وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 20 دى 1398 ساعت 19:02   |   کد مطلب: 38725
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه مشکل آب با مدیریت علمی و حساب شده، رفع می‌شود گفت: تکنیک‌هایی برای کشت دیم در نظر گرفتیم که نگران بارش کم باران نباشیم.

به گزارش نافع، عباس کشاورز ظهر امروز در آغاز عملیات اجرایی بزرگترین واحد تولید و بسته‌بندی قهوه کشور در اسدآباد فضای تعاملی و همکاری در این شهرستان را مناسب توسعه خواند و اظهار کرد: ما چند مشکل داریم که باید با کمک یکدیگر حل کنیم، نخستین مشکل به تولید بازمی‌گردد که بسیاری از مشکلات اقتصادی و اجتماعی با توجه به تولید رفع می‌شود.

وی با بیان اینکه تولید به همکاری و تعامل دولت، بخش خصوصی و مردم وابسته است افزود: دومین مشکل جامعه اشتغال برای جوانان است که البته تنها از طرف دولت امکانپذیر نیست چرا که دولت باید هرچه زودتر کوچک شده و خود را چابک کند تا با سهل‌تر شدن بروکراسی مردم و فعالان اقتصادی روان‌تر امور خود را پیش ببرند.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه ظرفیت استان همدان در تولید نیازهای کشور بسیار موثر است تصریح کرد: سیر، سیب زمینی و کشمش در کشور به نام استان همدان شناخته شده است.

وی با بیان اینکه استان همدان از نظر ظرفیت تولیدی و مهارت کشاورزان زبانزد است ادامه داد: اما چالش جدی استان همدان آب است چراکه عمده آب‌های زیرزمینی است و آب سطحی جریان ندارد.

کشاورز با اشاره به اینکه مشکل آب با یک مدیریت علمی و حساب شده، برطرف می‌شود و حتی می‌توان میزان بیشتری محصول تولید کرد خاطرنشان کرد: ما باید دامداری را توسعه دهیم و نگران استمرار کشت سیب زمینی نباشیم البته باید مصرف آب را مدیریت کنیم.

وی با بیان اینکه یونجه همدان نیز به عنوان یک برند مطرح است گفت: امروز با امید، تولید، اقتصاد و ایجاد اشتغال به کشاورزی نگاه کنیم و نگران نباشیم چراکه راهکار حل مشکلات وجود دارد.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه ما برای همه مشکلات راه حل داریم و باید با هم پیش ببریم اظهار کرد: یکی از این راهکارها توسعه کشت گلخانه‌ای است که امروز نمونه آن در شهرستان اسدآباد کلنگ‌زنی شد.

وی با بیان اینکه راه‌حل‌های بسیار زیادی برای رونق تولید وجود دارد افزود: تنها خواهش ما این است که همه ورود کنند و به راهکارهای ارائه شده توجه کنند.

کشاورز با اشاره به اینکه تکنیک‌هایی برای کشت دیم در نظر گرفتیم که نگران بارش کم باران نباشیم تصریح کرد: تعاملی که در مدیران سیاسی، اجرایی و نمایندگان مجلس استان با بخش خصوصی وجود دارد جای تقدیر دارد و افق سرمایه‌گذاری هر ساله ۵ هزار میلیارد تومانی اتفاق بسیار خوبی است.

وی با بیان اینکه ما به تعامل بیشتر با یکدیگر نیاز داریم ادامه داد: باید تک‌روی‌ها را کنار گذاشت و از خرد جمعی بیشتر استفاده کرد.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه ما نیازمند همبستگی و استفاده بیشتر از توان خود هستیم خاطرنشان کرد: مشکلات ما خیلی جدی نیست و می‌توان آن را برطرف کرد و کمک کنیم تا اتفاقات جدی چون تزریق سرمایه، تکنولوژی جدید و تعامل و همبستگی رخ دهد.
منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت