وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 25 بهمن 1398 ساعت 17:39   |   کد مطلب: 38978
ائمه جمعه شهرستان های مختلف استان همدان در خطبه های عبادی – سیاسی نماز جمعه این هفته با بیان اینکه باید در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شرکت کنیم، بر ضرورت انتخاب افراد اصلح و رای توام با شناخت و با توجه به شاخص‌ها کاندیدای اصلح تاکید کردند.

به گزارش نافع، امام جمعه تویسرکان نیز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان از دستگاه‌ها و مراجع قضائی خواست در برخورد با هر گونه تخلف انتخاباتی با اقتدار، استوار و در لحظه در میدان عمل کنند.

حجت‌الاسلام مرتضی موحدی گفت: جمهوری اسلامی ایران، پایه‌های حکومت اسلامی خود را از صفر آغاز کرد، آن هم در شرایطی که باقی مانده‌های رژیم فاسد پهلوی با حمایت مستکبرین جهان به دنبال ناامنی علیه ملت ما بودند.

وی اظهار کرد: قبل از انقلاب شرایط نابسامانی بر ایران تحمیل شده بود، از یک سو عقب افتادگی شرم‌آور در علم و سیاست گریبان‌گیر ایران و از طرفی دیگر معنویت دینی و اسلامی ملت ما در خطر بود.

خطیب نماز جمعه تویسرکان با بیان اینکه شاه خائن وابسته به امریکا، خود را برتر می دانست، افزود: در کتاب “دخترم فرح” که بخشی از خاطرات مادر فرح همسر شاه است، آمده که “شاه می گفت این مردم قادر به انجام هیچ چیز نیستند مثل گوسفندان می‌ مانند.”

حجت‌الاسلام موحدی در ادامه به برگزاری انتخابات در اسفند سال جاری اشاره و تصریح کرد: برگزاری انتخابات نعمتی الهی و فرصت مغتنمی برای مردم است، نعمتی که به برکت انقلاب برای ملت ما به وجود آمده و بی تردید عدم حضور در این صحنه از انقلاب نه تنها فرصت‌سوزی است بلکه کفران نعمت محسوب می‌شود.

وی رأی ندادن را پاک کردن صورت مسئله و عملی از روی ناتوانی دانست و عنوان کرد: کاندیداها و حامیان آنان تمام همت خود را بگمارند تا در فردای انتخابات علل ناکامی و عدم جلب آراء مردم برای خود را به پای مسئولان نگذارند.

امام جمعه تویسرکان از دستگاه‌ها و مراجع قضائی خواست در برخورد با هر گونه تخلف انتخاباتی با اقتدار، استوار و در لحظه در میدان عمل کنند.

موحدی همچنین با تأکید بر اینکه امام جمعه و نهاد امامت جمعه شهرستان حتی هرگز در پشت پرده هم از هیچ نامزدی حمایت نکرده و نمی کند، بیان کرد: بی‌تردید مجریان و ناظران نیز با تمام توان و تلاش خود از سلامت انتخابات صیانت کرده و حافظ حقوق مردم هستند.

همه واجدین شرایط در انتخابات سرنوشت‌ ساز مشارکت کنند

حجت‌الاسلام هاشمی، امام جمعه مو.قت اسد آباد در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان حضور ملت در پای صندوق های رأی را وظیفه دانست و افزود: مجلس شورای اسلامی نقشی حساس  و در رأس امور است که باید همه واجدین شرایط در این روز سرنوشت‌ ساز مشارکت کنند.

وی ادامه داد: سیاست خارجه یک جریانی به نام برجام را دنبال کرد که ما به بد و خوب بودن آن کار نداریم اما مسئله برجام مشکلات زیادی برای ملت داشت.

حجت الاسلام هاشمی تصریح کرد: دشمن مانند سگ هاری می‌ماند که شما هر طور با او رفتار کنید، زبانش را بیرون می آورد، بنابراین باید در برابر چنین دشمنی انقلابی و حماسی برخورد کرد.

وی با بیان اینکه جایگاه مجلس در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مهم است، خاطرنشان کرد: افرادی را به مجلس بفرستیم که به فکر مردم باشند.

امام جمعه موقت اسدآباد یادآور شد: اگر قرار است نمایندگانی به مجلس شورای اسلامی روانه کنیم، باید صریح و بی پرده باشند و به هر بادی بلغزند.

حجت الاسلام هاشمی با تأکید بر اینکه اگر دیدید کسی پول بابت رأی می‌دهد، در واقع کار حرام انجام می‌دهد، خاطرنشان کرد: کسی که رأی می‌دهد، همانند کسی است که نماز می‌خواند و باید رأی پاک بدهد.

آخرت خود را به دنیای برخی‌ نفروشیم

امام جمعه بخش شیرین سو نیز در نماز جمعه این هفته ضمن سفارش همگان به تقوای الهی اظهار کرد: در این روزها نکند آخرت خود را به خاطر دنیای برخی بفروشید و دین خود را به خاطر عده‌ای خرج کنید.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر منصوری با اشاره لزوم ولایتمداری در وصیتنامه سردار دل‌ها افزود: وصیتنامه حاج قاسم سلیمانی درس خداپرستی و بندگی است و در بندهای مختلف آن به ولایت فقیه به عنوان نجات دهنده مردم سفارش شده است.

خطیب جمعه شیرین سو با توجه به انتخابات اخیر گفت: تمامی کاندیداهای محترم مجلس شورای اسلامی را به رعایت قانون و اخلاق در تبلیغات انتخاباتی دعوت می کنم .

وی با سفارش به مردم در خصوص انتخاب اصلح خاطرنشان کرد: با شناخت و با توجه به شاخص‌ها کاندید اصلح نمایندگی مجلس شورای اسلامی را انتخاب کنیم.

ثمره انتخاب دقیق شما مجلس و کشوری قوی خواهد بود

خطیب جمعه بخش گل تپه هم در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار کرد:امانت داری یکی از صفات برجسته انسانی است و یکی از ارکان برنامه دین به شمار می رود.

حجت‌الاسلام ابراهیم موسوی امانتداری را مایه خشنودی خداوند دانست و افزود: امانتداری، احساسی است خدادادی و پیروی از هرآنچه خدا داده، موجب خشنودی پروردگار است که همین رضایت و خشنودی، سبب توفیق و بهره‌مندی از رحمت بی‌دریغ الهی می‌شود.

وی با اشاره به فواید دیگر امانتداری ادامه داد: امانتداری سبب ترویج صدق و پاکی در فرد و جامعه است و بنیان جامعه را براساس صداقت و پاکی پایه‌ریزی می‌کند.

امام جمعه گل تپه ضمن اشاره به راهپیمایی ۲۲بهمن و خلق حماسه دیگر توسط مردم بیان کرد:جهان مبهوت این حرکت مردم ایران در این روز شد،  هرچند در بعضی از شهرها سردترین روزهای سال را داشته‌ایم اما مردم ثابت کردند که در هر شرایطی پشتیبان ولایت فقیه و این انقلاب هستند.

حجت الاسلام موسوی بهترین راهکار قوی شدن ایران را داشتن مجلس قوی دانست و گفت: یکی از راه‌های داشتن یک ایران قوی داشتن یک مجلس قوی است و این مسئله بسته به انتخاب دقیق و با آگاهی مردم دارد.

وی با انتقاد از برخی کاندیدهای انتخاباتی در آستانه انتخابات اظهار کرد: مایه تأسف است که یک عده‌ای فقط در زمان انتخابات مردم را می‌شناسند و پس از انتخابات وکیل دولت می شوند نه مردم.

موسوی با اشاره به وصیتنامه شهید قاسم سلیمانی افزود: اعتقاد عملی به ولایت فقیه داشته باشیم، بعضی از افراد دم از اعتقاد به ولی فقیه را دارند اما در عمل کاملاً خلاف این موضوع عمل می‌کنند.

موسوی گفت: با حجت شرعی انتخاب کنید، شاید همه کسانی که کاندید شده‌اند مردم خوبی باشند اما همه توانایی این مسئولیت را ندارند، مجلس آینده باید مجلس جوان و قوی باشد.

 

حجت‌الاسلام حسین محققی نیز در خطبه‌های نماز جمعه قهاوند با بیان اینکه دینداری ما باید درست و اصولی باشد گفت:  دینداری به جای این که ما را به سعادت دنیا و آخرت برساند، به جایی می کشاند که باید هیزم به دست بگیریم و درخانه زهرا (س) را آتش بزنیم.

خطیب نماز جمعه قهاوند با بیان اینکه اگر فلسفه قیام حضرت فاطمه (س) را درک می کردیم انتخاب درستی انجام می دادیم، عنوان کرد: انتخابات عرصه خطرناک امتحان است تا معلوم شود حکومت را دست چه کسی می‌سپاریم؟

وی گفت: انتخابات، عرصه امتحان است نه کاسبی! چراکه هرگاه بدعتی درحاکمیت اتفاق بیافتد و من به نوعی آگاه باشم و روشنگری نکنم به وظیفه شرعی و اخلاقی خود عمل نکرده‌ام.
منبع:عصرهمدان

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت