وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 11 آذر 1398 ساعت 08:31   |   کد مطلب: 38339
در حالیکه قیمت مصوب مرغ ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام شده است اما برخی فروشگاه ها تخلف کرده و با قیمت بالاتری به فروش می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رسانند.

به گزارش نافع، در حالیکه قیمت هر کیلو مرغ در ستاد تنظیم بازار 12 هزار و 900 تومان تصویب شده اما برخی فروشگاه ها با عناوینی مانند مرغ شمال و مرغ زنجان، نرخ را تا 14 هزار و 500 تومان افزایش داده اند.

به بازار مرغ همدان واقع در میدان امام(ره) می‌رویم تا قیمت مرغ را در فروشگاه‌های مختلف جویا شویم.

با وجود اینکه وجود تابلو روان در همه فروشگاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها ضروری است اما هنوز تعدادی از مغازه‌‌‌ها فاقد آن است و قیمت مرغ در این فروشگاه‌ها شفاف سازی نشده است.

برخی از مرغ فروشان نیز بر روی بر برگه‌های تبلیغاتی  بزرگ قیمت ران مرغ را با عنوان مرغ گرم و 500 تومان ارزانتر از قیمت اصلی مرغ درج کرده اند اما وقتی مرغ را بر روی ترازو قرار می‌دهند می‌گویند قیمت درج شده بر روی برگه های تبلیغاتی مربوط به ران مرغ بوده است.

از طرفی هم بخشی از فروشگاه ها مرغ را با عناوینی مانند مرغ شمال و مرغ زنجان با قیمت های 13 هزار و500 تا 14 هزار و 500 تومان به فروش می‌رسانند که تخلف است.

یک خانم که در حال خرید مرغ است به خبرنگار تسنیم گفت: بیشتر فروشگاه ها فقط مرغ شمال میفروشند که قیمت آن هم کیلویی 14 هزار و 500 تومان است. وقتی مرغ دیگری در فروشگاه موجود نباشد مجبور می‌شویم مرغ 14 هزار و 500 تومانی بخریم.

وی افزود: نظارت دستگاه‌های نظارتی بسیار ضعیف است چرا که ما شاهد هستیم که یک مغازه مرغ فروشی تخلف خود را ماه‌ها ادامه می‌دهد و مانعی هم در راه خود نمی‌بیند.

این شهروند همدانی ابراز کرد: قیمت مرغ در تعداد معدودی از فروشگاه ها 11 هزار و 900 تومان اما در مغازه های دیگر بالای 12 هزار و 500 تومان است. علت این اختلاف قیمت چیست؟ و اگر امکان ارزان فروشی وجود دارد چرا در همه فروشگاه ها به یک قیمت عرضه نمی‌شود؟

گرانفروشی مرغ فروشان توجیه پذیر نیست

رئیس اتحادیه مرغ و ماهی همدان گفت: قیمت مصوب مرغ در ستاد تنظیم بازار، کیلویی 12 هزار و 900 تومان است و رقم بالاتر از آن تخلف محسوب می‌شود.

جواد عاشوری در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: حداکثر قیمت هر کیلومرغ گرم در بازار همدان 12 هزار و 900 تومان است و هیچ فروشگاهی حق عرضه مرغ با قیمتی بیشتر از این مبلغ را ندارد.

وی در پاسخ به اینکه پس چرا مرغ هایی با عنوان مرغ شمال و زنجان با نرخ بیشتر از 13 هزار تومان فروخته میشود؟ ابراز کرد: این مورد تخلف است و از مردم میخواهیم در صورت مشاهده هر گونه گرانفروشی و قیمت بیش از 12 هزار و 900 تومان به بازرسان اتحادیه گزارش دهند.

عاشوری افزود: مدتی است که نرخ مرغ در بازار همدان ثابت مانده و تعدادی از فروشگاه ها به خاطر رقابت ناسالم و دریافت سود کمتر، مرغ را به قیمت کمتر از 12 هزار تومان عرضه می‌کنند.

وی ابراز کرد: هر نوع مرغ با اسامی مختلف از قیمت یکسانی برخوردار است و فروشندگان حق تخلف و گرانفروشی ندارند.

رئیس اتحادیه مرغ و ماهی همدان گفت: بازرسان ما به صورت روزانه بازار را رصد میکنند و علاوه بر آن، به شکایتی هایی که از طریق سامانه تلفنی اعلام می‌شود در اسرع وقت رسیدگی و نتیجه آن اعلام می‌شود.
منبع:تسنیم

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما