وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 16 آذر 1398 ساعت 13:18   |   کد مطلب: 38395
نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: باید شورای عالی مساجد در استان همدان تشکیل شود تا برنامه‌ریزی‌های مسجد در آنجا مدیریت شوند.

به گزارش نافع، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی پیش از ظهر امروز در شورای هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان همدان ضمن تسلیت سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه(س) به اهمیت تأثیر مساجد پرداخت و  اظهار کرد: از اهمیت مسجد همان بس که اولین پایگاه سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در اسلام است.

وی ترویج فرهنگ اسلامی را در گرو توجه به مساجد دانست و ادامه داد: با توجه به اینکه کانون‌های فرهنگی و هنری می‌توانند از مساجد کمک بگیرند، در بازسازی فرهنگی مسجد تاثیرگذار هستند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: امیدواریم این جلسات زمینه‌ای را فراهم کند که در احیاگری و آباد کردن مساجد و فعالیت‌های فرهنگی اثرگذار باشد.

وی با تأکید بر اینکه باید کارهای مسجد توسط یک مرکز جامع انجام شود افزود: تشتت در کارهای مساجد ناهماهنگی‌هایی را دارد که بر این اساس باید اوقاف، تبلیغات و بسیج همگی وارد شده و امور را پیگیری کنند.

شعبانی با تاکید بر تشکیل مرکز جامعی که تمام فعالیت‌های مسجد در آن مدیریت شود بیان کرد: باید شورای عالی مسجد در استان تشکیل شود که تمام برنامه‌ریزی‌های مسجد در آنجا مدیریت شود و کانون نیز ذیل آن باشد.

وی با بیان اینکه تعریف کارهای زیاد موجب تشتت‌ و اختلاف سلیقه‌ می‌شود تصریح کرد: هیأت امنا، بسیج و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد باید زیرمجموعه شورای عالی مساجد باشند، این کار برای منسجم کردن تمام فعالیت‌ها ضروری است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه کانون‌های مساجد می‌توانند به عنوان زبان روز خانواده‌ها در محلات باشند خاطرنشان کرد: کانون‌های فرهنگی و هنری در عرصه‌های فرهنگی در مسجد می‌توانند موثر بوده و خیلی از مسائل را حل کنند.

وی با تاکید بر اینکه مجموعه فعالان مساجد باید با سازمان تبلیغات، اوقاف و امور خیریه، ارشاد و... انسجام‌بخشی خوبی داشته باشند اظهار کرد: جلسات مربوط به مساجد هر چه قدر بیشتر بوده و خروجی خوبی داشته باشد، قطعاً مورد استقبال خواهد بود به طوری که بنده نیز کار اصلی خودم را در مسجد و خادمی مسجد می‌دانم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما