وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 11 آذر 1398 ساعت 12:21   |   کد مطلب: 38346
حمیدرضا حاجی‌بابایی که در دور دهم انتخابات مجلس به عنوان نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند به بهارستان راه یافت، امروز نخستین فردی بود که در دور یازدهم در فرمانداری همدان به عنوان کاندیدا ثبت نام کرد.

به گزارش نافع، خبرنگار ما مستقر در ستاد انتخابات شهرستان همدان، بعد از اعلام رسمی وزیر کشور مبنی بر آغاز ثبت نام داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس یازدهم، «حمیدرضا حاجی‌بابایی» در همان ساعات اولیه وارد فرمانداری شد و از حوزه انتخابیه همدان، فامنین و قهاوند ثبت نام کرد.

او که در دور دهم انتخابات مجلس به عنوان نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند به بهارستان راه یافته بود، امروز نخستین فردی بود که در فرمانداری به عنوان کاندیدا کار ثبت نام خود را انجام داد.

حاجی‌بابایی عنوان کرد: از آن جا که معتقدم کار امروز را نباید به فردا موکول کرد؛ در همان روز اول و ساعات اولیه ثبت نام کردم که امیدوارم در این دور از انتخابات نیز اعتماد مردم را برای خدمت به آنها جلب کنم.

وی با بیان اینکه بنده تا دیشب تهران بودم اما ترجیح دادم در حوزه انتخابیه خودم کار ثبت نام را انجام دهم تأکید کرد: تمام تلاشم رساندن همدان و مردم آن به حقشان است که در این زمینه هر چه در توان داشته باشم به کار خواهم گرفت.

نامزد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که بفرمایید هزینه انتخاباتی خود را از کجا تأمین می‌کنید؟ گفت: این هزینه شخصی است، در چند دوره‌ای که در همدان کاندیدا بودم افراد ناظر می‌دانند که در انتخابات هزینه قابل توجهی نداشتم.

وی در جواب به این درخواست که هزینه را شفاف اعلام کنید گفت: در دوره گذشته حدود سی و چند میلیون تومان هزینه کردم که آن هم اجتناب‌ناپذیر بود، برای این دوره هم هزینه خاصی پیش‌بینی نکردیم مگر در همین مقدوراتی که وجود دارد.

حاجی‌بابایی ادامه داد: اعتقاد دارم فردی که چهار سال نماینده بوده دیگر نیازی به کار تبلیغاتی مانند چسباندن پوستر ندارد اما برای جلوگیری از شایعه که آیا به عرصه رقابت ورود کرده است یا خیر، باید یک اطلاع‌رسانی عمومی وجود داشته باشد.

وی تأکید کرد: اگر کاندیدایی در حین تبلیغات و یا قبل از آن برای جلب آرای مردم پولی رد و بدل کند و یا هزینه خارج از عرف داشته باشد، نمی‌تواند خادم ملت باشد، زیرا این هزینه‌ها را حتماً از جایی تأمین کرده که بعد از راهیابی به مجلس باید آنها را به نوعی جبران کند، همین اتفاق هم زمینه بروز فساد و مباحثی چون پول‌های کثیف را ایجاد می‌کند.

نامزد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امیدواریم این دوره، انتخابات سالم‌تری داشته باشیم، از دستگاه‌های ناظر خواست اجازه ندهند فردی با استفاده از پول کثیف، تخریب رقبا و یا اشکال تبلیغاتی غیرقانونی وارد مجلس شود.

وی در پاسخ به این سوال که فکر می‌کنید چرا باید در این دور هم مردم به شما رأی دهند گفت: دغدغه من پیشرفت همدان و مردم آن است، در جواب این سوال باید بگویم شاید درست نباشد کسی از خود تعریف کند اما در مقام امانتداری رأی مردم ورود می‌کنم و برخی اقداماتی را که در مسیر پیشرفت همدان پیگیری کرده‌ام، بازگو می‌کنم.

حاجی‌بابایی ادامه داد: بنده سعی کردم چه در سطح ملی و چه در حوزه انتخابیه خود، نماینده اثرگذاری باشم، برای مثال مسئولیت تدوین برنامه ششم توسعه را داشتم و با کمک تعدادی از نمایندگان تبصره 14 بودجه را ایجاد کردیم که 142 هزار میلیارد تومان برای اولین بار به سقف بودجه اضافه شد.

وی با اشاره به ورود در تدوین قوانین مبارزه با مفاسد اقتصادی، مبارزه با رانت و شفاف‌سازی اموال مسوولان اضافه کرد: حوزه انتخابیه خود نیز سعی کردم فضایی عاری از حاشیه‌سازی و دوقطبی ایجاد کنم چراکه معتقدم کار برای مردم در فضایی سالم و همراه با تعامل و همکاری انجام می‌شود.

نامزد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قبل از اینکه بنده به عنوان نماینده در خدمت مردم باشم شاهد برخی حاشیه‌سازی‌ها و درگیری‌ها در استان بودیم گفت: به لطف خدا و همراهی سایر نمایندگان و مسوولان در حال حاضر فضایی آرام و توأم با همکاری برای کمک به استان فراهم شده است.

وی با اشاره به پیگیری‌ پروژه‌های بزرگی چون راه‌آهن، اتوبان، قطار شهری، کلانشهر شدن و مجموعه شهری همدان از اقدامات بنده بوده است گفت: توانستم مصوبه بیمارستان امام(ره) و منطقه ویژه مبتنی بر فناوری‌های برتر که حذف شده بود را دوباره بازگردانم.

حاجی‌بابایی با بیان اینکه توانستیم 62 پروژه ملی را برای همدان تصویب کنیم تأکید کرد: البته بنده نافی زحمات دیگر نمایندگان و مسوولان استان در دوره‌های مختلف نیستم زیرا همه در این مسیر کمک کردند اما این‌ها مسائلی است که خودم شخصاً برای تحقق آنها قدم برداشتم.

وی در ادامه گفت: نمی‌گویم در حد شأن مردم همدان کار کردم اما هر آن چه در وسعم بوده به کار بستم؛ دلیل ورودم در این دور از رقابت‌ها نیز این بود که حس کردم مردم در طول چند دوره بر روی من سرمایه‌گذاری کردند و قدرت و توان این را دارم که از جایگاه همدان دفاع کنم.

نامزد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه اگر دوباره به مجلس راه پیدا کنید چه کاری برای همدان خواهید کرد بیان کرد: کارهایی که از قبل مانده را سر و سامان می‌دهم.

وی در پایان با اشاره به اینکه ما به یک همدان قدرتمند فکر می‌کنیم گفت: در حال حاضر نیز با وجود فشارهای اقتصادی، اما اقدامات خوبی در تحقق پروژه‌ها در حال انجام است، نمی‌خواهم بگویم وضعیت فعلی قابل قبول است اما در حد وسع و توان خود کم نگذاشتیم.

منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما