وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 1 بهمن 1398 ساعت 09:03   |   کد مطلب: 38806
خبر خوش رئیس دانشگاه آزاد همدان؛
دانشجویان پزشکی از مهر ۹۹ جذب می‌شوند
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان از راه‌اندازی رشته پزشکی خبر داد و گفت: تولید دو واکسن و ابزار تشخیص ویروس «پاپیلوما» به همت دانش‌پژوهان جوان این دانشگاه انجام شده است.

به گزارش نافع، مرتضی قائمی، در نشست خبری با اصحاب رسانه استان همدان از آغاز نام‌نویسی رشته‌های بدون آزمون در دانشگاه آزاد همدان خبر داد و اظهار داشت: امکان تحصیل هم‌زمان دو رشته برای افراد علاقه‌مند فراهم شده است.

وی با بیان اینکه موافقت اصولی برای تدریس رشته پزشکی گرفته شده، افزود: امکانات و تجهیزات لازم برای راه‌اندازی این رشته وجود دارد و دانشگاه آزاد واحد همدان از مهر سال آینده دانشجوی پزشکی پذیرش می‌کند.

قائمی بیان کرد: تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه علوم پزشکی برای امکان فعالیت دانشجویان پزشکی دانشگاه آزاد همدان بسته شده و در نظر است که بیمارستانی هم در نزدیکی این دانشگاه برای استفاده دانشجویان رشته پزشکی ساخته شود.

وی گفت: برای افزایش ارتباط بین حوزه صنعت و دانشگاه، تفاهم‌نامه‌هایی با دستگاه‌ها و سازمان‌های متعدد بسته ‌شده تا دوره‌های موردنیاز برای اصناف و سازمان‌ها آموزش داده شود.

رئیس دانشگاه آزاد همدان با اشاره به نوآوری‌های دانش‌پژوهان دانشگاه آزاد همدان هم اعلام کرد: به همت این افراد واکسن تب «کریمه کنگو» و واکسن «نیوکاسل» و کیت تشخیص ویروس «پاپیلوما» تولید شده و با گرفتن مجوزهای لازم به مرحله پیش‌تولید رسیده است.

قائمی با اشاره به آمار دانشجویان و رشته‌های دانشگاهی دانشگاه آزاد همدان هم بیان کرد: این دانشگاه در سال 66 فعالیت خود را آغاز کرده و در حال حاضر 17 هزار دانشجو دارد که از این تعداد 700 نفر از آن‌ها در مقطع دکتری و 2800 نفر در کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند.

وی اعلام کرد: 531 رشته در دانشگاه آزاد همدان راه‌اندازی شده که از این تعداد 24 رشته دکتری، 185 رشته کارشناسی ارشد، 211 رشته کارشناسی و 183 رشته کاردانی است.

قائمی، پرستاری، اتاق عمل و روان‌شناسی بالینی را پرطرفدارترین رشته‌های دارای کنکور دانست و افزود: حقوق، رایانه، تربیت‌بدنی و معماری هم بیشتر اقبال را در بین رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد همدان داشته‌اند.

وی با اشاره به افزایش 14 درصد ورودی‌های این دانشگاه نسبت به سال گذشته اعلام کرد: 4 واحد دانشگاهی و 8 مرکز زیر نظر دانشگاه آزاد در استان وجود دارد که 400 عضو هیئت‌علمی با درجه استادیاری یا در حال کسب درجه استادیاری و 600 کارمند در آن‌ها مشغول به کارند.

تحصیل در دانشگاه آزاد با پرداخت ماهی 70 هزار تومان

رئیس دانشگاه آزاد استان همدان از فراهم ساختن امکان تحصیل در این دانشگاه با پرداخت کمترین شهریه خبر داد و گفت: به‌منظور رفاه تحصیل دانشجویان، امکان تقسیط شهریه به‌طور ماهیانه فراهم شده تا جایی که دانشجویان رشته علوم سیاسی با پرداخت ماهی 70 هزار تومان می‌توانند تحصیل کنند.

قائمی با بیان اینکه هیچ دانشجویی به دلیل نداشتن بضاعت مالی از ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد بازنمی‌ماند، اعلام کرد: از ابتدای امسال تاکنون 17 میلیارد و 500 میلیون تومان از محل منابع داخلی با کارمزد 2.5 درصد پرداخت شده است.

وی گفت: با امضای تفاهم‌نامه بین دانشگاه آزاد و بانک‌های ملی، رسالت و مهر ایران هم 3 میلیارد تومان تسهیلات بابت شهریه با کارمزد 2.5 درصد پرداخت شده و سهم استان از تسهیلات وزارت علوم هم 500 میلیون تومان بوده که تاکنون تخصیص نیافته است.

قائمی با بیان اینکه دانشگاه آزاد از نظر مالی وضعیت خیلی مطلوب و اندوخته آن‌چنانی ندارد، تصریح کرد: بااین‌حال در وضعیت بحرانی هم قرار نداشته و ساختمان‌ها و مجموعه‌های خوبی در سراسر کشور داریم که دارایی این دانشگاه هستند.

جذب دانشجوی خارجی از سال آینده

رئیس دانشگاه آزاد همدان گفت: موافقت لازم برای جذب دانشجو از سایر کشورها هم برای دانشگاه آزاد همدان گرفته شده و از مهر سال آینده پذیرش در رشته‌های موردتقاضا انجام می‌شود.

قائمی با بیان اینکه دانشگاه آزاد همدان بیش از 150 کارگاه و آزمایشگاه مجهز دارد، افزود: انتشار 3 مجله تخصصی علمی، پژوهشی و اجرای 14 طرح درون دانشگاهی و تعداد زیادی طرح برون دانشگاهی از دیگر اقدامات انجام شده در این دانشگاه به شمار می‌رود.

وی تأکید کرد: دانشگاه آزاد، تربیت را وظیفه جدی خود می‌داند چراکه فارغ‌التحصیل بدون اعتقادات قوی و هویت ملی سودی ندارد به همین دلیل برگزاری اردوهای راهیان نور، یادواره شهدا و اردوهای جهادی و اجرای طرح حیات طیبه با قوت در این دانشگاه انجام می‌شود.
منبع:تسنیم

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت