وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 27 دى 1398 ساعت 18:37   |   کد مطلب: 38775
مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: مصرف نان سبوسدار خطر ابتلا به چاقی و سرطان‌های دستگاه گوارش را کاهش می‌دهد.

به گزارش نافع، دکتر محمد کاظم زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ما در همدان، اظهار داشت: گندم یکی از غنی‌ترین و پرمصرف ترین غلات در طبیعت است که دارای بیشترین میزان روی، منیزیوم و آهن است.

وی با بیان اینکه هر دانه گندم قسمت های مختلفی دارد، ابراز کرد: سبوس خارجی ترین لایه گندم است که بیشترین ارزش غذایی را دارد.

مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان در باره خواص سبوس گندم اظهار داشت: مهم ترین خواص سبوس مربوط به دستگاه گوارش است که سبب هضم راحتتر غذا و پیشگیری از بیماری‌های این عضو از بدن می‌شود.

کاظم زاده با بیان اینکه نانی که تیره تر است نشان از میزان سبوس بالای آن است، عنوان کرد: متاسفانه مردم به اشتباه گمان میکنند که نان سفید با کیفیت تر است.

وی افزود: نان سبوس دار در پیشگیری و درمان یبوست، بیمارهایی مانند بواسیر، فشار خون و سندروم روده تحریک پذیر موثر است.

مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان گفت: کاهش چربی خون، بیماری های قلبی و چاقی شکمی نیز از  دیگر خواص سبوس گندم است.

کاظم زاده با بیان اینکه سبوس گندم دارای مقادیر بالایی فیبر است، گفت: فیبر موجود در مواد غذایی به سلامت دستگاه گوارش و کاهش وزن کمک می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه باید از خرید و مصرف نان های بدون بسته بندی بهداشتی و نام و نشان، خودداری کنید، ابراز کرد: این نان ها به صورت غیرمجاز عرضه میشود و مردم از شرایط پخت این نان‌ها بی خبرند.

مدیر نظارت برمواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان با بیان اینکه کیفیت نان سبوسدار صنعتی بهتر از سنتی است، اظهار داشت: در پخت نان های سنتی از حرارت مستقیم استفاده میشود که سبب سوخته شدن نان و تولید ماده خطرناک و سرطان زایی می‌شود.

کاظم زاده با تاکید بر اینکه در میان انواع نان، نان سنگک ، سبوس بیشتری دارد، گفت: نان پیتزا و نان ساندویچی جزء نان‌های کاملا سفید و کمترین ارزش غذایی است.
منبع:تسنیم

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت