وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 24 بهمن 1398 ساعت 11:22   |   کد مطلب: 38961
روح الله نباتی کاندیدای برگزیده شورای ائتلاف:
این شهر تازه نفس می خواهد/ تغییر و تحول اساسی باید در مجلس انجام شود
روح الله نباتی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس و برگزیده شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی از حوزه همدان و فامنین در گفتگوی چند ساعته از برنامه ها و راهکار های خود، انتظارات مردم از نماینده، مجلس و جایگاه مجلس در نظام جمهوری اسلامی و دلایل ورود به این عرصه سخن گفت که در چند بخش مجزا انتشار داده می شود.

به گزارش نافع، با آغاز تبلیغات رسمی کاندیداهای انتخابات مجلس شورا اسلامی، فرصتی برای معرفی تعدادی از کاندیداها به مردم در رسانه‌ها فراهم شده و کاندیداها از دلایل حضور در این عرصه، برنامه‌ها و اهداف خود با مردم سخن می‌گویند.

روح الله نباتی متولد سال ۱۳۶۱، دانشجوی دکترای مهندسی کامپیوتر، عضو خانه نخبگان، سابقه ۱۵ ساله اجرایی در دستگاه‌های اجرایی و نظارتی، مولف چند کتاب و مقاله علمی پژوهشی، عضو بسیج مهندسین صنعتی استان همدان، عضو هیأت موسس سازمان دیدبان شفافیت و عدالت استان همدان، دارای رتبه سوم المپیاد کامپیوتر در کشور و مدال طلای المپیاد کامپیوتر در استان همدان، عضو انجمن ICT ایران، عضو پدافند غیرعامل استان همدان، عضو هیأت اندیشه ورز بسیج مهندسین استان همدان، مدرس اقتصاد مقاومتی با چندین سال سابقه تدریس، تحلیلگر و مدرس سواد رسانه‌ای و فضای مجازی و رئیس مجمع عالی بسیج شهرستان بهار از کاندیداهای انتخابات مجلس یازدهم از حوزه انتخابی همدان و فامنین است که در گفت‌و‌گویی چند ساعته دیدگاه‌ها و نظرات وی را در خصوص مسائل مختلف در حوزه نمایندگی و مجلس شورای اسلامی جویا شدیم.

عصر همدان: از دلایل ورود خود به عرصه انتخابات مجلس بگویید.

نباتی: یکی از دلایل ورودم به این عرصه، فضا و گفتمانی بود که رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم فرموده و ایجاد کردند، در حقیقت این استراتژی و گفتمان جوانگرایی که بر سر راه جوانان باز کردند یکی از مشوق‌ها برای ورودم به این عرصه بود.

دلیل دوم این بود، جوانی وارد این عرصه بشود که بتواند این بار را بردارد یعنی جوانی که همزمان تخصص دارد، تجربه کاری نیز داشته باشد.

عصر همدان: آیا با ورود شما و امثال شما به مجلس یازدهم، تحولی در مجلس رخ خواهد داد یا خیر؟

نباتی: فکر می‌کنم با ورود جوانان به مجلس و هر حوزه دیگری قطعاً تغییر و تحول ایجاد خواهد شد، جوان موتور محرک و پیش برنده کشور در هر حوزه‌ای است، وقتی جوان وارد کار می‌شود با شور، نشاط و انرژی می‌تواند کارها را به خوبی پیش ببرد به ویژه اگر مبنا و منظومه فکری او با منظومه فکری انقلاب همسان باشد.

عصر همدان: نظر شما در خصوص مجلس فعلی چیست؟

نباتی:گرچه تلاش‌های خوبی شده، نقطه ضعف‌های بسیاری نیز داشته است؛ در صورت راهیابی به مجلس یازدهم ایراد و اشکال‌ها را قطعاً پیگیری می‌کنیم و فکر می‌کنم تغییر و تحول اساسی باید در مجلس انجام شود.

به فرموده امام (ره) مجلس در رأس امور است؛ مجلس ریل گذار کشور است، اگر ریل کشور درست باشد و لوکوموتیو روی ریل درست قرار بگیرد کارها به صورت خودکار درست انجام می‌شود و نیازی نیست که بعداً توان فوق العاده‌ای صرف کنیم تا ایراد و اشکالات جزئی را رفع کنیم.

اگر شاکله، ریشه و اساس کار را دست کنیم و افراد درست، کاری، پرنشاط، با تجربه، متخصص و متعهد را به مجلس بفرستیم قطعاً ایراد و اشکالات قبلی به وجود نخواهد آمد و یا کمتر پیش خواهد آمد.
عصر همدان: انتظارات مردم از نمایندگان و مجلس چیست؟

نباتی: اولین انتظار مردم از نماینده و مجلس این است که به وظایف خود خوب عمل کنند که اولین و مهمترین وظیفه یک نماینده قانونگذاری خوب است. دومین وظیفه نظارت بر اجرای قوانین است؛ بخش عمده‌ای از قوانین ما شاید اجرایی نمی‌شود، بخشی نیز همپوشانی دارد و بین بخشی از آنها فاصله است.

عصر همدان: وظیفه یک نماینده در بیان مطالبات مردمی چیست؟

نباتی: یک نماینده به خاطر شأن و جایگاه نمایندگی و اینکه نماینده مردم است و باید حرف مردم را به گوش مسئولان و مقامات برساند، مردم انتظار دارند مسائل و مشکلات را به خوبی به مسئولان منتقل کند، مشکلات را شناسایی و بررسی کرده و به درستی منتقل کند تا بتواند مسئولان را در برنامه‌ریزی بهتر برای عدالت بیشتر که از آرمان‌های انقلاب است بیشتر یاری کند.

عصر همدان: دیگر انتظارات مهم مردم از یک نماینده از دیدگاه شما چیست؟

نباتی: مردم انتظار دارند نماینده از جنس خود مردم باشد و با آنها همدردی کند، بین مردم بیاید و به مستضعفین و محرومین رسیدگی کند؛ نماینده باید در هر طرح و برنامه‌ای اول قشر مستضعف، محرومان و پایین دستان را چراکه نماینده یک ملت است و نباید هیچ تبعیضی قائل شود.

عصر همدان: آقای دکتر شعار انتخاباتی شما چیه؟

نباتی: ما چند شعار داریم که شعار «این شهر تازه نفس می خواهد» بعنوان اصلی ترین دیدگاه و شعار ماست.

منبع:عصرهمدان
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت