وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 23 آذر 1398 ساعت 13:06   |   کد مطلب: 38469
سرپرست مرکز آموزش هتلداری و گردشگری فنی‌وحرفه‌ای غرب کشور از اعطای دیپلم هتلداری در دوره های کارودانش استان خبر داد و گفت: به تازگی مجوز اعطای دیپلم هتلداری در مقطع کارودانش در این مرکز را دریافت کرده ایم و دانش آموزانی برای شرکت در این دوره ها پذیرفته شده اند.

به گزارش نافع، الناز نقوی در گفت‌وگو با خبرنگارما با بیان اینکه در سایر نقاط جهان حرفه ها مدام در حال پیشرفت و تغییر هستند و سازمان فنی و حرفه ای نیز همگام با این تغییرات پیش می رود، به برنامه های مرکز هتلداری اشاره و اظهار کرد: این مرکز به عنوان نخستین مرکز هتلداری و گردشگری غرب کشور فعالیت خود را آغاز کرده و حرفه هایی که رویکرد گردشگری دارند را آموزش می دهد.

وی گردشگری غذایی را به عنوان جدیدترین حوزه در گردشگری کشور معرفی کرد و افزود: با یکی از شرکت های فعال بین المللی در حوزه تولید صنایع غذایی تفاهم نامه آموزشی منعقد کرده ایم تا علاوه بر آموزش توسط اساتید مجرب بتوانیم از خدمات تأمین مواد مورد نیاز برای حرفه های مرتبط با تولید خوراکی هایی چون نان، شکلات و شیرینی بهره مند شویم.

سرپرست مرکز آموزش هتلداری و گردشگری فنی‌وحرفه‌ای غرب کشور با اشاره به گذشت شش ماه از آغاز فعالیت مرکز هتلداری بیان کرد: برنامه دوره های آموزشی شش ماهه دوم مرکز نیز طراحی شده و به زودی برگزار خواهد شد.

وی حرفه کافه نان را به عنوان یکی از جدیدترین مشاغل پرطرفدار در دنیا معرفی کرد و گفت: بیش از ۱۵۰ نوع نان وجود دارد که هنوز در همدان به خوبی معرفی نشده، شکلات سازی براساس ذائقه افراد نیز از دیگر مشاغل مورد توجه و به روز است که در این مرکز دوره های آموزش آن برگزار می شود و افراد با سرمایه گذاری کمی می توانند در این زمینه فعالیت کنند.

نقوی با تأکید بر رویکرد گردشگری استان همدان در سند چشم انداز خاطرنشان کرد: استان همدان با استانداردهای مورد نیاز در صنعت گردشگری فاصله زیادی دارد و حتی نحوه برخورد گارسون های رستوران ها نیاز به آموزش و فرهنگسازی دارد و نادیده گرفتن این موارد باعث شده شهر همدان به عنوان یک مقصد گردشگری در جذب توریست موفق نباشد.

وی با اشاره به برگزاری دوره های هتلداری یادآور شد: متأسفانه در استان همدان افرادی که در حوزه هتلداری فعالیت می کنند، فاقد آموزش های لازم برای حرفه موردنظر هستند و یا بعضاً توسط هتل ها آموزش های پراکنده ای را دریافت می کنند که در این مرکز، کارجویان می توانند قبل از ورود به حرفه هتلداری آموزش های لازم را ببینند و با مهارت مورد نیاز به شغل موردنظر وارد شوند.

نقوی تعداد رشته های آموزشی موجود در مرکز هتلداری را اعلام کرد و گفت: ۱۵۰ رشته صنایع دستی، ۶۷ رشته در حوزه خدمات تغذیه ای، ۵۶ رشته در زمینه هتلداری و ۳۸ رشته در حیطه گردشگری در مرکز هتلداری آموزش داده می شود و رشته هایی مانند کنترل استرس، فن بیان و فن پذیرایی نیز برای نیروهای خدماتی ادارات برگزار شده است.

وی از اعطای دیپلم هتلداری در دوره های کارودانش استان خبر داد و گفت: به تازگی مجوز اعطای دیپلم هتلداری در مقطع کارودانش در این مرکز را دریافت کرده ایم و دانش آموزانی برای شرکت در این دوره ها پذیرفته شده اند و دیپلم نان و شیرینی نیز برای دانش آموزان کارودانش در حال تدوین و اخذ مجوزهای لازم است.

نقوی افزود: در استان همدان محلی برای گردآوری سایر صنایع دستی در کنار هم وجود ندارد و ما در این مرکز سعی داریم چنین مجموعه ای را ایجاد کنیم تا افراد با ورود به این محل آموزشی سایر رشته های صنایع دستی را مشاهده کرده و آشنا شوند و براساس علاقه و استعداد خود در دوره موردنظر خود شرکت کنند.

وی در ادامه گفت: مدارک ارائه شده از سوی این مرکز بین المللی است و کارآموزان پس از اخذ آن علاوه بر استفاده از مزایای واحدهای صنفی در سایر کشورها نیز می توانند به فعالیت بپردازند همچنان که در سال گذشته تعدادی از کشورهای اروپایی درخواست جذب نیروی موردنیاز از فنی و حرفه ای استان همدان را داشته اند و ۱۰۰۱ نفر نیروی معرفی شده را به کار جذب کرده اند.

سرپرست مرکز آموزش هتلداری و گردشگری فنی‌وحرفه‌ای غرب کشور در پایان زمان دوره های آموزشی را از ۴۰ تا ۳۳۰ ساعت اعلام کرد و یادآور شد: با توجه نوع دوره مدت زمان هر دوره متفاوت است و در پایان هر دوره مدرک ILO به مهارت آموزان ارائه می شود.

منبع:ایسنا

انتهای پیام

دیدگاه شما