وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 4 دى 1398 ساعت 22:39   |   کد مطلب: 38572
مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان گفت: تصمیم‌گیری تعطیلی مدارس طبق دستورالعمل در شرایط شاخص ناسالم (وضعیت قرمز) صورت می گیرد.

به گزارش نافع، امشب دومین کارگروه شرایط ویژه آلودگی هوای همدان در اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان برگزار و تصمیمات تازه‌ای در این خصوص اتخاذ شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان در مورد شرایط تعطیلی مدارس در هنگام آلودگی هوا بیان کرد: با اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر پایداری هوا از ۹۶ ساعت قبل و اعلام حفاظت محیط زیست مبنی بر اعلام شاخص آلودگی ناسالم به معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی همدان، به درخواست این معاونت کمیته شرایط ویژه آلودگی هوا تشکیل شد.

علیمردان طالبی گفت: تصمیم‌گیری برای تعطیلی مدارس طبق دستورالعمل در شرایط شاخص ناسالم(وضعیت قرمز) صورت می‌گیرد که اداره کل آموزش و پرورش استان از طریق صدا و سیما تعطیلی را اعلام خواهد کرد.

وی با بیان اینکه توزیع ماسک تنفسی استاندارد در بین کارکنان شهرداری و پلیس راهنمایی و رانندگی آغاز شده است بیان کرد: معاونت بهداشتی و درمانی استان توصیه‌های لازم را از طریق تلویزیون‌های شهری و صدا و سیما در مواقع آلودگی هوا اطلاع‌رسانی عمومی می‌کند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان اضافه کرد: رانندگان وسایل حمل و نقل عمومی همدان در خصوص ضرورت معاینه فنی و روشن نبودن وسیله نقلیه در هنگام توقف طولانی برای سوار شدن مسافر با کمک سازمان اتوبوسرانی و پلیس راهور توجیه شوند.

معاون پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان نیز با بیان اینکه شرایط فعلی هوای همدان ناسالم برای گروه‌های حساس است گفت: دلیل آلودگی هوای همدان در روزهای اخیر ذرات کمتر از ۲.۵ میکرون بوده که در ساعات ۱۸ تا ۲۱ به دلیل اوج ترافیک ذرات بالای ۱۰ میکرون نیز دلیل آلودگی سنجش شده است.

عادل عربی تأکید کرد: نمک‌پاشی سطح شهر در روزهای برفی و تردد خودروها پس از آب شدن برف ها در این موضوع بی‌تاثیر نبوده است.

باقری، مدیرکل هواشناسی استان همدان نیز گفت: شرایط هوا در روزهای پنجشنبه و جمعه 5 و 6 دی ماه نیز پایدار خواهد بود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان نیز بیان کرد: از فردا پنجم دی‌ماه نظارت بر معاینه فنی خودروها شدت می‌گیرد و با وسایل نقلیه دودزای سنگین و سبک برخورد جدی خواهد شد.

علی فکری ادامه داد: نظارت بر معاینه فنی خودروها از طریق سامانه یکپارچه معاینه فنی خودرو راهگشاست که درصدد راه‌اندازی این سامانه در همدان هستیم.

وی تاکید کرد: با اتوبوس‌های حمل و نقل شهری که قبل از حرکت به صورت درجا روشن می‌مانند نیز برخورد خواهد شد.
منبع:فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت