وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 4 دى 1398 ساعت 09:00   |   کد مطلب: 38568
نماینده ولی‌فقیه در استان همدان ولایت را روح حاکم بر تمدن‌سازی اسلامی دانست و گفت: در این هیأت‌ها باید «عمار» تربیت کنیم تا ولی خدا را همراهی کنند.

به گزارش نافع، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی  در پنجمین همایش استانی خادمین هیأت رزمندگان ثارالله همدان با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین مسائل مطرح شده در بیانیه گام دوم انقلاب بحث تمدن‌سازی و جامعه‌سازی است اظهار کرد: مقام معظم رهبری مسأله حرکت جامعه اسلامی به سوی ظهور را مطرح کردند، بدان معنا که همه افراد فعالیت‌های خود را به سمت تمدن‌سازی اسلامی و ظهور هدایت کنند.

وی با اشاره به اینکه باید اقداماتی انجام دهیم و تلاش کنیم زمینه ظهور هرچه زودتر فراهم شود افزود: انتخاب و نوع رفتار بشر در تقدم و یا تأخر ظهور مؤثر است، ما می‌توانیم کاری کنیم که هرچه زودتر به مدینه فاضله دست یابیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان ولایت را روح حاکم بر تمدن‌سازی اسلامی دانست و گفت: تحقق آن نیز به میزان توجه به این نکته وابسته است همانطور که فارابی اعلام کرده مدینه فاضله بدون امام محقق نمی‌شود.

وی با بیان اینکه هیأت رزمندگان ثارالله به معنای رزمندگان دیروز نیست که تنها در هشت سال جنگ تحمیلی حضور داشتند ادامه داد: هیأت رزمندگان به معنای افرادی است که در میدان جهاد حضور فعالی دارند.

شعبانی با اشاره به اینکه این هیأت از افرادی تشکیل شده که اهل جهاد بوده و هستند خاطرنشان کرد: جهاد امروز حضور در هیأت است به طوری که هیأت باید ولایت را در جامعه تبیین کند.

وی با بیان اینکه در هیأت‌ها به بحث ولایت توجه شود گفت: برخی هیأت‌ها برای ولی خدا عزاداری می‌کنند اما به دنبال او نمی‌روند که البته این مسأله به همه هیأت‌ها تعمیم نمی‌یابد.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه یکی از وظایف هیأت‌ها انجام فعالیت‌های عمارگونه است اظهار کرد: ما باید در این هیأت‌ها عمار تربیت کنیم تا ولی خدا را همراهی کنند.

وی با بیان اینکه سربازان امام زمان(عج) باید در هیأت‌ها تربیت شوند افزود: امروز خیابان‌ها و ادارات زمینه رشد یاران امام زمان(عج) را ندارند، پس هیأت مکانی تنها برای عزاداری نیست بلکه باید جایگاهی برای تربیت رزمندگان باشد.

شعبانی با اشاره به اینکه هیأت‌هایی هستند که تنها به عزاداری می‌پردازند تصریح کرد: عزاداری محض در هیأت، عمار تربیت نمی‌کند بنابراین باید عقلانیت در این جمع‌ها حاکم شود.

وی با بیان اینکه عشق‌ورزی‌ها در هیأت‌ها باید عاقلانه باشد ادامه داد: انجام این وظیفه بر عهده خادم و مسوول هیأت است.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه هیأت رزمندگان یک الگو برای سایر هیأت‌هاست خاطرنشان کرد: هیأت رزمندگان از نامش مشخص است که سیاسی است اما این بدان معنا نیست که هیأت سیاست‌زده است، بلکه رفتارهای سیاسی آن بر اساس منویات ولایت فقیه است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما