وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 17 بهمن 1398 ساعت 20:20   |   کد مطلب: 38911
در ششمین روز از دهه فجر هفت واحد مسکونی ویژه مددجویان ملایری که در سیل فروردین امسال خسارت دیدند، با حضور سردار مجیدی فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان افتتاح شد.

به گزارش نافع، فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان روز پنجشنبه در این آیین گفت: سهمیه احداث و تعمیر واحدهای آسیب دیده از سیل فروردین ۵۰۰ واحد تعیین و به سپاه استان واگذار شد.

سردار مظاهر مجیدی افزود: از این تعداد ۲۵۰ واحد مرمت و تعمیری و ۲۰۰ واحد احداثی بود که واحدهای تعمیری تکمیل و به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی استان تحویل شد.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان بیان کرد: ۲۰۰ واحد مسکونی نیز احداث و هم اکنون آماده بهره‌برداری است.

وی با بیان اینکه سهم هر شهرستان از این تعداد واحدهای تعمیری و احداثی مشخص شده است ادامه داد: در ایام دهه فجر ۴۵ واحد احداثی از ۲۰۰ واحد در سطح استان به مددجویان واگذار شد.

سردار مجیدی گفت: سهمیه واگذار شده به سپاه استان در تعمیر و بازسازی واحدهای سیل‌زده توسط یک‌هزار گروه جهادی در سطح استان و شهرستان‌ها و بسیج سازندگی سپاه انجام شد که دستگاه‌های اجرایی و خیران در این راستا همکاری خوبی با ما داشتند.

وی مردم به ویژه قشر محروم را سزاوار بهترین خدمات دانست و اظهار داشت: در تعمیر و بازسازی واحدهای سیل‌زده، واحدهای مسکونی محرومان در اولویت بودند.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان گفت: حضور مردم در تمامی عرصه‌ها کارگشا است و برای خدمت به مردم و رفع مشکلات آنها هماهنگی و وفاق خوبی در سطح استان وجود دارد.

سردار مجیدی حضور حداکثری در انتخابات را یک ضرورت مهم برشمرد و افزود: ملت ایران همانگونه که در تشییع پیکر مطهر سپهبد شهید سلیمانی سیلی محکمی به دشمن زدند، در راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات دوم اسفند نیز با مشارکت و حضور حداکثری خود سیلی محکم‌تری به دشمن خواهند زد.

احداث ۲۹ واحد برای مددجویان ملایری

فرمانده سپاه ناحیه ملایر نیز گفت: گروه‌های جهادی در قالب ۵۰ گروه در این شهرستان نسبت به ساخت و تعمیر منازل مسکونی مددجویان به ویژه محرومان آسیب دیده از سیل امسال اقدام کردند.

سرهنگ سیدجواد حسینی افزود: تاکنون ۱۲ واحد مسکونی توسط گروه‌های جهادی و بسیج سازندگی احداث و تحویل مددجویان شده است و هفت واحد دیگر در دهه فجر امسال بهره‌برداری و تحویل شد.

فرمانده سپاه ناحیه ملایر ادامه داد: ۱۰ واحد مسکونی دیگر نیز تا پایان سال تکمیل و تحویل مددجویان خواهد شد.

وی بیان کرد: قرار است احداث ۲۹ واحد مسکونی مربوط به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی شهرستان توسط سپاه ناحیه سپاه ملایر انجام شود که گروه‌های جهادی در قالب بسیجیان حوزه‌های مقاومت برای ساخت این واحدها کمک کردند.

روز پنجشنبه با حضور سردار مجیدی فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان سه واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد ملایر در روستاهای زمان آباد، زیرآبیه و قره‌تگینی و همزمان هفت واحد به بهره‌برداری رسید که بیش از ۳۰ میلیون تومان برای تهیه مصالح ساختمانی و سایر ملزومات این سه واحد توسط سپاه ناحیه ملایر هزینه شد.

در سیل فروردین امسال سه هزار و ۷۲۱ واحد مسکونی در شهرستان ملایر آسیب دید که از این تعداد یک هزار و ۷۲۱ واحد احداثی و ۲ هزار واحد تعمیری بود.
منبع:ایرنا
انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت