وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 25 دى 1398 ساعت 18:43   |   کد مطلب: 38755
معاون پژوهشی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان همدان از هوشمندسازی ۳۹.۷ درصد مدارس استان خبر داد.

به گزارش نافع، کاوه برخورداری بعد از ظهر امروز در شورای آموزش و پرورش استان همدان اظهار کرد: ۲ هزار و ۵۵۸ مدرسه با ۱۲ هزار و ۶۱۱ کلاس در استان همدان وجود دارد که از این تعداد ۳۹.۷ درصد هوشمندسازی شده است.

وی از تحصیل ۲۸۱ هزار و ۲۶۰ دانش‌آموز در مدارس استان خبر داد و گفت: تاکنون ۵ هزار و هفت مدرسه هوشمندسازی شده و یک‌هزار و ۹۳۴ واحد آموزشی نیز به شبکه اینترانت و اینترنت متصل شده است.

معاون پژوهشی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان همدان هوشمندسازی مدارس را سیستمی جامع به منظور برقراری ارتباط دائم و آسان بین اولیا، مدیران و دانش‌آموزان دانست و ادامه داد: این سیستم بر اساس قوانین حاکم بر مدرسه و نیازهای یک مرکز آموزشی طراحی شده است.

وی از خریداری ۱۳ هزار رایانه به منظور تجهیز ۳۳۷ کارگاه هوشمند در استان خبر داد و گفت: به طور میانگین ۴.۷ دانش‌آموزان استان از امکانات مدارس هوشمند بهره‌مند شده‌اند.

برخورداری کمبود اعتبار را از مهمترین مشکلات مربوط به هوشمندسازی مدارس دانست و افزود: تاکنون حدود 50 میلیارد ریال در این زمینه هزینه شده اما در این حوزه پوشش صد درصدی نداشتیم.

وی با بیان اینکه تا پایان برنامه ششم توسعه باید به پوشش صد درصدی مدارس هوشمند برسیم از آموزش سالانه 16 ساعت در بین کادر آموزش و پرورش خبر داد.
منبع:فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت