وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 26 آذر 1398 ساعت 16:15   |   کد مطلب: 38509
مدیر اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان اسدآباد از بارش سنگین برف در گردنه اسدآباد خبر داد.

به گزارش نافع، ساسان رستمی در گفت‌وگو باخبرنگار ما با بیان اینکه از یک بامداد شب گذشته بارش برف در گردنه اسدآباد آغاز شده است و همچنان ادامه دارد، اظهار کرد: بیش از ۴۰۰ تن نمک و ماسه برای جلوگیری از یخ زدگی سطح جاده گردنه اسدآباد استفاده شده و در حال حاضر تردد در این مسیر عادی و روان است.

وی با تأکید بر اینکه مسافران حتی الامکان از تردد غیرضروری به علت شرایط جوی در گردنه شهر اسدآباد خودداری کنند، از رانندگان خواست در صورت تردد از مسیر گردنه خودروهای خود را به تجهیزات ایمنی و وسایل گرمایشی مجهز کرده و هنگام تردد در گردنه اسدآباد نکات ایمنی لازم را رعایت کنند.

رستمی یادآور شد: در حال حاضر کلیه راهدارخانه های محور چهاردولی و کلیایی نیز در راستای جلوگیری از هر گونه یخ زدگی سطح جاده محورهای نامبرده در حال شن ریزی نمک و ماسه بوده و تردد در این دو محور نیز عادی و روان گزارش شده است.

وی در ادامه گفت: سال گذشته ۱۰ هزار تن نمک و ماسه برای برف روبی گردنه اسدآباد خریداری شد که در طرح زمستانه امسال نیز تأمین همین میزان نمک و ماسه شامل ۲۰۰۰ تن نمک و ۸۰۰۰ تن ماسه انجام شده است.

رستمی با اشاره به تعداد ۴۵ نیروی حجمی راهداری اسدآباد بیان کرد: در طرح زمستانه با احتساب ۴۵ نیروی حجمی تعداد نیروهای راهداری به ۶۰ نفر افزایش یافته که این تعداد نیرو با ۳۳ دستگاه ماشین آلات برف روبی و خودروهای سبک، سنگین و نیمه سنگین خود در گردنه اسدآباد، محور چهاردولی و کلیایی فعالیت دارند.
منبع: ایسنا

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت