وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 25 دى 1398 ساعت 18:38   |   کد مطلب: 38753
دبیر سومین یادواره شهدای دانش‌آموز همدان گفت: سومین یادواره شهدای دانش‌آموز استان همدان به همت نوجوانان ۲۸ و ۲۹ دی ماه در مسجد جامع همدان برگزار می‌شود.

به گزارش نافع، علیرضا زنگنه امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگارما از برگزاری سومین یادواره شهدای دانش‌آموز استان همدان خبر داد و اظهار کرد: این یادواره به همت دانش‌آموزان نوجوان و با شناسایی شهدای نوجوان دوران دفاع مقدس طی روزهای ۲۸ و ۲۹ دی‌ماه بعد از نماز مغرب و عشا با حضور عموم مردم در مسجد جامع برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه یادواره امسال در دو بخش برگزار می‌شود یادآور شد: امسال دو یادواره عمومی و مردمی در دو شب شنبه و یکشنبه و یک یادواره ویژه دانش‌آموزان صبح روز یکشنبه برگزار می‌شود.

دبیر سومین یادواره شهدای دانش‌آموز همدان با بیان اینکه حجت‌الاسلام مهدی دیانی از مدافعان حرم سخنران این مراسم خواهد بود بیان کرد: محمدجواد زمردیان و سردار حسین کاجی نیز از راویان این برنامه خواهند بود.

وی با بیان اینکه این یادواره طی دو سال گذشته با محوریت دو شهید نوجوان استان برگزار شد افزود: این برنامه با حضور نوجوانان و شناسایی شهدای نوجوان و جمع‌آوری تخصصی اطلاعات زندگی این شهدا در کشور انجام می‌شود.

زنگنه تصریح کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری باید اطلاعات شهدا و زندگی آنها به صورت تخصصی در قالب صدا، تصویر و متن بیان شود و خاطرات آنها در قالب کتاب، مستند و کارهای رسانه‌ای ارائه شود.

وی اضافه کرد: شهید مسعود رستمی، هاشم رستمی و نبی‌الله بهرامی سه نوجوانی هستند که در عملیات والفجر ۸ در منطقه فاو به شهادت رسیدند که محور یادواره امسال هستند.

دبیر سومین یادواره شهدای دانش‌آموز همدان اضافه کرد: در دو یادواره سال‌های گذشته شهیدان حسین سپهر و علی رشیدی به عنوان شهدای نوجوان استان معرفی شدند.

وی هدف از برگزاری این یادواره‌ها را معرفی و شناساندن شهدای دانش‌آموز دانست و افزود: با توجه به اینکه والدین شهدای دوران دفاع مقدس به تدریج مسن شده و احتمال از دست دادن آنها وجود دارد، بنابراین اقدام به برگزاری این یادواره ویژه نوجوانان دهه چهارم انقلاب شده است.
منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما