وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 16 دى 1398 ساعت 20:52   |   کد مطلب: 38659
معاون اقتصادی استاندار همدان گفت: در نتیجه برگزاری جلسات ستاد تسهیل و رونق تولید استان همدان حدود ۴۸۰ میلیارد تومان طرح به وزارت صنعت، معدن و تجارت و ۲۵۰ میلیارد تومان به وزارت جهاد کشاورزی معرفی شده است.

به گزارش نافع، ظاهر پورمجاهد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما در همدان با بیان اینکه در سال جاری تاکنون ۵۴ جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان برگزار شده است اظهار کرد: هر هفته این جلسه به صورت منظم برگزار و برخی از هفته‌ها نیز به فراخور و اهمیت موضوع دو جلسه برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه ۲۷۲ مصوبه حاصل این جلسات بوده است افزود: ۱۲۴ مصوبه به صورت کامل اجرا و ۱۱۵ مصوبه در حال اجرا است.

معاون اقتصادی استاندار همدان با بیان اینکه حدود ۵۰ درصد این مصوبات مربوط به پرداخت تسهیلات بانکی است تصریح کرد: ۳۳ مصوبه نیز تاکنون اجرا نشده که برای این مصوبات ۱۴ جلسه پیگیری مصوبات برگزار شد.

وی با بیان اینکه جلساتی برای دستگاه‌های خدمات‌رسان نیز برگزار و مصوبات پیگیری شده است ادامه داد: همچنین با برخی از بانک‌ها به صورت اختصاصی برای پیگیری مصوبات ستاد تسهیل جلسه برگزار شده است.

پورمجاهد با اشاره به اینکه در سامانه بهین‌یاب حدود ۴۸۰ میلیارد تومان طرح در بخش صنعت، معدن و تجارت به بانک‌های استان معرفی شده است خاطرنشان کرد: در  سامانه سیتا که در حوزه وزارت جهاد کشاورزی فعالیت می‌کند نیز۲۵۰ میلیارد تومان طرح بخش کشاورزی که عمده آنها گلخانه، صنایع تبدیلی تکمیلی، کشت‌های کم‌آب‌بر چون زعفران و بخش اندکی دام و طیور معرفی شده است.

وی با بیان اینکه تصمیمات در ستاد تسهیل و رونق تولید باید به سهولت در سیستم بانکی اجرا شود گفت: در این زمینه دچار مشکل هستیم و با برگزاری جلسات  متعدد و فشاری که وارد می‌کنیم به نتیجه می‌رسیم.

معاون اقتصادی استاندار همدان با اشاره به اینکه این تسهیلات باید تبدیل به صنعت و تولید شده تا در نتیجه آن تولید و اشتغال حاصل شود اظهار کرد: به عبارت دیگر این مصوبات باید به راحتی در سیستم بانکی اجرا شود تا اهداف آن حاصل گردد، بنابراین در این حوزه نیاز به اصلاحات وجود دارد.

وی با بیان اینکه هرچه بتوانیم در پایان بهمن‌ماه پرونده‌های تسهیلات را در بانک به اتمام برسانیم موفق خواهیم شد افزود: در اسفندماه اغلب بانک‌ها در حال جمع‌بندی پرونده‌ها هستند و تسهیلات کمتر پرداخت می‌کنند، بنابراین باید بتوانیم این روند را تسهیل کنیم.
منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت