وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 23 آذر 1398 ساعت 13:03   |   کد مطلب: 38468
کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان همدان از ورود سامانه بارشی جدید به آسمان استان خبر داد و گفت: مه غلیظ صبحگاهی که تا کنون ادامه دارد، فاصله دید افقی را به کمتر از ۲۰۰ متر کاهش داده است.

به گزارش نافع،محمدحسین باقری‌شکیب در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: ورود سامانه بارشی جدید از روز دوشنبه تا چهارشنبه هفته جاری به استان همدان پیش‌بینی‌شده است.

وی با بیان اینکه امروز و فردا آسمان استان صاف تا قسمتی ابری است، تصریح کرد: امروز برخی نقاط استان دچار مه گرفتگی است به طوریه دید افقی تا ۲۰۰ متر هم کاهش پیدا کرده است. 

باقری شکیب بیان کرد: دمای همدان طی امروز ۲ تا ۳ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد و دمای فعلی آن حداقل ۴ و حداکثر منفی یک درجه سانتیگراد است.

وی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته گرم‌ترین نقطه استان شهرستان های نهاوند و اسدآباد با ۶ درجه سانتی‌گراد و سردترین نقطه شهرستان درگزین با منفی ۲ درجه سانتی‌گراد بوده است.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان همدان در پایان گفت: بیشترین میزان بارندگی طی ۲۴ ساعت گذشته در شهرستان نهاوند با ۴.۵ میلی‌متر و کمترین میزان بارندگی در همدان با یک میلی‌متر به ثبت رسیده است.

امروز چراغ‌های مه‌شکن را روشن کنید

رئیس مرکز مدیریت راه های استان همدان نیز در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به مه گرفتگی در برخی از نقاط استان، توصیه کرد: رانندگان با احتیاط و روشن کردن چراغ‌های مه شکن در محورها تردد کنند.

سعید کریمی اظهار کرد: در حال حاضر در گردنه همه کسی در محور همدان- سنندج، آزادراه همدان- ساوه، گردنه آوج در محور همدان- قزوین پدیده غالب مه گرفتگی است.

وی یادآور شد: همچنین در محور بهار- علیصدر و گردنه اسدآباد نیز پدیده مه گرفتگی وجود دارد و بارشی در این نقاط مشاهده نمی‌شود.

وی تأکید کرد: در مابقی محورهای مواصلاتی استان پدیده خاصی وجود ندارد و تردد برقرار است. فقط در محورهایی که مه گرفتگی وجود دارد رانندگان با احتیاط و روشن کردن چراغ های مه شکن تردد داشته باشند.

رئیس مرکز مدیریت راه های استان همدان در پایان از ایجاد اپلیکشن وضعیت راه‌ها خبر داد و گفت: اپلیکیشن تلفن همراه سامانه اطلاعاتی ۱۴۱ برای دانلود تمام مردم آماده شده است.
منبع:ایسنا

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت