وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 7 بهمن 1398 ساعت 17:33   |   کد مطلب: 38823
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه تویسرکان گفت: هفت بقعه و مسجد تویسرکان در قالب ویژه‌برنامه سوگواره یاس نبوی میزبان عزاداران و سوگواران شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) است.

به گزارش نافع، مهدی محمدظاهری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تویسرکان اظهار کرد: سازمان اوقاف طبق روال هر ساله ویژهرنامه سوگواره یاس نبوی را با هدف تکریم و بزرگداشت مقام و منزلت حضرت زهرا(س)، برگزاری پرشور عزاداری این بانوی بزرگ و ایجاد یک حماسه جریان‌ساز و لبیک به ندای حمایت از ولایت حضرت زهرا(س) برگزار می‌کند.

وی با اشاره به اینکه اداره اوقاف تویسرکان نیز در بقاع دارای ظرفیت در قالب ویژه برنامه سوگواره یاس نبوی برنامه‌های خاص عزاداری و سوگواری حضرت فاطمه(س) برگزار می‌کند افزود: ویژه‌برنامه سوگواره یاس نبوی در امامزاده‌ محمد(ع) شأن‌آباد، مسجد امام حسن مجتبی(ع)، امامزاده باباپیرعلی فرسفج، امامزاده حضرت علی‌اصغر(ع) ولاشجرد، امامزاده زید(ع) شهرک شاهزید، امامزاده ابراهیم(ع) سرابی و مسجد حضرت ابوالفضل(ع) به مناسبت شهادت بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه(س) برگزار می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه تویسرکان با اشاره به برگزاری سوگواره یاس نبوی در امامزاده محمد(ع) شأن‌آباد روز چهارشنبه سالروز شهادت حضرت زهرا(س) با سخنرانی حجت الاسلام آیت کرمی از روحانیون مستقر با حضور همه اهالی روستا و مهیمانان و زائران اضافه کرد: بیش از یک‌هزار نفر با کمک و همراهی خیران نیک‌اندیش در این برنامه اطعام می‌شوند.

وی از اجرای مراسم همایش رهروان یاس نبوی در قالب ویژه‌برنامه سوگواره یاس نبوی ویژه خواهران و هدیه چادر به مشتاقان حجاب سخن گفت و بیان کرد: همایش با همکاری آموزش و پرورش، اوقاف و تبلیغات اسلامی با سخنرانی حجت اسلام ناصر حسنی روز سه شنبه ساعت 9:30 دقیقه در مسجد امام حسن مجتبی(ع) محله ناصران برگزار می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه تویسرکان از برگزاری برنامه رهروان یاس نبوی برای خواهران در امامزاده روستای ولاشجرد خبر داد و بیان کرد: همایش رهروان یاس نبوی در حوزه علمیه خواهران کوثر به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) با اجرای برنامه خطبه‌خوانی و مرثیه‌خوانی برای عموم بانوان با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای سوگواره یاس نبوی در امامزاده زید(ع) شب شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: ایستگاه صلواتی در امامزاده محمد(ع) شأن‌آباد و فضاسازی بقاع متبرکه شهرستان به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) را نیز در برنامه‌ها داریم.

محمدظاهری در پایان اضافه کرد: شب جمعه مسجد امیرالمومنین(ع) محله زرهان میزبان یادواره شهدای محله زرهان و بزرگداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش خواهد بود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت