وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 22 دى 1398 ساعت 13:18   |   کد مطلب: 38737
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان همدان گفت: آب موجود در دو روستای قپچاق و خیرآباد فاقد هر نوع آلودگی فیزیکوشیمیایی است.

به گزارش نافع، کمال حسنی در جمع خبرنگاران، با اشاره به آبرسانی سیار به دو روستای خیرآباد و قپچاق از روستاهای تابعه شهرستان همدان، افزود: این نوع از آبرسانی در فصول سرد سال به هیچ عنوان دلیل بر آلودگی آب موجود در این روستاها نیست و اعلام می‌کنیم که آب موجود در دو روستای مذکور فاقد هر گونه آلودگی شیمیایی و فیزیکی است.

وی با بیان اینکه روستای قپچاق با ۱۴۱ نفر جمعیت و ۵۰ خانوار از جمله روستاهایی است که در حال حاضر به‌صورت سیار آبرسانی می‌شود، تصریح کرد: از آنجایی که در این روستا ذخایر آب های زیرزمینی در حداقل میزان خود است و امکان حفر چاه وجود ندارد، در فصل سرد سال نیز آبرسانی سیار در حال انجام است.

حسنی با اذعان به اینکه در قسمت‌هایی از اراضی روستا که قنات وجود دارد نیز هنوز موفق به حفر چاه نشده‎ایم، بیان کرد: از آنجایی که اهالی روستا از آب قنات مذکور به منظور آبیاری اراضی کشاورزی استفاده می‌کنند بنابراین هنوز توافق لازم به منظور حفر چاه در این اراضی به نتیجه نرسیده و درصدد انجام کار هستیم.

وی درباره آبرسانی سیار به روستای خیرآباد نیز یادآور شد: این روستا با ۴۵۵ نفر جمعیت در طول دو ماه اخیر با ۲۹ تانکر به صورت سیار آبرسانی شده که البته علت آبرسانی سیار درروستای مذکور نیز شوری آب اعلام شده و هیچ‌گونه آلودگی فیزیکوشیمیایی تاکنون گزارش نشده است.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان همدان افزود: بالا بودن میزان TDS یا شوری آب در روستای خیرآباد تنها علت آبرسانی سیار در شرایط آب و هوایی کنونی است که در صورت تأمین اعتبارات لازم  نصب دستگاه آب شیرین کن در دستور کار شرکت است.

وی در پایان بیان کرد: در مجموع در طول دو ماهه اخیر ۳۶ سرویس آبرسانی سیار در دو روستای قپچاق و خیرآباد ثبت شده است.   
منبع:ایسنا

انتهای پیام

دیدگاه شما