وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 3 دى 1398 ساعت 17:45   |   کد مطلب: 38565
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان گفت: جوان انقلابی باید به سمت مسئله‌محوری حرکت کند، به نحوی که نیازهای جامعه را شناسایی و در آن راستا پیش رود.

به گزارش نافع، مرتضی قائمی بعد از ظهر امروز در اجتماع بزرگ جوانان انقلابی در همدان با بیان اینگه گفتمان‌ها در تناقض و تبادل هم شکل می‌گیرند اظهار کرد: در قرن ۱۹ و ۲۰ و منتهی به این قرن‌ها در قرن ۲۱ رکورد جرم و جنایات و استعمار و استکبار شکسته شد.

وی با اشاره به اینکه گفتمان‌های غالب این دوره منتهی به لیبرال، کمونیستی و فاشیستی بود اما گفتمان انقلاب اسلامی منتهی به دین گفت: وقتی جنبش‌های دینی شکل گرفت و گفتمان انقلاب اسلامی در تقابل تمام گفتمان‌های مادی‌گرا ایجاد شد دیگر گفتمان‌ها در مقابل آن ایستادند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان با بیان اینکه گفتمان انقلاب اسلامی حرفی نو آورد که حاکمیت گفتمان دینی را دنبال می‌کند و غیرمادی است افزود: این طبیعی است که وقتی دیگر گفتمان‌ها دچار چالش  شوند مقابل گفتمان انقلاب اسلامی قد علم کنند.

وی با اشاره به اینکه گفتمان‌های مقابل انقلاب اسلامی ۴۰ سال است به دنبال این هستند گفتمان انقلاب اسلامی با حاکمیت دینی را شکست دهند که البته شکست خورده‌اند خاطرنشان کرد: از آن جا که گفتمان‌های لیبرال تهاجم گسترده‌ای علیه گفتمان دینی و انقلابی ایجاد کردند نقش ما حفاظت از این گفتمان دینی، ولایی و انقلابی است.

قائمی با تاکید به اینکه حفاظت فیزیکی از انقلاب لازم است اما کافی نیست و حضور جوانان در تمام صحنه‌های انقلابی باید مورد توجه باشد گفت: جوانان نه تنها در شرایط نظامی بلکه باید در تمام موقعیت‌ها حضور انقلابی، ملی، علمی، پژوهشی و مسئله‌محور باشند.

وی با بیان اینکه جوان انقلابی باید بهترین پژوهش، بهترین کارآفرین و در مجموع بهترین‌ها در تمام زمینه‌ها باشد گفت: جوان انقلابی باید به سمت مسئله‌محوری حرکت کند، به نحوی که نیازهای جامعه را شناسایی و در آن راستا پیش رود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان با اشاره به اینکه اگر دانشجو و دانشگاه برای خود کار کند و به نیاز جامعه توجه نکند نتیجه‌ای حاصل نخواهد شد افزود: دانشجوی انقلابی کسی است که مسئله‌سنجی می‌کند و در راستای حل مشکل حرکت می‌کند.

وی بیان کرد: در صحنه علمی بهترین پژوهشگران بسیجی هستند، بنابراین بسیج و جوانان انقلابی ثابت کرده‌اند که در صحنه هایی که جامعه به آنها نیاز دارد حرکت می‌کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت