وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 9 اسفند 1398 ساعت 08:49   |   کد مطلب: 39059
مدیرکل اداره نوسازی مدارس همدان از رتبه ششم استان همدان در سرانه فضاهای آموزشی در کشور خبر داد.

به گزارش نافع، فرزاد تیموری در گفت‌وگو با خبرنگار ما در همدان از رتبه ششم استان همدان در سرانه فضاهای آموزشی در کشور خبر داد و اظهار کرد: همدان رتبه ششم را نسبت زیربنا به جمعیت دانش‌آموزی در سطح کشور دارد.

وی با بیان اینکه استان در این زمینه بالاتر از نرم کشوری قرار دارد و وضعیت مناسب است اما در حد استاندارد نیست گفت: در حال حاضر موقعیت ۶.۶ متر را داریم و باید به هشت متر برسیم.

مدیرکل اداره نوسازی مدارس همدان با اشاره به اینکه خوشبختانه با ورود خیرین مدرسه‌ساز در زمینه احداث، اهدای مستغلات و پرداخت وجه نقد توسط آنها وضعیت خوبی داشته‌ایم افزود: ۴۰ درصد از مدارس در کشور توسط خیرین احداث شده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز کشور را برگزار کردیم و تعهد خیرین به ۴۲ میلیارد تومان رسید افزود: امیدواریم با مشارکت خیرین که اکثر هم با مراجعه به ما به دنبال ساخت مدارس قدیمی هستند و نظر مساعدی که دولت و مجلس در خصوص تامین اعتبار اماکن آموزشی دارند، در یک بازه زمانی مناسب به حد استاندارد فضای آموزشی برسیم.

تیموری با اشاره به اینکه در کشور تنها استان یزد از حد استاندارد بالاتر است و آن هم با کمک خیرین نیک‌اندیش بوده است گفت: همدان نیز وضعیت خوبی در این زمینه دارد و به دنبال نرم استاندارد هستیم.

منبع:فارس

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما