وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 29 آذر 1398 ساعت 20:44   |   کد مطلب: 38534
امام جمعه همدان با بیان اینکه ذوق‌زدگی برخی از سیاسیون برای اینکه صحبتی از مذاکره می‌شود، طعم خودباختگی می‌دهد گفت: تنها ابرقدرت در عالم خداست و باید همیشه این موضوع را سرلوحه سیاست‌های خود قرار دهیم.

به گزارش نافع، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته همدان با بیان اینکه نباید کسی نسبت به معاد دچار غفلت شود اظهار کرد: نماز علاوه بر مسائل فردی که دارد، اثرات اجتماعی نیز دارد.

وی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات اقتصادی امروز جامعه به این خاطر است که جامعه اهل نماز نیست گفت: با توجه به نزدیکی انتخابات باید بدانیم که یکی از شاخصه‌های یک مسئول توجه به نماز است، بنابراین باید به نماز توجه ویژه‌ای  داشت.

امام جمعه همدان در ادامه به سفر رئیس جمهوری به کوالالامپور اشاره کرد و گفت: در چند سال اخیر دچار غفلت شدیم به طوری که به کشورهای شرقی و اسلامی بی‌توجهی صورت گرفت.

وی با بیان اینکه متاسفانه به دلیل برخی از سیاست‌ها و تفکرات سیاسیون ما غرب را تنها مرکز رسیدگی به آرزوهای خود می‌پنداشتند خاطرنشان کرد: امروز نیز برخی هستند که هنوز چشم امیدشان به آمریکاست و همه دنیا را در آمریکا خلاصه می‌دانند و آن را به عنوان کدخدا قلمداد می‌کنند.

شعبانی با تاکید بر اینکه این اتفاق اشتباه استراتژیکی بود که در سالیان اخیر رخ داد گفت: ما ظرفیت‌های بسیاری در حوزه‌های اقتصادی داشتیم که یکی از مهمترین آنها کشورهای مسلمان منطقه و یا کشورهای شرق آسیا چون چین و ژاپن بودند که در جنگ اقتصادی با آمریکا هستند.

وی تأکید کرد: عقلانیت حکم می‌کرد به سمت کشورهایی حرکت کنیم که اهل تعامل هستند نه آمریکایی که منطق ندارد و تنها منافع سلطه‌طلبانه خود را دنبال می‌کند.

 امام جمعه همدان با اشاره به اینکه شعار «نه شرقی، نه غربی» به معنای حفظ استقلال کشور است اظهار کرد: این شعار به معنای آن نیست که نباید با کشورهای غربی یا شرقی تعامل کرد بلکه ما با همه دنیا با حفظ شرط استقلال تعامل می‌کنیم.

وی با بیان اینکه آمریکا اهل تعامل نیست افزود: کشورهای غربی نشان دادند که اهل تعامل نیستند بلکه خواهان تسلیم نظام اسلامی هستند.

شعبانی با اشاره به اینکه آمریکا با کره شمالی هم مذاکره کرد اما به آن وفادار نبود تصریح کرد: سوال اینجاست که این کشور نسبت به کشورهای دیگر که با آنان تعامل داشته، چه اقدامی کرده که ما نقطه آمال خود را آمریکا بدانیم؟

وی با بیان اینکه در سفر اخیر رئیس جمهور توجه به کشورهایی چون ترکیه و مالزی که از کشورهای بزرگ اسلامی و اقتصادی هستند خوب است ادامه داد: با ژاپن نیز دنبال میانجی‌گری نباشیم چراکه این راه رفته‌ای است که جواب نداده است.

امام جمعه همدان با بیان اینکه نمی‌توان با کسی که دنبال سلطه است تعامل کرد خاطرنشان کرد: باید در مقابل دشمنان و نظام سلطه ایستادگی کرد و با مقاومت به اهداف خود دست یافت.

وی با اشاره به اینکه آمریکا به دنبال تجزیه عراق و بی‌دولت کردن این کشور است گفت: چون دولت عراق نخواست زیر بار سیاست‌های نظام سلطه برود آمریکا در این کشور آشفتگی و نابسامانی ایجاد کرده است.

شعبانی با تأکید بر اینکه آمریکا می‌خواهد جبهه مقاومت را در عراق و لبنان تضعیف کند و در نهایت به ایران برسد تأکید کرد: البته اتفاقات اخیر نشان داد که آمریکا طرف خود را پس از ۴۰ سال هنوز نشناخته است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ما می‌توانستیم برای کم‌اثر کردن تحریم‌ها به منطقه و ظرفیت‌های آن بیشتر توجه کنیم افزود: می‌توانیم با اخذ تدابیری لازم اثرات این تحریم‌ها را کاهش دهیم.

امام جمعه همدان با بیان اینکه ذوق‌زدگی برخی از سیاسیون برای اینکه صحبتی از مذاکره می‌شود، طعم خودباختگی می‌دهد تصریح کرد: تنها ابرقدرت در عالم خداست و باید همیشه این موضوع را سرلوحه سیاست‌های خود قرار دهیم.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس ادامه داد: آنچه برای ما مهم است حضور حداکثری مردم در انتخابات است و شایعاتی که درباره گرایش اینجانب به برخی از افراد مطرح می‌شود ساخته و پرداخته برخی از اذهان است.

شعبانی با اشاره به اینکه بنده شاخصه‌های مسئولیت‌پذیری را در جامعه بر اساس نامه حضرت علی(ع) به مالک را بیان خواهم کرد گفت: البته مردم با توجه به آنچه معتقدند که در دنیای باقی پاسخگو هستند، رای می‌دهند چرا که هر رای ما در سرنوشت مردم موثر است.

وی با بیان اینکه این نظر اثرات اجتماعی دارد اظهار کرد: وقتی نماینده مجلس انتخاب می‌شود، نماینده همه مردم است و باید به انتخاب‌ها توجه کرد‌.

امام جمعه همدان در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه امروز راهداری در همه فصل‌ها در جاده‌ها حضور دارند افزود: به برکت زحمات راهداران مشکلی در استان وجود ندارد.

وی به روز جمعیت نیز اشاره کرد و گفت: رشد جمعیت در استان همدان مطلوب نیست و یکی از معضلاتی است که باید به آن توجه کرد، برخی مشکلات اقتصادی را برای فرزندآوری مطرح می‌کنند در حالی که خانواده‌هایی متمکن‌تر کم‌فرزندتر هستند.

شعبانی تاکید کرد: دین مبین اسلام بر افزایش جمعیت تاکید دارد و مقام معظم رهبری نیز این امر را متذکر می‌شوند که باید به آن توجه شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما