وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 15 آذر 1398 ساعت 10:45   |   کد مطلب: 38377
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان همدان خواستار توقف کشت زیر پلاستیک در استان به دلیل ترکیب خاک و آسیب به منابع خاک شد و گفت: این نوع کشت به تولید محصول نیز کمک قابل توجهی نمی‌کند.

به گزارش نافع، محسن جعفری‌نژاد بسطامی  در مراسم روز جهانی «خاک» در همدان اظهار کرد: خاک حاصلخیز برای خودکفایی کشور و رونق تولید ضروری است اما ارزش واقعی خاک را هنوز در نیافته‌ایم.

وی با بیان اینکه در ایران در خصوص بیابان‌زایی رتبه بالایی داریم که موجب ناپایداری توسعه در کشور می‌شود گفت: توسعه ناپایدار عواقب جبران ناپذیری دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان اضافه کرد: در سال، ۵۶ میلیارد دلار خاک کشور را از دست می‌دهیم اما هنوز توجه چندانی به این مسئله نمی‌شود.

وی گفت: تخریب زیست بوم، آلودگی محیط زیست و کاهش منابع از پیامدهای مهم ناپایداری توسعه است که موجب بحران آب و غذا، بحران مواد اولیه، اتمام سوخت های فسیلی، تهدید محیط و سلامت و تغییر اقلیم می‌شود.

جعفری‌نژاد بسطامی رابطه توسعه پایدار، اقتصاد محیط زیست و جامعه را ارتباط تنگاتنگی دانست و بیان کرد: رابطه دوسویه با مردم، گفت‌وگو و آموزش و فرهنگسازی می‌تواند راه‌های خروج از وضعیت کنونی تخریب و فرسایش خاک را بگشاید.

وی در پایان سخنانش خواستار توقف کشت زیر پلاستیک در استان به دلیل ترکیب خاک و آسیب به منابع خاک شد و گفت: این نوع کشت به تولید محصول نیز کمک قابل توجهی نمی‌کند.
منبع:فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت