.

جایی برای تندتر تپیدن قلب‌ها. جایی برای نزدیک‌شدن به رویاهای دور. گروه جهادی و موسسه‌ خیریه‌ بیت‌الاحزان فاطمه(س) همدان را می‌گویم. بچه‌هایشان برای هموطنی که غرق در مصیبت و آوارگی‌است، همیشه چیزی بیشتر از آنکه قسمت‌شان باشد، می‌خواهند. یک‌روز کنار هموطنان سیل‌زده و زلزله‌زده هستند، روز دیگر رویاهای کودکانه‌ بچه‌هایی که می‌خواهند طعم شیرین تحصیل را بچشند، برآورده می‌کنند و حالا هم که تلخ‌تر از همیشه، مردم مبهوتِ یک بیماری هستند و فرورفته در اندوه، مامور به توزیع بسته‌های بهداشتی شده‌اند تا در رَمی جمراتِ این روزهای سرزمین، دین خود را ادا کنند.

*هیات، تعطیل نه، تغییر

علیرضا رجبی سرپرست هیات بیت‌الاحزان فاطمه(س) همدان درباره فعالیت‌های گروه جهادی و موسسه خیریه وابسته به این هیات به خبرنگار فارس می‌گوید: هیات بیت‌الاحزان فاطمه(س) با سابقه‌ی 25 سال فعالیت در عرصه‌های دینی و مذهبی، ظرف چند سال اخیر فعالیت‌های خود را در دو عرصه‌ جهادی و خیریه گسترش داده و این رویه، در راستای منویات مقام معظم رهبری بود که فرموند: "ما هرجا انقلابی عمل کردیم پیش رفتیم و هرجا از حرکت جهادی غفلت کردیم، ناکام شدیم."

وی با بیان اینکه فعالیت هیات‌های مذهبی در برهه‌های حساس و بحرانی مملکت نباید تعطیل شود و تنها ماهیت برنامه‌هاست که دچار تغییر می‌شود، ادامه می‌دهد: بنا به تاکید مراجع و مسئولان بهداشتی کشور، برنامه‌های جمعی و مذهبی هیات‌ها با توجه به شیوع ویروس کرونا تعطیل شده، اما گروه جهادی هیات بیت‌الاحزان فاطمه(س) همدان بلافاصله بعد از گسترش این ویروس خطرناک بر آن شد تا بسته‌های بهداشتی و ضدعفونی‌کننده تهیه و آن را میان خانواده‌های محروم در نقاط حاشیه‌نشین شهر توزیع کند تا این‌چنین دین خود را به هموطنان عزیز و نجیب که در سختی‌ها پای کار انقلاب و نظام بوده‌اند، ادا کند.

سرپرست گروه جهادی هیات بیت‌الاحزان فاطمه(س) همدان اضافه می‌کند: با پیگیری بسیار و مشارکت خیرین عزیز دنبال آن هستیم تا این رویه تا پایان یافتن و ریشه‌کن شدن این بیماری ادامه و با پشتکار وصف‌نشدنی اعضای گروه، اقلامی چون ماسک، دستکش‌های پزشکی و ضدعفونی‌کننده میان مردم توزیع کنیم.

 

*عید را به خانه نیازمندان می‌بریم

رجبی با اشاره به دیگر فعالیت‌های موسسه خیریه‌ هیات بیت‌الاحزان فاطمه(س) همدان می‌گوید: این موسسه ۸۰ خانواده‌ بی‌بضاعت آبرومند و مستحق را زیر پوشش قرار داده و در ایام سال به‌خصوص عید نوروز و سال تحصیلی، با کمک خیرین بسته‌های حمایتی برای آنان تهیه و توزیع می‌شود.

وی در همین‌باره اضافه می‌کند: امسال و طبق رسوم سال‌های قبل، با توجه به اینکه مردم گرفتار ویروس کرونا هستند و برخی مشاغل دچار اختلال شده، بر آن شدیم تا هم کمیت و هم کیفیت بسته‌های حمایتی را تقویت کنیم که خوشبختانه به لطف پروردگار و حمایت خیرین و اعضا این اتفاق رخ داد و در آخرین جمعه‌ سال، بسته‌های حمایتی که شامل برنج، گوشت، مرغ، ماکارانی، روغن و ... بود را میان خانواده‌ها توزیع کردیم.

*کمک به سیل‌زدگان، از لرستان تا سیستان

سرپرست گروه جهادی هیات بیت‌الاحزان فاطمه(س) همدان در ادامه به فعالیت‌های این مجموعه به نمایندگی از میاندار خدمت جامعه ایمانی مشعر استان همدان و با مشارکت شورای هیات‌های حسینی همدان اشاره می‌کند و می‌گوید: این گروه خوشبختانه در حوادث مترقبه و بلایای طبیعی کنار هموطنان بوده است، به‌ طوری‌که در روستای سیل‌زده‌ "چم‌شهران" از توابع شهر معمولان در شهرستان پل‌دختر، ظرف یک سال گذشته نزدیک به ۷۰۰ میلیون ریال به همت خیرین و اعضا هزینه کرده‌ایم و کار بازسازی این روستا همچنان تداوم دارد.

وی بیان می‌کند: اخیرا فعالیت در روستای سیل‌زده‌ی "دادرحمان" از توابع چابهار را نیز در دستور کار قرار داده‌ایم و حتی قرار بود در ایام نوروز گروه خود را به این روستا اعزام کنیم که با توجه به شیوع ویروس کرونا، فعلا این اتفاق میسر نخواهد بود.

رجبی ادامه می‌دهد: البته با هزینه‌ ۲۶۰ میلیون ریالی، کار خرید ۴۰ عدد تانکر برای آبرسانی در گام اول برای این روستای محروم صورت گرفته و به یاری خداوند، بعد از ریشه‌کن شدن این ویروس، اعضای گروه جهادی را به این روستا اعزام می‌کنیم تا اقدامات نیز اتخاذ شود.

*بازسازی روستای زلزله‌زده‌ میل‌قادرسفلی

سرپرست موسسه خیریه‌ هیات بیت‌الاحزان فاطمه(س) همدان در ادامه با بیان اینکه بچه هیاتی‌ها همیشه پای کار سیدالشهدا(ع) ایستاده‌اند و برایشان مهم نیست که خدمت کجای ایران باشد می‌گوید: دو سال پیش و بعد از زلزله‌ دردناک سرپل‌ذهاب، مجموعه‌ ما کار بازسازی در روستای میل‌قادرسفلی را بر عهده گرفت و خوشحالیم اقدامات در آن منطقه به نحوی بود که در وحدت میان شیعه و سنی کمک شایانی کرد و برکات آن خدمات هنوز هم برای ما و اطرافیان محسوس و ملموس است.

وی با تقدیر از مردم که همواره در برهه‌های حساس کمک‌حال هموطنان بوده‌اند اضافه می‌کند: هیاتی‌ها همیشه باید کنار مردم باشند و فعالیت‌های خود را تنها به مجالس عزاداری و جشن‌های اهل‌بیت(ع) معطوف نکنند. چنان‌که از نگاه اساتید حوزه دین و فلسفه، هیات باید دارای فعالیت در سه شاخه‌ی خیریه، جهادی و قرض‌الحسنه باشد تا تکالیف خود را به نحو احسن به سرانجام برساند.

*هموطن تنها نیست

رجبی در ادامه با اشاره به راه‌اندازی پویش "هموطن تنها نیست" توسط این مجموعه، اضافه می‌کند: گروه جهادی و موسسه خیریه‌ بیت‌الاحزان فاطمه (س) این طرح را چند سالی است به مرحله اجرا در آورده، به نحوی که مردم با عضویت در این طرح مبلغ ۱۰۰ هزار ریال یا یه دلخواه بیشتر را برای امور خیریه و جهادی واریز می‌کنند. ما به‌واسطه‌ی این طرح و همین ۱۰ هزار تومان‌ها بسیاری از مشکلات را حل کرده‌ایم و بخشی از گزارشات ارائه شده، توسط همین مبالغ تامین شده است.

وی در پایان با تقدیر از حمایت‌های مجتمع فرهنگی مذهبی امام علی(ع) و هیات‌امناء این مجموعه در راستای تحقق اهداف جهادی و خیریه‌ این هیات، می‌گوید: از مردم، به‌ خصوص خیرین و افرادی که از نظر مالی مرفه هستند، عاجزانه تقاضامندیم در کنار گروه‌های جهادی و موسسه‌های خیریه باشند تا با کمک‌های مردمی بتوانیم گره از مشکلات نیازمندان و افراد گرفتار باز کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما