وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 28 دى 1398 ساعت 23:38   |   کد مطلب: 38782
کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان گفت: در پی فعالیت سامانه بارشی در آسمان استان، ریزش پراکنده برف در روزهای شنبه و یکشنبه این هفته در استان ادامه دارد.

به گزارش نافع، محمدحسن باقری‌شکیب روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: بر اساس بررسی نقشه‌های ماهواره‌ای، آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده نیمه ابری تا تمام ابری، به تدریج افزایش ابر، ریزش پراکنده برف و بارش باران همراه با وزش باد و مه صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: یک سامانه بارشی روز گذشته از سمت شمال غرب وارد استان شده‌ و فعالیت خود را با بارش باران و ریزش پراکنده برف آغاز کرده‌است.

باقری‌شکیب با اشاره به اینکه این سامانه تا میانه هفته جاری مهمان آسمان استان است، ادامه داد: اوج فعالیت این سامانه امروز و فرداد است؛ روز دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری نیز بارش‌ها متوقف و دوباره از روز چهارشنبه با ریزش برف و بارش باران فعالیت این سامانه از سر گرفته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این سامانه موجب کاهش آلایندگی‌ها می‌شود، اضافه کرد: در مجموع این سامانه زیاد قوی نیست، انتظار بارش زیاد از آن نداریم و مناطق شمالی استان را بیشتر تحت تاثیر قرار می‌دهد.

باقری شکیب افزود: در پی فعالیت این سامانه ابتدا هوای استان ۲ تا سه درجه سانتی گراد افزایش و پس از آن موجی از هوای سرد وارد استان می‌شود.

وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند با ۱۶درجه سانتی‌گراد بالای صفر بیشترین و فامنین با گل‌تپه با سه درجه سانتی‌گراد زیر صفر، سردترین دمای استان را داشته‌اند.

باقری شکیب اظهار داشت: دمای کمینه هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته یک درجه سانتی گراد زیر صفر و بیشینه دمای هوای این شهر ۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

منبع:ایرنا
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما