وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 8 بهمن 1398 ساعت 23:18   |   کد مطلب: 38835
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان گفت: ملایر به عنوان شهر جهانی مبل و منبت ثبت شد.

به گزارش نافع، علی مالمیر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ملایر با اشاره به ظرفیت‌های این شهرستان در حوزه مبل و منبت اظهار کرد: پیرو پیگیری‌های انجام شده و پیشنهاد استان همدان به منظور کسب عنوان جهانی شهر مبل و منبت ملایر به شورای جهانی صنایع دستی بعد از اعلام این عنوان به مسوولان این شورا و بازدید از ظرفیت‌های مبل و منبت این شهرستان نتیجه به پنج قاره ارسال شد و در نهایت ملایر عنوان شهر جهانی مبل و منبت را کسب کرد.

وی افزود: طبق اعلام وزیر میراث‌ فرهنگی، شورای جهانی صنایع‌دستی به تازگی سه شهر و یک روستای ایران را در فهرست شهرها و روستاهای جهانی صنایع‌دستی ثبت کرده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان تأکید کرد: با ثبت این چهار شهر و روستا، تعداد شهرها و روستاهای جهانی ایران در این فهرست از ۱۰ مورد به ۱۴ مورد رسید تا همچنان ایران رتبه اول جهان را از این لحاظ دارا باشد.

وی تصریح کرد: طبق گفته وزیر میراث فرهنگی شیراز از استان فارس به عنوان شهر جهانی صنایع‌دستی، زنجان به‌ عنوان شهر جهانی ملیله، ملایر از استان همدان به عنوان شهر جهانی مبل و منبت و روستای قاسم‌آباد از استان گیلان به عنوان روستای جهانی چادرشب‌بافی در فهرست شهرها و روستاهای جهانی صنایع‌دستی قرار گرفته‌اند.

مالمیر با بیان اینکه همدان تنها استانی است که دارای دو شهر جهانی است گفت: کسب این موفقیت بزرگ را به همه هنرمندان حوزه مبل منبت و مردم شهر ملایر و استان همدان تبریک عرض می‌کنم.

وی با بیان اینکه این موفقیت در حوزه برندسازی و موفقیت در حوزه بازاریابی در بازارهای جهانی تأثیرگذار خواهد بود ادامه داد: کسب این عنوان می‌تواند ‌به توسعه هنر مبل و منبت در ملایر کمک کند تا بتوانیم آن را بیش از گذشته معرفی کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان گفت: این موفقیت باعث می‌شود تا سیاستگذاران در حوزه اعتبارات نگاه بهتری به ملایر داشته باشند و توجه و حمایت خود را به این شهرستان بیشتر کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما