وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 29 بهمن 1398 ساعت 23:46   |   کد مطلب: 39010
سردار ظفری به دستاوردهای دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: یکی از دستاوردها قدرت بازدارندگی است و باید با همه شرایط تخریم و جنگ مقایسه کنیم که قبل از انقلاب چه بودیم و چه شدیم.

به گزارش نافع، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان ظهر امروز در یادواره شهدای اصناف شهرستان اسدآباد، با اشاره به نقش اسدآباد در دوران دفاع مقدس، اظهار کرد: امروز هم این شهر دارای شناسنامه قابل قبولی در وجود همدلی و همبستگی و اتحاد داراست.

وی با اشاره به جنگ جهانی اول و دوم، گفت:  حاصل این دو جنگ، جنگ سرد بود که بعداز آن هیچ نظام سیاسی را نمی یابید که قدرت گرفته باشد.

ظفری با بیان اینکه در جنگ تحمیلی ۳۷ کشور با ما در جنگ بودند و این به این معناست که کشور عراق را حمایت و پشتیبانی می کردند، افزود: در ابتدای جنگ ۲۷۰ فروند پایگاه هوایی را بمباران کرد.

وی به دستاوردهای دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: یکی از دستاوردها قدرت بازدارندگی است و باید با همه شرایط تحریم و جنگ مقایسه کنیم که قبل از انقلاب چه بودیم و چه شدیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان تصریح کرد: بارها از خود سؤال می‌پرسم که چی شد آن همه گزینه روی میز دشمن و خبری نشد؛ این نشان می‌دهد که ایران دارای قدرت بازدارندگی و دفاعی است.

وی وجود ارتش مقتدر میلیونی بسیجی و انقلابی، عزت و افتخار ملت را حاصل دفاع مقدس دانست و گفت:  جنس مدیریتی شهید سلیمانی با جنس شهید کاظمی یکی بود و آن شهید هم ادامه دهنده راه شهدا بود که خود در مسیر شهدا قرار گرفت.

ظفری با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های شهید قاسم سلیمانی این بود که خود را درگیر جناح چپی و راستی نمی کرد، افزود: جامعه ما نیاز به وحدت و همدلی و همبستگی بیشتری دارد.

وی به رجزخوانی های الهی شهید سلیمانی اشاره کرد و گفت: امروز هر قشری از جامعه می تواند در دفاع از انقلاب اسلام به پا خیزد و چه می‌شود که یک نفر شهید می‌شود و روح و روان ۸۰ میلیون ایرانی بهم بریزد؟!

وی خطاب به اصنافیان گفت: رزق را از خدا بخواهید و ما نمی توانیم جای امامان و حتی شهیدانی چون سلیمانی باشیم، اما می‌توانیم مریدان خوبی برای آنان باشیم.

امام جمعه شهر اسدآباد هم با بیان اینکه دفاع از اسلام و ناموس و میهن به گروه و یا صنف خاصی مربوط نمی‌شود، گفت: درواقع دفاع از اسلام نه بازاری و نه مهندس می شناسد، نه حزب و گرایش سیاسی؛ بلکه مردم در هر قشری وقتی احساس خطر کنند، به پا می‌خیزند و جانانه دفاع می کنند.

حجت الاسلام سیدموسی حسینی مجد با بیان اینکه ما در بین اقشار مختلف جامعه شهیدان زیادی تقدیم انقلاب کردیم، افزود:  اصناف ده هزار شهید تقدیم انقلاب کرده که تعدادی از آنها اسدآبادی هستند.

وی با بیان اینکه یادواره شهدا مخصوصا برای اقشار درس آموز است، افزود: افراد کسبه و بازاری ما می داند که امروز در جنگ اقتصادی قرار داریم ودر استانه عید نوروز باید با روحیه انصاف و عدالت محوری بده و بستان داشته باشند و از احتکار و کم فروشی و گران فروشی بپرهیزند.

امام جمعه شهر اسدآباد با تأکید بر همراه ولایت بودن، گفت: اگر شهید امروز بر سر درب و شیشه های مغازه ها، تصویری از شهید سلیمانی نصب شده، نشانه فرهنگ شهیدپروری و شهادت طلبی است و این یعنی با پرچم ها می توان با انقلاب همراهی کرد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما