وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 27 بهمن 1398 ساعت 13:40   |   کد مطلب: 38996
مدیرکل اقتصاد و دارایی استان همدان با بیان اینکه میزان جلب سرمایه‌گذاری در کشور ۵۰ درصد افزایش یافته است، گفت: در استان همدان در چندسال گذشته ۱۱۶ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در بخش های مختلف صورت گرفته است.

به گزارش نافع، سیدناصر محمودی یکشنبه ۲۷ بهمن در جمع خبرنگاران، اظهارکرد: از ۱۱۶ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی ۹۵ میلیون دلار جذب شده و ۲۴ میلیون دلار در حال طی فرآیند جذب است.

وی با اشاره به اشتغالزایی ۱۵۵۴ نفری این سرمایه‌گذاری‌ها، تصریح کرد: ۹ طرح با سرمایه‌گذاری خارجی به بهره‌برداری رسیده است، یک طرح  با سرمایه‌‎گذاری خارجی در دست پیگیری و دارای مجوز و دو طرح سرمایه‌گذاری خارجی در دست پیگری نیازمند تمدید در استان وجود دارد.

محمودی با بیان اینکه ۷۷ فرصت سرمایه‌گذاری در استان همدان شناسایی شده است، ادامه داد: ۷۷ فرصت سرمایه‌گذاری در سه بخش شناسایی شده که ۲۴ فرصت در اولویت است.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان همدان خاطرنشان کرد: امسال با سرمایه‌گذاران کشور ترکیه و آلمان در زمینه تجهیزات پزشکی مذاکره اولیه صورت گرفته است که امیدواریم تا سال آینده به نتیجه برسد.

وی با بیان اینکه در زمینه مذاکره و مشاوره با سرمایه‌گذاران خارجی اقدامات خوبی صورت گرفته است، گفت: با سرمایه‌گذاری از ترکیه در زمینه ساخت ویلا با بیش از ۶۵۰ میلیاردتومان سرمایه‌گذاری مذاکراتی صورت گرفته است.

شناسایی ۶۰۰۰ فرار مالیاتی در همدان

وی با اشاره به اینکه در آمد استان در سالجاری ۸۶۶ میلیاردتومان بوده است، بیان کرد: ۱۸ درصد از درآمد استان مربوط به دستگاه‌های اجرایی و ۸۰ درصد مربوط به مالیات بوده است که در ۱۰ ماهه امسال ۹۰ درصد از درآمدهای مالیاتی استان محقق شده است.

محمودی با بیان اینکه ۷۲۰ میلیارد تومان  از درآمد استان مربوط به مالیات بوده است، گفت: استان همدان استان اول در تحقق درآمدهای مالیاتی نیست بلکه رتبه استان ۲۴ است.

وی از شناسایی ۶۰۰۰ فرار مالیاتی در استان همدان خبرداد و افزود: در استان همدان ۶۰۰۰ پرونده فرار مالیاتی شناسایی شده که امور مالیاتی درحال بررسی پرونده است.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان همدان با تأکید براینکه باید به سمتی حرکت کنیم که بودجه کشور از محل مالیات تأمین شود، اظهارکرد: سیاست های اصلی اقتصاد مقاومتی این است که بودجه کشور از درآمدهای مالیاتی و غیرنفتی کسب شود که این کار بدون کارشناسی انجام نشده است.

وی با اشاره به فروش املاک مازاد سازمان های دولتی، عنوان کرد: ۲۴ واحد از خانه های سازمانی اقتصاد و دارایی به فروش رسیده و به خزانه واریز شده است.

محمودی با تأکید بر مولدسازی و فروش دارایی‌های دولت، اظهار کرد: املاک مازاد بر نیاز دولت ۱۸ برابر نقدینگی دولت است که طرح مولدسازی دارایی‌های دولت در راستای سبک سازی دولت است و برای این منظور سامانه "سادا" ایجاد شده که تمام دستگاه‌های دولتی اموال خود را در این سامانه ثبت می‌کنند که در ۹۹ درصد از اموال دستگاه‌های اجرایی استان ثبت شده است.

وی درباره اختلاف بانک ملی و اوقاف درباره بانک ملی شعبه میدان امام(ره)، گفت:  اختلاف حقوقی بین اوقاف و بانک ملی وجود دارد که اوقاف ادعا دارد این ملک از لحاظ وقفی مربوط به شاهزاده حسین(ع) است که وزیر اقتصاد در سفری که به استان داشته از این مکان بازدید کرد و دستور داد کارگروهی برای حل و فصل موضوع تشکیل شود.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان همدان افزود: دو پیشنهاد در این رابطه وجود دارد که قرار است در کارگروه مربوطه مطرح و نتیجه نهایی به وزیر اعلام شود.

تهاتر ۵۰ میلیارد تومانی بدهی و مطالبات بخش خصوصی از دولت

وی درباره گلایه استاندار همدان از بانک های خصوصی استان در زمینه هزینه سپرده‎های استان در سایر استان ها، تصریح کرد: بانک های خصوصی باید ۵۰ تا ۶۰ درصد از سپرده‌های استان را در همان استان هزینه کنند که این موضوع به جد پیگیری می‌شود.

محمودی از تهاتر ۵۰ میلیارد تومانی بدهی و مطالبات بخش خصوصی از دولت خبر داد و یادآور شد: اشخاص حقیقی و حقوقی و نهادهای خصوصی در صورتی‌که به بخش دولتی بدهکاری داشته یا از دولت طلب دارند، می‌توانند اطلاع دهند تا میزان بدهی یا طلب آنها را تهاتر کنیم.

وی با بیان اینکه رتبه کسب و کار استان روبه بهبود بود اما تحت تأثیر شرایط بین‌الملل قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: رتبه کسب و کار استان همدان در سال ۹۵ از ۲۲ به ۱۱ رسیده بود که در سالجاری رتبه استان ۲۰ شده است.

محمودی با اشاره به اینکه با یک کارتخوان نمی‌توان از  فرار مالیاتی جلوگیری کرد، گفت: سازمان امور مالیاتی برای نصب کارتخوان در مطب پزشکان سازوکار دارد و در ستاد درآمد استان به دنبال راهکارهایی برای واقعی کردن کارتخوان در تمام صنوف هستیم البته فعلاً برای کنترل حساب های مشتریان خود ورود نکرده ایم.

افزایش ۱۲ درصدی درآمد استان در سال ۹۹

وی با اشاره به اینکه درآمد استان در بودجه ۹۹ نسبت به سال گذشته ۱۲ درصد رشد داشته است، بیان کرد: ۱۰۵۰ میلیارد تومان درآمد در بودجه ۹۹ برای استان همدان دیده شده که از ۱۰۵۰ میلیارد تومان درآمد استان، ۹۴۰ میلیارد تومان درآمد مالیاتی بوده است.

محمودی با بیان اینکه در استان همدان بیش از ۱۵۰ هزار نفر از دریافت سهام سود عدالت جامانده‌اند، گفت: فرم سهام عدالت یک میلیون و ۵۶۱ هزار نفر در استان همدان تکمیل شده است که از این تعداد یک میلیون و ۳۶۲ هزار نفر ثبت نام خود را قطعی کرده اند و در سال های ۸۶ و ۸۷ هم ۴۷۶ هزار و ۷۹۴ نفر از مشمولین ۳۴۵ میلیارد ریال سود سهام عدالت دریافت کردند.

وی از صادرات ۸۶ میلیون دلاری در ۹ ماهه امسال خبر داد و گفت: در ۹ ماهه امسال ۴۷۷ هزار تن کالا به ارزش ۸۶ میلیون دلار صادرات از استان همدان صورت گرفته است.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان همدان با بیان اینکه در سال ۹۸ هدفگذاری صادرات استان همدان ۱۰۰۰ میلیون دلار بوده است، یادآور شد: همچنین در این مدت ۵.۶ هزار تن کالا به ارزش ۲۷.۶ میلیون دلار وارد استان شده است.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما