وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 30 بهمن 1398 ساعت 20:24   |   کد مطلب: 39020
حجت الاسلام جلال مرادی با بیان اینکه به خاطر رعایت قانون و حفظ آبروی افراد نمی توانیم حرفی از دلایل رد صلاحیت برخی بزنیم و باید بروید از خودشان بپرسید، گفت: رد صلاحیت شده ها نامه فرمانداری را نشان دهند و حاشیه سازی نکنند و ما قانونا نمی توانیم دلایل رد صلاحیت ها را اعلام کنیم.

به گزارش نافع، حجت الاسلام  والمسلمین جلال مرادی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مجلس یازدهم باید متفاوت از همه مجلس های گذشته باشد، اظهار: حضور حداکثری و انتخاب اصلح یک تکلیف برای همگان است.

وی گفت: بر اساس برآوردها  و نظرسنجی فعلی آمار مشارکت، بیش از میانگین انتخابات های گذشته است.

مرادی با بیان اینکه امروز انتظار ما از مجلس به عنوان قوی ترین و موثرترین قوه نظام بسیار زیاد است، عنوان کرد: هیچ قوه ای نمی تواند قوه دیگر را بازخواست و استیضاح و برکنار کند ولی مجلس می تواند نسبت به همه قوا براساس قانون تحقیق و تفحص کند.

وی با اشاره به اینکه مجلس ویترین نظام است، بیان کرد: مشکلات موجود در کشور با مجلس قوی، دارای انگیزه انقلابی و کار، تلاش و پیگیری جهادی قابل حل است.

رئیس هیئت نظارت بر یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان با بیان اینکه اخیرا برخی رد صلاحیت شده ها  بیانیه  داده اند، گفت: قانون به ما اجازه نمی دهد که بگوییم چرا رد صلاحیت شدند؛ شما بروید آن نامه ای که فرمانداری به آنها داده را مشاهده کنید و با قانون تطبیق دهید و متوجه می شوید که اصلا دلیل رد آنان مسائل سیاسی نیست.

وی تاکید کرد:  علت عدم اعلام دلایل رد صلاحیت این است که قانون اجازه نمی دهد که دلایل رد صلاحیت ها را اعلام کنیم و شرعا و اخلاقا هم درست نیست.

بیشترین رد صلاحیت شده ها به دلیل فساد مالی بوده است

وی با اشاره به سخنان سخنگوی شورای نگهبان مبنی بر اینکه بیشترین رد صلاحیت شده ها به دلیل فساد مالی است، گفت: رد صلاحیت ها بخاطر بحث سیاسی نبوده مگر اینکه کسی علیه حاکمیت و نظام مقدس جمهوری اسلامی اقداماتی داشته باشد.

مرادی در پاسخ به سئوالی که چرا با نمایندگان فعلی مجلس که رد صلاحیت شده اند برخورد نمی شود، گفت: مقام معظم رهبری همه این مسائل را در سیاست های کلی انتخابات در مهر  ۱۳۹۵ برای تبدیل به قانون و اجرایی شدن بیان کرده اند ولی این امر همچنان برزمین مانده است.

عدم التزام به اسلام نماز نخواندن و روزه نگرفتن نیست

وی در خصوص رد صلاحیت برخی به دلیل عدم التزام به اسلام گفت: عدم التزام عملی به اسلام که باعث رد صلاحیت برخی شده  نماز نخواندن و روزه نگرفتن نیست بلکه مواردی همچون خوردن مال مردم، سوء استفاده از بیت المال، سوء استفاده از جایگاه شغلی  و… در پرونده ها استعلامی از منابع مصرح در قانون انتخابات بوده و عدم التزام برای نپرداختن خمس و زکات نبوده است.

فردی که در فضای مجازی توهین هایی به مقدسات داشته صلاحیت وکالت مردم شهیدپرور را دارد؟

رئیس هیئت نظارت بر یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان افزود: آیا فردی که در فضای مجازی توهین هایی به مقدسات داشته صلاحیت وکالت مردم شهیدپرور را دارد؟

مرادی با بیان اینکه در شورای نگهبان مصلحت اندیشی نداریم، گفت: مصلحت اندیشی کار من نیست، در گذشته مواردی بوده که رئیس یک قوه به حضرت آقا نامه می نوشتند و ایشان حکم حکومتی می فرمودند و آنها را تایید می کردند، و گرنه مصلحت اندیشی وجود ندارد مگر اینکه مدارکی دال بر تایید داوطلبی بیاید.

وی با تاکید بر اینکه بخاطر رعایت قانون و حفظ آبروی افراد نمی توانیم حرفی از دلایل رد صلاحیت برخی بزنیم و باید بروید از خودشان بپرسید، گفت: فردی هست مناسب ریاست جمهوری نیست ولی مناسب نمایندگی مجلس است.

در بررسی صلاحیت ها جناح فرد برای ما مهم نیست

رئیس هیئت نظارت بر یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان با تاکید بر اینکه  واقعا چشم سیاسی و جناحی در بررسی صلاحیت ها بسته است خاطر نشان کرد: ببینید بیشترین رد صلاحیت ها دراستان مربوط به کدام جناح بودند این یعنی برای ما جناح فرد مهم نبوده است.

مرادی با بیان اینکه من طرفدار هیچ داوطلب و جناح و جریانی نیستم ولی شاخصه ها برایم معلوم است، افزود: اولین شاخصه ام این است که این داوطلب بداند که انتقام سخت در قضیه شهادت شهید سلیمانی اخراج آمریکا از منطقه است و همچنین بداند که هیچ نفع مادی و معنوی از آمریکا عاید ما نمی شود.

وی ادامه داد: شاخصه دوم توجه به داخل و درون کشور است که حضرت آقا فرمودند با این جوانان می شود مملکت را ساخت و باید قدرت، توان داخلی و توانمندی های کشور را باور داشت و سومین شاخصه، پاک دستی و طهارت مالی و اقتصادی است.

رئیس هیئت نظارت بر یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان ادامه داد: شاخصه بعدی این است که  ولایتمدار و بصیر و متوجه اشاره ها و رهنمود های رهبری معظم انقلاب باشد.

مرادی افزود: در نهایت بداند که پس از انقلاب اسلامی  و نظام اسلامی الان زمان پرداختن به خودسازی یعنی سبک زندگی اسلامی و زندگی طیب با جامعه پردازی و تمدن سازی در راستای زمینه سازی ظهور آفتاب عالم تاب حضرت  حجت(عج ) است.

هر کدام از مسئولین دولتی از جریان و شخصی حمایت کنند جرم محسوب می شود

وی با تذکر به مسئولین در خصوص رعایت نکات انتخاباتی گفت: هر کدام از مسئولین دولتی از جریان و شخصی حمایت کنند جرم محسوب می شود. همانطور که در انتخابات گذشته از مسئولینی در استان های مختلف به خاطر تخلفات انتخاباتی شکایت صورت گرفت، تا الان الحمدلله در استان مشکل خاصی نداشتیم امیدواریم همه ناظرین و مجریان کمال بی طرفی را رعایت نمایند.

رئیس هیئت نظارت بر یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان در پایان گفت: از همگان درخواست دارم اگر تخلف انتخاباتی ای مشاهده کردند با مدارک و مستندات به دادستان های محترم و هیئت های نظارت و اجرایی ارائه بدهند و  مردم شریف بدانند اگر قرار است مملکت اصلاح شود با انتخاب صحیح درست می شود.
منبع:ایرنا

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما