وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 27 بهمن 1398 ساعت 12:47   |   کد مطلب: 38997
رییس کل دادگستری استان همدان گفت: مجموعه قضایی استان دنبال تشکیل پرونده قضایی برای داوطلبان نمایندگی مجلس نیست بلکه درصدد همدلی و هم‌افزایی برای افزایش مشارکت در انتخابات است.

به گزارش نافع، محمدرضا عدالتخواه روز یکشنبه در نشست اعضای ستاد انتخابات همدان در جمع فرمانداران و بخشداران افزود: اجازه ندهید با بزرگنمایی تخلف های کوچک آنها تبدیل به گزارش و تشکیل پرونده قضایی برای افراد شود.

وی با بیان اینکه تاکنون پرونده جدی در همدان تشکیل نشده است ادامه داد: چنانچه پرونده ای ثبت قضایی شد به دنبال آن دادرسی قضایی صورت می گیرد.

رییس کل دادگستری استان همدان با بیان اینکه مصادیق تخلف انتخاباتی سخت است گفت: مسوولان در برخورد با تخلف های انتخاباتی سختگیری نکنند در غیر اینصورت می توان صدها پرونده قضایی تشکیل داد.

عدالتخواه اظهار داشت: باید در مواجهه با تخلف های انتخاباتی با سعه صدر برخورد کرد با این وجود شعب تخصصی در دادسراها و حوزه های قضایی با حضور قاضی های توانمند و شاخص برای برخورد با این قبیل تخلف ها دایر شده است.
 
وی افزود: همه مسوولان باید در این انتخابات دنبال همدلی و هم افزایی باشند و نباید هیچیک از بخش های مسوول به گونه ای عمل کنند که به علت اختلاف سلیقه هدف اصلی را کنار گذاشته و در این جشن بزرگ سیاسی دچار سایش شویم.

رییس کل دادگستری استان همدان با بیان اینکه پیشگیری از تخلف و ارشاد داوطلبان در اولویت باشد بیان کرد: به دنبال تشکیل ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی در اواسط سالجاری، داوطلبان سرشناس هم احضار شده و پس از تذکر از آنها تعهد دریافت شد اما اجازه ندادیم پرونده قضایی تشکیل شود.

وی بیان کرد: معاونت پیشگیری از جرائم دادگستری همدان اقدام به تهیه عکس نوشته های حاوی قوانین انتخابات کرده و آنها را در فضای مجازی بازنشر کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان نیز گفت: متولیان انتخابات به دور از هر گونه شائبه طرفداری از داوطلبان نمایندگی، وظایف و تکالیف محوله را صادقانه و به نحو مطلوب انجام دهند.

حسن خانجانی افزود: فرمانداران همکاری و هماهنگی با مجموعه قضایی، دادستان ها و روسای بخش های قضایی داشته باشند تا با انجام اقدام های پیشگیرانه، از پرونده سازی در مرجع قضایی جلوگیری کنند.

وی ادامه داد: به دنبال انجام فعالیت های پیشگیرانه و پیش دستانه درصدد پرونده سازی برای افراد نبوده چرا که این کار هزینه برای مردم و مرجع قضایی به دنبال دارد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان همدان با توجه به ممنوعیت حمایت دولتی ها از داوطلبان نمایندگی مجلس از کارکنان دولتی خواست از انجام هرگونه فعالیت که شائبه تبلیغ دارد پرهیز کنند.

خانجانی بیان کرد: در روز برگزاری انتخابات مجلس نیز باید از هر گونه اقدامی که منجر به اخلال در امر انتخابات می شود جلوگیری کرد و در صورت تشکیل پرونده قضایی، قاضی ها به سرعت موضوع را رسیدگی می کنند.
انتهای پیام/

دیدگاه شما