وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 30 دى 1398 ساعت 18:49   |   کد مطلب: 38803
رئیس جامعه هتلداران همدان با بیان اینکه وضعیت اشغال و رزرو هتل‌های همدان این روزها به صورت ملموسی نگران‌کننده است گفت: درصد اشغال هتل‌های همدان به صفر رسیده است.

به گزارش نافع، شهرام شیروانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما در همدان اظهار کرد: چنانچه تمهیدات لازم برای تسهیل سفر داخلی از طریق حمایت از زیرساخت‌های گردشگری اعم از هتل و حمل و نقل اندیشیده نشود در آمار سفرهای زمستانی و حتی ایام نوروز ۹۹ در استان همدان کاهش درصد اشغال هتل‌ها را به صورت نگران‌کننده‌ای شاهد خواهیم بود.

وی با ابراز تأسف از کاهش چشم‌گیر میزان سفرهای داخلی و ابراز نگرانی از بروز آسیب‌های جبران‌ناپذیر بر بدنه صنعت هتلداری کشور گفت: پیش‌بینی‌ها حاکی از دشورای سودآوری هتل‌ها در آینده است.

نایب رئیس جامعه هتلداران ایران تأکید کرد: آنچه صنعت هتلداری در شرایط فعلی به آن نیاز دارد، تاب‌آوری در شرایط سخت است که جز با حمایت، تسهیل فضای کسب و کار و تقویت این صنعت، میسر نیست.

وی گفت: اخیراً انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران در پی لغو پروازهای خطوط هواپیمایی خارجی به ایران و برای جلوگیری از خسارت و ضرر آژانس‌ها به وزیر گردشگری و رئیس سازمان هواپیمایی کشور، نامه نوشته‌اند که این موضوع بیانگر آن است که برای جذب گردشگر به ایران متولیان امر باید برنامه‌های مدونی ارائه دهند.

شیروانی بیان کرد: در شرایط فعلی کشور و با توجه به شرایط خاص منطقه و لغو گسترده تورهای ورودی، احتمال بروز ضرر و زیان مالی هتل‌ها و دفاتر خدمات مسافرتی و آژانس‌های گردشگری و هواپیمایی که در زمینه ورود گردشگر به ایران فعالیت می‌کنند، وجود دارد.

وی با اشاره به نقش شورای عالی میراث فرهنگی به عنوان بازوی عملکردی در سیاست‌گذاری‌های حوزه گردشگری گفت: هفت وزیر کابینه و سه رئیس از نهادهای تاثیرگذار، عضو شورای عالی میراث فرهنگی هستند و به همین دلیل توقع فعالان گردشگری از این نهاد در مرحله اول، صیانت از تشکل‌های گردشگری است.

نایب رئیس جامعه هتلداران ایران افزود: شورای عالی میراث فرهنگی موظف است با نگاهی فرابخشی و فراجناحی، مسائل و چالش‌های حوزه گردشگری کشور را مدیریت کند.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: باید در زمینه مقررات مربوط به شهرداری، بیمه، مالیات و ارزش افزوده، بازپرداخت وام‌های بانکی، تقسیط تسهیلات دریافتی و... راهکارهایی طراحی شود.

شیروانی گفت: با وجود سیاست‌گذاری‌های انجام شده و کمیسیون‌های مختلفی که در وزارت گردشگری شکل گرفته، دوام و قوام بخشیدن به راهکارهای ارائه شده تنها با حضور بخش خصوصی و قالب آئین‌نامه و مصوبات قابل اجرا، میسر است.

 رئیس جامعه هتلداران همدان با بیان اینکه وضعیت اشغال و رزرو هتل‌های همدان این روزها به صورت ملموسی نگران کننده است گفت: درصد اشغال هتل‌های همدان به صفر رسیده است.
منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت