وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 9 اسفند 1398 ساعت 08:53   |   کد مطلب: 39060
مدیر درمان تأمین اجتماعی استان همدان از ایجاد پایگاه ویژه تریاژ مراجعین به درمانگاه‌های بیمارستانی برای سنجش تب و اکسیژن خون شریانی خبر داد.

به گزارش نافع، علیرضا صفری در گفت‌وگو با خبرنگار ما در همدان با اشاره به اقدامات مدیریت درمان تامین اجتماعی استان در مقابله با ویروس کرونا اظهار کرد:‌ چهار جلسه کمیته استانی در ستاد مدیریت و نیز جلسات منظم کمیته‌های مقابله با کرونا در تمام واحدهای درمانی تابعه به ویژه بیمارستان آتیه همدان و بیمارستان غرضی ملایر برگزار شده است.

وی با اشاره به شرکت در جلسات مرکز بهداشت شهرستان و دانشگاه علوم پزشکی همدان با موضوع آمادگی مقابله با کرونا ویروس گفت: سایر هماهنگی‌ها نیز از پنجم اسفندماه به صورت غیر حضوری بوده است.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان همدان به توزیع پمفلت، بنر و مطالب آموزش همگانی مرتبط با پیشگیری از بیماری کرونا برای مراجعین به مراکز و توزیع مواد آموزشی تخصصی به منظور آموزش غیر حضوری کارکنان اشاره کرد و افزود: ۳۸ تخت بستری شامل ۹ تخت ایزوله در بیمارستان‌های تابعه به منظور ارائه خدمات به بیماران حاد تنفسی تخصیص یافته است.

وی از ایجاد پایگاه ویژه تریاژ مراجعین به درمانگاه‌های بیمارستانی برای سنجش تب و اکسیژن خون شریانی خبر داد و گفت: فضای انتظار بیماران به منظور خدمات‌دهی بهتر به بیماران حاد تنفسی و جلوگیری از ازدحام همزمان این بیماران با سایر بیماران تفکیک شده است.

صفری با بیان اینکه تدابیر لازم به منظور پیشگیری از مراجعات مکرر مراجعین و تسریع در فرایند نسخه‌پیجی داروخانه‌های وابسته به تامین اجتماعی اتخاذ شده است افزود: پیگیری افزایش دپوی تجهیزات حفاظت فردی کارکنان با هماهنگی ستاد مرکزی سازمان از دیگر اقدامات بوده است.

وی با اشاره به توزیع رایگان ماسک و پمفلت بین بیماران دارای علائم حاد تنفسی گفت: اقدامات بهداشتی و ضدعفونی و پاکسازی محیط‌های درمانی و اداری تشدید شده  و نظارت بر خدمات بهداشتی نیز افزایش یافته است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان همدان به هماهنگی با نهادها و مراجع ذیصلاح استانی در خصوص مدیریت مقابله با بیماری کرونا و اجرای دستورالعمل‌های واصله در خصوص پیشگیری، تشخیص، درمان بستری و سرپایی و ارجاع و نمونه‌گیری از موارد مشکوک در مدیریت درمان تامین اجتماعی استان اشاره کرد.

منبع:فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما