وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 27 دى 1398 ساعت 11:05   |   کد مطلب: 38766
رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: شورای ترافیک به منظور ایجاد رونق اقتصادی در پیاده‌راه اکباتان تصمیم به جابجایی خودروهای ون مسیر شهرک فرهنگیان گرفته است.

به گزارش نافع، در این سوژه عنوان شده اخیرا  ون و تاکسی‌های مسیر شهرک فرهنگیان به پیاده‌راه اکباتان منتقل شدند، این چه تدبیری است که مسوولان شهری همدان اندیشیدند.کلی هزینه و بیش از یک سال عملیات اجرایی حالا طرح پیاده راه نیمه‌کاره رها شده و دوباره محلی برای عبور و مرور تاکسی‌ها شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان در این باره اظهار کرد: شورای ترافیک به منظور ایجاد رونق اقتصادی در پیاده‌راه اکباتان تصمیم به جابجایی خودروهای ون مسیر شهرک فرهنگیان گرفته است.

کامران گردان با بیان اینکه این تصمیم به صورت موقتی اجرایی می‌شود افزود: این اقدام تا اردیبهشت سال آینده اجرا می‌شود و در صورت ایجاد رونق کسب وکار برای کسبه مستقر در پیاده‌راه اکباتان دائمی خواهد شد.

وی در ادامه اظهار کرد: این مهم در شورای ترافیک و برای حل معضل رونق کسب و کار در پیاده‌راه اکباتان بررسی شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه طراحی و مصالح به کار رفته در پیاده‌راه تحمل وزن تردد خودرو را دارد تصریح کرد: از نظر زیرسازی مشکلی وجود ندارد اما از نظر  مباحث اجتماعی که پیاده‌راه به محلی برای عبور و مرور خودرو تبدیل شده جای سوال است.

وی با تأکید بر اینکه شهروندان ساکن در شهرک فرهنگیان و صاحبان خودرو‌ی ون نسبت به این انتقال اعتراض داشته‌اند ادامه داد: اسکان این خودروها در ابتدایی خیابان باباطاهر نیز با مشکلات خاصی مواجه بود.

گردان با بیان اینکه در حال حاضر به صورت آزمایشی این طرح اجرایی می‌شود خاطرنشان کرد: دلیل تعلل برای ادامه روند پیاده‌راه‌سازی چهار خیابان منتهی به میدان امام(ره) اخذ تصمیم جدی در راستای حمل و نقل عمومی و ایجاد پایانه‌ها است.

وی در پایان سخنانش افزود: باید زیرساخت‌های مورد نیاز حمل و نقل ایجاد شود و در مراحل بعدی اقدام به پیاده‌راه‌سازی صورت گیرد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت