وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 17 اسفند 1398 ساعت 08:13   |   کد مطلب: 39124
نماینده ولی‌فقیه در استان همدان گفت: اقدامات اصحاب رسانه در دور کردن فضای جامعه از اضطراب و مبارزه با کرونا قابل تقدیراست.

به گزارش نافع، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی  در جمع خبرنگاران با اشاره به همراهی مردم با نهادهای مختلف در روزهای اخیر اظهار داشت: باید از کادر پزشکی، پزشکان، پرستاران و کادر درمانی که زحمات زیادی را متقبل شده‌اند و به معنای واقعی کلمه در حال ایثار هستند تشکر کنیم.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد ویروس کرونا افزود: مردم پس از صحبت‌های حضرت آقا که فرمودند هر چه مانع گسترش این ویروس شود یک حسنه و هر چه باعث شود جامعه گرفتار آن شود یک سیئه است، باید به توصیه‌های پزشکان عمل و به مصوبات ستاد پیشگیری توجه کنند.

امام جمعه همدان تصریح کرد: به‌طور مثال مردم باید در این ایام از برگزاری اجتماعات و مواردی که تراکم جمعیتی ایجاد می‌کند، جلوگیری کنند تا هر چه سریع‌تر این ویروس از جامعه رخت ببندد.

وی با تاکید بر اینکه حضرت آقا عمل به توصیه متخصصین را یک فریضه مطرح کردند و لازم است که همه به آن توجه کنند، ابراز داشت: وزارت بهداشت در نامه‌نگاری خود با شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه توصیه کرد که این اجتماعات برگزار نشود و لذا شورا و ائمه جمعه به اعتبار اینکه دستور رهبری یک دستور عقلائی است، مصوب کردند تا اجتماعات مذهبی ما که در راس آن نماز جمعه می‌باشد این هفته برگزار نشود.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان علت اصلی این اتفاق را حفظ سلامتی مردم دانست و گفت: خیلی از هیئت‌ها نیز با وجود آن که می‌توانستند مراسم برگزار کنند اما مراسمات خود را در این ایام تعطیل کردند.

وی با اشاره به ماه رجب و لزوم استفاده از برکات این ماه یادآور شد: البته این عدم برگزاری به‌معنای تعطیل شدن معنویت نیست بلکه از آنجایی که در آستانه 13 رجب و ایام پر خیر برکت این ماه هستیم بهتر است که اهل دعا و ذکر باشیم و اگر شرایط روزه نیز وجود دارد خوب است که این کار انجام شود.

 شعبانی تصریح کرد: در شرایط فعلی که مدارس، دانشگاه‌ها و خیلی از اماکن ما تعطیل است، راحت‌تر می توان روزه گرفت چرا که قطعا این روزه گرفتن‌ها دعا کردن‌ها و قرائت بعضی از ادعیه می‌تواند ما را بسیار کمک کند.

وی با بیان اینکه در کنار دعا و عبادت باید ظواهر را هم رعایت کنیم خاطرنشان کرد: اسلام یک دین عقلانی است و در آن در عین اینکه باید مسائل پزشکی را رعایت کنیم باید به معنویت نیز توجه کنیم.

امام جمعه همدان یادآور شد: والدین نیز در این ایام با سعادت می‌توانند در کنار فرزندان خود کتب و مطالبی را در مورد زندگی اهل بیت(ع) است را مطرح کنند.

وی در پایان با تشکر از اقدامات اصحاب رسانه و همه کسانی که در فضای با اضطرابی که دشمن ایجاد کرده است، در تلاش هستند تا یک فضای واقعی و امید بخش برای مردم ایجاد کنند، تاکید کرد: امیدواریم با همت همه مردم، کادر درمانی و مسئولان، شعار «ما کرونا را شکست خواهیم داد» هر چه زودتر محققق شود.

منبع:باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت