وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 23 آذر 1398 ساعت 12:53   |   کد مطلب: 38465
طرح زمستانی پلیس با حضور نیروهایی از پلیس راه و راهور، هلال احمر، راهداری و اورژانس روز شنبه در ستاد انتظامی همدان آغاز شد.

به گزارش نافع، رییس پلیس راه استان همدان در این آیین گفت: در هشت ماهه سالجاری با وجود تلاش شبانه روزی پلیس و سایر نهادهای مسوول اما به علت درک نکردن خطر از سوی رانندگان و رعایت نکردن قوانین توسط کاربران ترافیکی به ویژه رانندگان خودروهای سواری شمار جان باختگان سوانح افزایش داشته است.

سرهنگ رضا عزیزی بیان کرد: برای کاهش سوانح می طلبد سازمان ها و نهادهای ۱۶‌گانه مسوول در این زمینه برای ارتقای فرهنگ ترافیک و رفع نواقص راه ها کمر همت ببندند.

وی افزود: برای ارتقای فرهنگ ترافیکی هشت هزار و ۹۵۳ نفر ساعت آموزش به دانش آموزان در مدارس، رانندگان حرفه ای، روستاییان ، مدیران موسسه ها و شرکت ها بار و مسافربری ارائه شده است.

رییس پلیس راه استان همدان اضافه کرد: همچنین در حوزه برخورد با تخلف های حادثه ساز با استفاده از تجهیزهای نوین، به کارگیری فناوری و سامانه های هوشمند نظیر سامانه کنترل ناوگان مسافربری(سپهتن) و افزایش دوربین های ثابت هوشمند ثبت تخلف های جاده ای به همراه به کارگیری دست افزارهای ثبت تخلف کنترل بیشتری بر حوادث جاده ای داشتیم.

سرهنگ عزیزی ادامه داد: با توجه به آغاز فصل سرما و شرایط خاص استان که از مناطق سردسیر کشور به حساب می آید ، ریزش نزولات آسمانی و بروز اختلال ترافیکی در مسیرهای همدان به ویژه جاده های کوهستانی و گردنه ها برفگیر متصور است.

وی گفت: از بین ۴۵ گردنه استان همدان، ارتفاعات اسدآباد و دخان از حساسیت ویژه ای برخوردار بوده و ترافیک سنگینی دارد بنابراین نیازمند توجه بیشتری است.

رییس پلیس راه استان همدان اظهار داشت: راهداری همدان امسال با به کارگیری ۳۴ پایگاه راهداری، ۲۶۰ دستگاه انواع خودرو، ماشین آلات برف روب و نمک پاش و ۵۰۰ نیرو در طرح زمستانی مشارکت دارند.

سرهنگ عزیزی اضافه کرد: همچنین مرکز فوریت های پزشکی با ۳۳۰ نیرو ، ۱۰۰ خودرو، ۶۰ پایگاه ثابت و موقت در طرح زمستانی به آسیب دیدگاه از سوانح امداد رسانی می‌کنند.

وی ادامه داد: جمعیت هلال احمر نیز ۱۲ پایگاه ثابت، پنج پایگاه موقت و فصلی به همراه ۲۵ دستگاه آمبولانس و ۳۶ دستگاه خودروی عملیاتی نجات و پشتیبانی به کار گرفته است.

رییس پلیس راه استان همدان اظهار داشت: پلیس راهنمایی و رانندگی این استان هم روزانه ۷۵ تیم خودرویی و موتوری و ۱۲۵ نفر پیاده در طرح زمستانی استفاده کرده است.

سرهنگ عزیزی گفت: پلیس راه نیز علاوه بر ۶ تیم خودرویی ثابت مستقر در گردنه ها با ۷۵ تیم خدمتگزار مردم است همچنین از ظرفیت یگان ویژه و امداد انتظامی در این طرح استفاده می شود.
انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت